Požari: Mae Charim แม่จริม
Mae Charim, Tajland, imao je 27 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 40.150 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 38 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 2).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 31° · 58 % · 19 km/h
- sri 4 Vrlo niska 30° · 58 % · 20 km/h
- čet 5 Vrlo niska 30° · 67 % · 21 km/h
- pet 6 Vrlo niska 29° · 73 % · 21 km/h
- sub 7 Vrlo niska 30° · 55 % · 22 km/h
- ned 8 Vrlo niska 31° · 52 % · 22 km/h
- pon 9 Vrlo niska 29° · 69 % · 26 km/h
- uto 10 Vrlo niska 27° · 57 % · 25 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 40.150
- izgorjelih hektara
- 38 %
- općine
- 27
- požara
- 1.044
- km²
Mae Charim: koliko je puta ovdje gorjelo?
Mae Charim: od 2016. ovdje je gorjelo 27 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mae Charim, 25. ožujka 2026., s 4.727 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 40.150 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 29.575 hektara, 28 % područja: dio je gorio više puta.
- 27
- požara
- 9
- godine s požarom
- 40.150
- ha ukupno
- 29.575
- ha zasebno
Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Mae Charim
- 4.727 ha Požar Mae Charim, 25. ožujka 2026. ovdje je počeo 4,5 % općine · ukupno 4.703 ha · 26 dana
- 1.614 ha Požar Mae Charim, 24. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.604 ha · 10 dana
- 9.717 ha Požar Na Noi, 19. ožujka 2026. 9,3 % općine · ukupno 43.391 ha · 35 dana
- 1.056 ha Požar Mae Charim, ožujak 2025 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.050 ha · 8 dana
- 1.732 ha Požar Phu Phiang, ožujak 2025 1,7 % općine · ukupno 4.375 ha · 16 dana
- 69 ha Požar Wiang Sa, travanj 2024 0,1 % općine · ukupno 1.725 ha · 4 dana
- 623 ha Požar Mae Charim, 21. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.117 ha · 14 dana
- 1.810 ha Požar Mae Charim, 20. ožujka 2023. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 1.652 ha · 8 dana
- 2.167 ha Požar Mae Charim, 19. ožujka 2023. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 2.155 ha · 20 dana
- 1.538 ha Požar Mae Charim, 15. ožujka 2023. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.531 ha · 23 dana
- 583 ha Požar Mae Charim, 27. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.569 ha · 9 dana
- 1.874 ha Požar Mae Charim, 23. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.865 ha · 12 dana
- 1.813 ha Požar Mae Charim, 23. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 1.803 ha · 8 dana
- 1.616 ha Požar Mae Charim, 22. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.606 ha · 6 dana
- 1.135 ha Požar Mae Charim, 22. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.130 ha · 10 dana
- 1.047 ha Požar Mae Charim, 21. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.042 ha · 7 dana
- 14 ha Požar Phu Phiang, ožujak 2020 0,0 % općine · ukupno 1.058 ha · 6 dana
- 1.591 ha Požar Mae Charim, 10. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.584 ha · 11 dana
- 26 ha Požar Wiang Sa, 28. ožujka 2019. 0,0 % općine · ukupno 1.906 ha · 5 dana
- 1.038 ha Požar Mae Charim, 7. ožujka 2019. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.072 ha · 10 dana
- 32 ha Požar Wiang Sa, 5. ožujka 2019. 0,0 % općine · ukupno 2.304 ha · 12 dana
- 1.065 ha Požar Mae Charim, 4. ožujka 2019. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.059 ha · 11 dana
- 331 ha Požar Wiang Sa, travanj 2018 0,3 % općine · ukupno 1.094 ha · 2 dana
- 465 ha Požar Phu Phiang, ožujak 2017 0,4 % općine · ukupno 1.386 ha · 7 dana
- 41 ha Požar Wiang Sa, 6. travnja 2016. 0,0 % općine · ukupno 1.007 ha · 13 dana
- 1.254 ha Požar Wiang Sa, 5. travnja 2016. 1,2 % općine · ukupno 4.601 ha · 9 dana
- 1.172 ha Požar Mae Charim, ožujak 2016 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.188 ha · 6 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Royal Thai Survey Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.