Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Wang Nuea วังเหนือ

Wang Nuea, Tajland, imao je 28 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 28.500 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 31 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pon 2 Vrlo niska 29° · 60 % · 23 km/h
  2. uto 3 Vrlo niska 29° · 66 % · 21 km/h
  3. sri 4 Vrlo niska 29° · 71 % · 20 km/h
  4. čet 5 Vrlo niska 30° · 62 % · 17 km/h
  5. pet 6 Vrlo niska 29° · 69 % · 19 km/h
  6. sub 7 Vrlo niska 26° · 84 % · 27 km/h
  7. ned 8 Vrlo niska 28° · 62 % · 23 km/h
  8. pon 9 Vrlo niska 27° · 63 % · 38 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

28.500
izgorjelih hektara
31 %
općine
28
požara
928
km²

Wang Nuea: koliko je puta ovdje gorjelo?

Wang Nuea: od 2016. ovdje je gorjelo 28 puta; godine s požarom: 2016, 2019, 2020, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Wang Nuea, 9. travnja 2026., s 2.543 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 28.500 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 25.909 hektara, 28 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 2× 16
  2.   17
  3.   18
  4. 5× 19
  5. 2× 20
  6.   21
  7.   22
  8. 2× 23
  9. 2× 24
  10. 1× 25
  11. 14× 26
28
požara
7
godine s požarom
28.500
ha ukupno
25.909
ha zasebno

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Tajland →

Požari koji su ušli u općinu Wang Nuea

  1. 2.543 ha Požar Wang Nuea, 9. travnja 2026. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 2.541 ha · 12 dana
  2. 893 ha Požar Wang Nuea, 6. travnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.089 ha · 5 dana
  3. 1.485 ha Požar Wang Nuea, 2. travnja 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.547 ha · 18 dana
  4. 1.193 ha Požar Wang Nuea, 28. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.717 ha · 16 dana
  5. 1.661 ha Požar Wang Nuea, 26. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.653 ha · 13 dana
  6. 375 ha Požar Mueang Phayao, 23. ožujka 2026. 0,4 % općine · ukupno 4.105 ha · 12 dana
  7. 1.410 ha Požar Mueang Pan, 23. ožujka 2026. 1,5 % općine · ukupno 3.210 ha · 12 dana
  8. 1.149 ha Požar Wang Nuea, 23. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.143 ha · 8 dana
  9. 3.721 ha Požar Wang Nuea, 22. ožujka 2026. ovdje je počeo 4,0 % općine · ukupno 5.821 ha · 25 dana
  10. 2.619 ha Požar Wang Nuea, 22. ožujka 2026. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 2.604 ha · 14 dana
  11. 2.051 ha Požar Chae Hom, 21. ožujka 2026. 2,2 % općine · ukupno 15.027 ha · 35 dana
  12. 131 ha Požar Mueang Phayao, 20. ožujka 2026. 0,1 % općine · ukupno 3.973 ha · 15 dana
  13. 699 ha Požar Wang Nuea, 18. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.829 ha · 27 dana
  14. 593 ha Požar Chae Hom, veljača 2026 0,6 % općine · ukupno 1.227 ha · 9 dana
  15. 432 ha Požar Chae Hom, 10. ožujka 2025. 0,5 % općine · ukupno 1.695 ha · 7 dana
  16. 17 ha Požar Mueang Phayao, ožujak 2024 0,0 % općine · ukupno 1.444 ha · 5 dana
  17. 1.091 ha Požar Wang Nuea, ožujak 2024 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.083 ha · 7 dana
  18. 449 ha Požar Mueang Phayao, travanj 2023 0,5 % općine · ukupno 1.030 ha · 11 dana
  19. 175 ha Požar Wang Nuea, ožujak 2023 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.007 ha · 6 dana
  20. 51 ha Požar Mueang Phayao, 22. ožujka 2020. 0,1 % općine · ukupno 1.277 ha · 8 dana
  21. 1.365 ha Požar Mueang Phayao, 16. ožujka 2020. 1,5 % općine · ukupno 2.206 ha · 15 dana
  22. 151 ha Požar Wang Nuea, travanj 2019 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.302 ha · 11 dana
  23. 8 ha Požar Mae Suai, 8. travnja 2019. 0,0 % općine · ukupno 8.330 ha · 22 dana
  24. 419 ha Požar Mueang Phayao, ožujak 2019 0,4 % općine · ukupno 1.031 ha · 4 dana
  25. 1.400 ha Požar Wang Nuea, 29. ožujka 2019. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.392 ha · 7 dana
  26. 2.351 ha Požar Wang Nuea, 28. ožujka 2019. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 4.996 ha · 20 dana
  27. 68 ha Požar Mueang Phayao, travanj 2016 0,1 % općine · ukupno 1.073 ha · 4 dana
  28. 1 ha Požar Ngao, 16. ožujka 2016. 0,0 % općine · ukupno 1.329 ha · 8 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Royal Thai Survey Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.