Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Ngao งาว

Ngao, Tajland, imao je 49 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 75.872 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 51 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 2).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. čet 5 Vrlo niska 32° · 56 % · 21 km/h
  2. pet 6 Vrlo niska 31° · 58 % · 19 km/h
  3. sub 7 Vrlo niska 28° · 81 % · 19 km/h
  4. ned 8 Vrlo niska 30° · 65 % · 27 km/h
  5. pon 9 Vrlo niska 30° · 62 % · 30 km/h
  6. uto 10 Vrlo niska 27° · 56 % · 30 km/h
  7. sri 11 Vrlo niska 26° · 63 % · 29 km/h
  8. čet 12 Vrlo niska 24° · 78 % · 24 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Ngao – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

75.872
izgorjelih hektara
51 %
općine
49
požara
1.502
km²

Ngao: koliko je puta ovdje gorjelo?

Ngao: od 2016. ovdje je gorjelo 49 puta; godine s požarom: 2016, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Ngao, svibanj 2026, s 1.635 hektara unutar granica.

  1. 10× 16
  2.   17
  3.   18
  4. 3× 19
  5. 3× 20
  6. 2× 21
  7.   22
  8. 2× 23
  9. 1× 24
  10. 7× 25
  11. 21× 26
49
požara
8
godine s požarom
75.872
ha ukupno
1. svi 2026.
posljednji put

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Tajland

Požari koji su ušli u općinu Ngao

  1. 1.635 ha Požar Ngao, svibanj 2026 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.627 ha · 4 dana
  2. 1.657 ha Požar Ngao, 14. travnja 2026. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.648 ha · 7 dana
  3. 1.045 ha Požar Ngao, 10. travnja 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.039 ha · 9 dana
  4. 1.363 ha Požar Ngao, 9. travnja 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.355 ha · 12 dana
  5. 1.597 ha Požar Ngao, 5. travnja 2026. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.670 ha · 16 dana
  6. 2.223 ha Požar Ngao, 25. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.210 ha · 10 dana
  7. 137 ha Požar Dok Khamtai, 24. ožujka 2026. 0,1 % općine · ukupno 1.161 ha · 7 dana
  8. 4 ha Požar Song, 23. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.755 ha · 7 dana
  9. 559 ha Požar Song, 23. ožujka 2026. 0,4 % općine · ukupno 2.198 ha · 13 dana
  10. 21 ha Požar Dok Khamtai, 23. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.834 ha · 11 dana
  11. 152 ha Požar Mueang Phayao, 23. ožujka 2026. 0,1 % općine · ukupno 4.054 ha · 12 dana
  12. 2.624 ha Požar Ngao, 22. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 3.151 ha · 14 dana
  13. 10.080 ha Požar Chae Hom, 21. ožujka 2026. 6,7 % općine · ukupno 14.006 ha · 35 dana
  14. 622 ha Požar Ngao, 20. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.883 ha · 17 dana
  15. 17.516 ha Požar Mae Mo, 17. ožujka 2026. 12 % općine · ukupno 41.557 ha · 42 dana
  16. 483 ha Požar Ngao, 1. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.030 ha · 9 dana
  17. 206 ha Požar Mae Mo, 1. ožujka 2026. 0,1 % općine · ukupno 1.275 ha · 4 dana
  18. 218 ha Požar Mae Mo, 28. veljače 2026. 0,2 % općine · ukupno 3.258 ha · 10 dana
  19. 392 ha Požar Ngao, 26. veljače 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.687 ha · 8 dana
  20. 1.310 ha Požar Ngao, 12. veljače 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.304 ha · 8 dana
  21. 1.365 ha Požar Ngao, 12. veljače 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.359 ha · 9 dana
  22. 420 ha Požar Mae Mo, ožujak 2025 0,3 % općine · ukupno 1.059 ha · 4 dana
  23. 221 ha Požar Song, 24. ožujka 2025. 0,2 % općine · ukupno 1.433 ha · 5 dana
  24. 851 ha Požar Ngao, 24. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.083 ha · 7 dana
  25. 329 ha Požar Song, 24. ožujka 2025. 0,2 % općine · ukupno 1.168 ha · 4 dana
  26. 1.119 ha Požar Ngao, 24. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.114 ha · 7 dana
  27. 1.996 ha Požar Ngao, 17. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 1.987 ha · 14 dana
  28. 1.711 ha Požar Ngao, 1. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.508 ha · 6 dana
  29. 1.498 ha Požar Ngao, travanj 2024 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.705 ha · 5 dana
  30. 655 ha Požar Dok Khamtai, ožujak 2023 0,4 % općine · ukupno 5.304 ha · 22 dana
  31. 1.045 ha Požar Ngao, ožujak 2023 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.038 ha · 17 dana
  32. 1.079 ha Požar Ngao, 25. veljače 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.074 ha · 4 dana
  33. 1.262 ha Požar Ngao, 20. veljače 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.256 ha · 15 dana
  34. 1.092 ha Požar Ngao, 23. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.648 ha · 16 dana
  35. 1.033 ha Požar Ngao, 11. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.027 ha · 3 dana
  36. 1.316 ha Požar Ngao, siječanj 2020 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.311 ha · 4 dana
  37. 1.067 ha Požar Ngao, travanj 2019 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.061 ha · 8 dana
  38. 1.673 ha Požar Chae Hom, travanj 2019 1,1 % općine · ukupno 2.360 ha · 23 dana
  39. 48 ha Požar Wang Nuea, 28. ožujka 2019. 0,0 % općine · ukupno 4.911 ha · 20 dana
  40. 799 ha Požar Ngao, 8. travnja 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.387 ha · 11 dana
  41. 84 ha Požar Mueang Phayao, travanj 2016 0,1 % općine · ukupno 1.073 ha · 4 dana
  42. 1.012 ha Požar Ngao, 4. travnja 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.007 ha · 12 dana
  43. 1.337 ha Požar Ngao, 16. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.329 ha · 8 dana
  44. 1.087 ha Požar Ngao, 16. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.083 ha · 3 dana
  45. 3.330 ha Požar Ngao, 15. ožujka 2016. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 3.311 ha · 13 dana
  46. 58 ha Požar Song, 11. ožujka 2016. 0,0 % općine · ukupno 3.480 ha · 12 dana
  47. 342 ha Požar Song, 10. ožujka 2016. 0,2 % općine · ukupno 1.607 ha · 13 dana
  48. 2.394 ha Požar Ngao, 9. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.381 ha · 16 dana
  49. 1.801 ha Požar Mueang Phayao, 8. ožujka 2016. 1,2 % općine · ukupno 4.027 ha · 20 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Royal Thai Survey Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.