Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Phrao พร้าว

Phrao, Tajland, imao je 42 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 80.532 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 62 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pon 2 Vrlo niska 28° · 65 % · 18 km/h
  2. uto 3 Vrlo niska 28° · 73 % · 19 km/h
  3. sri 4 Vrlo niska 28° · 67 % · 20 km/h
  4. čet 5 Vrlo niska 30° · 62 % · 16 km/h
  5. pet 6 Vrlo niska 28° · 66 % · 17 km/h
  6. sub 7 Vrlo niska 26° · 75 % · 21 km/h
  7. ned 8 Vrlo niska 28° · 53 % · 25 km/h
  8. pon 9 Vrlo niska 27° · 60 % · 42 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

80.532
izgorjelih hektara
62 %
općine
42
požara
1.289
km²

Phrao: koliko je puta ovdje gorjelo?

Phrao: od 2016. ovdje je gorjelo 42 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Phrao, 14. travnja 2026., s 1.223 hektara unutar granica.

  1. 5× 16
  2. 1× 17
  3.   18
  4. 3× 19
  5. 9× 20
  6. 6× 21
  7.   22
  8. 5× 23
  9. 3× 24
  10.   25
  11. 10× 26
42
požara
8
godine s požarom
80.532
ha ukupno
14. tra 2026.
posljednji put

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Tajland →

Požari koji su ušli u općinu Phrao

  1. 1.223 ha Požar Phrao, 14. travnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.215 ha · 5 dana
  2. 1.828 ha Požar Phrao, 9. travnja 2026. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.820 ha · 10 dana
  3. 1.184 ha Požar Phrao, 23. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.177 ha · 7 dana
  4. 647 ha Požar Phrao, 23. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 12.293 ha · 33 dana
  5. 3 ha Požar Wiang Pa Pao, 23. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 12.779 ha · 33 dana
  6. 172 ha Požar Chiang Dao, 22. ožujka 2026. 0,1 % općine · ukupno 2.271 ha · 13 dana
  7. 15.480 ha Požar Phrao, 21. ožujka 2026. ovdje je počeo 12 % općine · ukupno 15.402 ha · 35 dana
  8. 1 ha Požar Chiang Dao, 21. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 5.421 ha · 13 dana
  9. 1.846 ha Požar Chai Prakan, ožujak 2026 1,4 % općine · ukupno 10.659 ha · 15 dana
  10. 11.248 ha Požar Doi Saket, 19. ožujka 2026. 8,7 % općine · ukupno 53.483 ha · 33 dana
  11. 717 ha Požar Phrao, 23. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.364 ha · 11 dana
  12. 708 ha Požar Phrao, 12. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.294 ha · 7 dana
  13. 2.060 ha Požar Phrao, 5. ožujka 2024. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.924 ha · 12 dana
  14. 949 ha Požar Phrao, 9. travnja 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.079 ha · 4 dana
  15. 1.028 ha Požar Phrao, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.021 ha · 9 dana
  16. 1.569 ha Požar Phrao, 2. travnja 2023. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.561 ha · 16 dana
  17. 1.540 ha Požar Phrao, ožujak 2023 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.530 ha · 13 dana
  18. 9 ha Požar Mae Taeng, 27. ožujka 2023. 0,0 % općine · ukupno 1.124 ha · 7 dana
  19. 2.625 ha Požar Phrao, 28. ožujka 2021. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 2.612 ha · 5 dana
  20. 243 ha Požar Mae Taeng, 17. ožujka 2021. 0,2 % općine · ukupno 1.284 ha · 5 dana
  21. 584 ha Požar Phrao, 14. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.250 ha · 8 dana
  22. 1.096 ha Požar Phrao, 7. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.090 ha · 4 dana
  23. 510 ha Požar Phrao, 4. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.175 ha · 6 dana
  24. 261 ha Požar Mae Taeng, 4. ožujka 2021. 0,2 % općine · ukupno 2.123 ha · 15 dana
  25. 525 ha Požar Phrao, 27. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.202 ha · 12 dana
  26. 1.349 ha Požar Phrao, 17. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.832 ha · 17 dana
  27. 14.618 ha Požar Wiang Pa Pao, 10. ožujka 2020. 11 % općine · ukupno 16.265 ha · 24 dana
  28. 1.031 ha Požar Phrao, 8. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.024 ha · 5 dana
  29. 50 ha Požar Chai Prakan, 6. ožujka 2020. 0,0 % općine · ukupno 1.034 ha · 14 dana
  30. 2.108 ha Požar Phrao, 4. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.098 ha · 10 dana
  31. 804 ha Požar Phrao, 3. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.094 ha · 11 dana
  32. 581 ha Požar Chiang Dao, 3. ožujka 2020. 0,4 % općine · ukupno 1.825 ha · 4 dana
  33. 2.708 ha Požar Phrao, 1. ožujka 2020. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 4.378 ha · 15 dana
  34. 97 ha Požar Mae Suai, 2. travnja 2019. 0,1 % općine · ukupno 5.994 ha · 21 dan
  35. 1.992 ha Požar Phrao, 29. ožujka 2019. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.983 ha · 14 dana
  36. 1.029 ha Požar Phrao, 21. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.023 ha · 6 dana
  37. 336 ha Požar Mae Taeng, 18. ožujka 2017. 0,3 % općine · ukupno 1.100 ha · 9 dana
  38. 1.070 ha Požar Phrao, travanj 2016 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.327 ha · 5 dana
  39. 88 ha Požar Mae Suai, 11. travnja 2016. 0,1 % općine · ukupno 2.456 ha · 15 dana
  40. 3.519 ha Požar Wiang Pa Pao, 15. ožujka 2016. 2,7 % općine · ukupno 9.447 ha · 45 dana
  41. 917 ha Požar Phrao, ožujak 2016 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.021 ha · 10 dana
  42. 181 ha Požar Chiang Dao, 9. ožujka 2016. 0,1 % općine · ukupno 1.954 ha · 16 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Royal Thai Survey Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.