KR · Južna Koreja
Južna Koreja: Općina u kojima je najčešće gorjelo
Općina u zemlji Južna Koreja s barem jednim požarom većim od 300 hektara s opsegom od 2016.: 44. S dva ili više: 21. Na vrhu je Yeoncheon-gun: ondje je gorjelo 20 puta (7 godina s požarom), s 15.997 hektara izgorjelih unutar granica.
Po broju požara
- 1Yeoncheon-gunGyeonggi20×7 godina · 15.997 ha
- 2Andong-siNorth Gyeongsang9×3 godine · 11.152 ha
- 3Cheorwon-gunGangwon7×4 godine · 1.494 ha
- 4Yeongdeok-gunNorth Gyeongsang6×2 godine · 13.794 ha
- 5Goseong-gunGangwon6×6 godina · 4.085 ha
- 6Cheongsong-gunNorth Gyeongsang4×1 godina · 6.471 ha
- 7Hwacheon-gunGangwon4×3 godine · 989 ha
- 8Uiseong-gunNorth Gyeongsang3×1 godina · 23.371 ha
- 9Gangneung-siGangwon3×3 godine · 4.769 ha
- 10Yeongyang-gunNorth Gyeongsang3×1 godina · 4.722 ha
- 11Sancheong-gunSouth Gyeongsang3×1 godina · 2.569 ha
- 12Yanggu-gunGangwon3×2 godine · 1.685 ha
- 13Inje-gunGangwon3×3 godine · 589 ha
- 14Samcheok-siGangwon2×2 godine · 5.609 ha
- 15Donghae-siGangwon2×2 godine · 3.281 ha
- 16Ulju-gunUlsan2×2 godine · 2.211 ha
- 17Miryang-siSouth Gyeongsang2×2 godine · 1.547 ha
- 18Paju-siGyeonggi2×1 godina · 1.401 ha
- 19Hadong-gunSouth Gyeongsang2×1 godina · 1.362 ha
- 20Pyeongchang-gunGangwon2×2 godine · 868 ha
Po izgorjelim hektarima
- 1Uiseong-gunNorth Gyeongsang23.371 ha3× · 20 %
- 2Yeoncheon-gunGyeonggi15.997 ha20× · 18 %
- 3Uljin-gunGangwon14.452 ha1× · 14 %
- 4Yeongdeok-gunNorth Gyeongsang13.794 ha6× · 18 %
- 5Andong-siNorth Gyeongsang11.152 ha9× · 7,2 %
- 6Cheongsong-gunNorth Gyeongsang6.471 ha4× · 7,8 %
- 7Samcheok-siGangwon5.609 ha2× · 4,7 %
- 8Gangneung-siGangwon4.769 ha3× · 4,4 %
- 9Yeongyang-gunNorth Gyeongsang4.722 ha3× · 5,9 %
- 10Goseong-gunGangwon4.085 ha6× · 5,8 %
- 11Donghae-siGangwon3.281 ha2× · 17 %
- 12Sancheong-gunSouth Gyeongsang2.569 ha3× · 3,3 %
- 13Ulju-gunUlsan2.211 ha2× · 2,9 %
- 14Hongseong-gunSouth Chungcheong1.844 ha1× · 4,0 %
- 15Yanggu-gunGangwon1.685 ha3× · 2,3 %
- 16Miryang-siSouth Gyeongsang1.547 ha2× · 2,0 %
- 17Cheorwon-gunGangwon1.494 ha7× · 2,0 %
- 18Paju-siGyeonggi1.401 ha2× · 2,5 %
- 19Hadong-gunSouth Gyeongsang1.362 ha2× · 2,1 %
- 20Yeongwol-gunGangwon1.047 ha1× · 0,9 %
Po postotku područja (10 km² ili više)
- 1Uiseong-gunNorth Gyeongsang20 %23.371 ha · 1.157 km²
- 2Yeoncheon-gunGyeonggi18 %15.997 ha · 870 km²
- 3Yeongdeok-gunNorth Gyeongsang18 %13.794 ha · 750 km²
- 4Donghae-siGangwon17 %3.281 ha · 195 km²
- 5Uljin-gunGangwon14 %14.452 ha · 1.001 km²
- 6Cheongsong-gunNorth Gyeongsang7,8 %6.471 ha · 830 km²
- 7Seo-guDaejeon7,6 %753 ha · 99 km²
- 8Andong-siNorth Gyeongsang7,2 %11.152 ha · 1.551 km²
- 9Yeongyang-gunNorth Gyeongsang5,9 %4.722 ha · 801 km²
- 10Goseong-gunGangwon5,8 %4.085 ha · 705 km²
- 11Buk-gu [North Distrikt]Daegu4,8 %501 ha · 105 km²
- 12Samcheok-siGangwon4,7 %5.609 ha · 1.199 km²
- 13Gangneung-siGangwon4,4 %4.769 ha · 1.083 km²
- 14Hongseong-gunSouth Chungcheong4,0 %1.844 ha · 461 km²
- 15Sancheong-gunSouth Gyeongsang3,3 %2.569 ha · 773 km²
- 16Ulju-gunUlsan2,9 %2.211 ha · 758 km²
- 17Paju-siGyeonggi2,5 %1.401 ha · 571 km²
- 18Yanggu-gunGangwon2,3 %1.685 ha · 721 km²
- 19Hadong-gunSouth Gyeongsang2,1 %1.362 ha · 657 km²
- 20Miryang-siSouth Gyeongsang2,0 %1.547 ha · 783 km²
Kako je izračunato
Broje se požari veći od 300 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili pojedino područje. Hektari su oni izgorjeli unutar područja i zbrajaju se požar po požar, pa zemljište koje je gorjelo dvaput broji se dvaput; zato postotak, koji se daje samo za područja od 10 km² ili više, može prijeći 100 % (tada se navodi koliko puta). Opisuje što se dogodilo: ne mjeri rizik i ne govori ništa o uzrocima.