Preskoči na sadržaj
worldfires
TG · Togo · Kara

Požari: Bassar

Bassar, Togo, imao je 58 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 91.548 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 28 % površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 10).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Niska 34° · 47 % · 18 km/h
  2. pon 2 Niska 32° · 59 % · 22 km/h
  3. uto 3 Vrlo niska 32° · 58 % · 25 km/h
  4. sri 4 Vrlo niska 32° · 60 % · 21 km/h
  5. čet 5 Niska 33° · 53 % · 21 km/h
  6. pet 6 Niska 33° · 49 % · 23 km/h
  7. sub 7 Niska 34° · 51 % · 19 km/h
  8. ned 8 Niska 34° · 53 % · 21 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

91.548
izgorjelih hektara
28 %
općine
58
požara
3.289
km²

Bassar: koliko je puta ovdje gorjelo?

Bassar: od 2016. ovdje je gorjelo 58 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Dankpen, 23. siječnja 2026., s 1.010 hektara unutar granica.

  1. 6× 16
  2. 7× 17
  3. 3× 18
  4. 7× 19
  5. 9× 20
  6. 4× 21
  7. 3× 22
  8. 2× 23
  9. 4× 24
  10. 7× 25
  11. 6× 26
58
požara
11
godine s požarom
91.548
ha ukupno
23. sij 2026.
posljednji put

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Togo →

Požari koji su ušli u općinu Bassar

  1. 1.010 ha Požar Dankpen, 23. siječnja 2026. 0,3 % općine · ukupno 3.136 ha · 9 dana
  2. 124 ha Požar Plaine de Mô, 13. siječnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.958 ha · 18 dana
  3. 5 ha Požar Tchaoudjo, 8. siječnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.222 ha · 9 dana
  4. 1.219 ha Požar Bassar, 6. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.210 ha · 8 dana
  5. 1.203 ha Požar Bassar, 5. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.196 ha · 9 dana
  6. 1.171 ha Požar Bassar, 1. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.164 ha · 14 dana
  7. 1.266 ha Požar Bassar, 29. prosinca 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.257 ha · 5 dana
  8. 1.427 ha Požar Bassar, 28. prosinca 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.418 ha · 3 dana
  9. 1.270 ha Požar Bassar, 27. prosinca 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.262 ha · 4 dana
  10. 3.017 ha Požar Bassar, 17. prosinca 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.999 ha · 7 dana
  11. 1.398 ha Požar Bassar, 16. prosinca 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.390 ha · 6 dana
  12. 1.470 ha Požar Bassar, 5. prosinca 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.461 ha · 7 dana
  13. 15.963 ha Požar Sotouboua, 3. prosinca 2025. 4,8 % općine · ukupno 36.837 ha · 32 dana
  14. 1.246 ha Požar Bassar, 18. prosinca 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.239 ha · 5 dana
  15. 1.170 ha Požar Bassar, 13. prosinca 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.163 ha · 15 dana
  16. 1.248 ha Požar Bassar, 12. prosinca 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.240 ha · 9 dana
  17. 2.048 ha Požar Bassar, 2. prosinca 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.036 ha · 4 dana
  18. 1.079 ha Požar Bassar, prosinac 2023 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.073 ha · 11 dana
  19. 153 ha Požar Kozah, prosinac 2023 0,0 % općine · ukupno 1.017 ha · 5 dana
  20. 1.401 ha Požar Bassar, prosinac 2022 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.393 ha · 6 dana
  21. 1.265 ha Požar Bassar, studeni 2022 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.263 ha · 7 dana
  22. 1.135 ha Požar Bassar, siječanj 2022 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.118 ha · 17 dana
  23. 1.012 ha Požar Bassar, 23. prosinca 2021. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.006 ha · 9 dana
  24. 3.256 ha Požar Bassar, 17. prosinca 2021. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.236 ha · 17 dana
  25. 2.525 ha Požar Bassar, 10. prosinca 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.783 ha · 18 dana
  26. 20 ha Požar Sotouboua, 10. prosinca 2021. 0,0 % općine · ukupno 1.261 ha · 21 dan
  27. 1.533 ha Požar Bassar, 17. prosinca 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.524 ha · 8 dana
  28. 1.430 ha Požar Bassar, 15. prosinca 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.421 ha · 4 dana
  29. 2.182 ha Požar Bassar, 10. prosinca 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.339 ha · 14 dana
  30. 944 ha Požar Bassar, 2. prosinca 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.146 ha · 4 dana
  31. 1.430 ha Požar Bassar, 1. prosinca 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.421 ha · 6 dana
  32. 1.260 ha Požar Bassar, 1. prosinca 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.253 ha · 5 dana
  33. 1.375 ha Požar Bassar, studeni 2020 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.366 ha · 8 dana
  34. 16 ha Požar Sotouboua, 17. studenoga 2020. 0,0 % općine · ukupno 2.240 ha · 10 dana
  35. 1.394 ha Požar Bassar, siječanj 2020 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.387 ha · 4 dana
  36. 1.693 ha Požar Bassar, 22. prosinca 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.682 ha · 5 dana
  37. 840 ha Požar Bassar, 21. prosinca 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.744 ha · 12 dana
  38. 29 ha Požar Sotouboua, 19. prosinca 2019. 0,0 % općine · ukupno 1.654 ha · 16 dana
  39. 285 ha Požar Dankpen, prosinac 2019 0,1 % općine · ukupno 1.431 ha · 3 dana
  40. 1.418 ha Požar Bassar, 12. prosinca 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.410 ha · 11 dana
  41. 1.605 ha Požar Bassar, 12. prosinca 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.595 ha · 13 dana
  42. 2.552 ha Požar Bassar, 8. prosinca 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.537 ha · 20 dana
  43. 1.195 ha Požar Bassar, prosinac 2018 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.188 ha · 6 dana
  44. 7 ha Požar Sotouboua, prosinac 2018 0,0 % općine · ukupno 2.627 ha · 18 dana
  45. 1.014 ha Požar Bassar, siječanj 2018 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.008 ha · 2 dana
  46. 1.688 ha Požar Bassar, 11. prosinca 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.678 ha · 8 dana
  47. 1.899 ha Požar Bassar, 9. prosinca 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.887 ha · 10 dana
  48. 1.234 ha Požar Bassar, 29. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.227 ha · 6 dana
  49. 1.029 ha Požar Bassar, 28. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.023 ha · 9 dana
  50. 38 ha Požar Sotouboua, 26. studenoga 2017. 0,0 % općine · ukupno 1.701 ha · 11 dana
  51. 1.537 ha Požar Bassar, 25. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.527 ha · 12 dana
  52. 1.087 ha Požar Bassar, siječanj 2017 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.081 ha · 1 dan
  53. 1.038 ha Požar Bassar, 29. prosinca 2016. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.076 ha · 10 dana
  54. 1.609 ha Požar Bassar, 21. prosinca 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.599 ha · 13 dana
  55. 1.187 ha Požar Bassar, 21. prosinca 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.179 ha · 9 dana
  56. 6.742 ha Požar Bassar, 15. prosinca 2016. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 6.703 ha · 17 dana
  57. 1.139 ha Požar Bassar, 1. prosinca 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.132 ha · 11 dana
  58. 1.019 ha Požar Bassar, studeni 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.012 ha · 11 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.