Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Lei

Lei, Sijera Leone, imao je 31 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 36.392 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 54 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Vrlo niska 30° · 57 % · 26 km/h
  2. pon 2 Vrlo niska 29° · 75 % · 31 km/h
  3. uto 3 Vrlo niska 29° · 71 % · 27 km/h
  4. sri 4 Vrlo niska 30° · 63 % · 32 km/h
  5. čet 5 Vrlo niska 30° · 64 % · 36 km/h
  6. pet 6 Vrlo niska 31° · 64 % · 20 km/h
  7. sub 7 Vrlo niska 31° · 57 % · 22 km/h
  8. ned 8 Vrlo niska 30° · 68 % · 21 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

36.392
izgorjelih hektara
54 %
općine
31
požara
671
km²

Lei: koliko je puta ovdje gorjelo?

Lei: od 2016. ovdje je gorjelo 31 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Lei, ožujak 2026, s 575 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 36.392 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 19.098 hektara, 28 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 1× 16
  2. 1× 17
  3. 5× 18
  4. 2× 19
  5. 4× 20
  6.   21
  7. 4× 22
  8. 3× 23
  9. 6× 24
  10. 1× 25
  11. 4× 26
31
požara
10
godine s požarom
36.392
ha ukupno
19.098
ha zasebno

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Sijera Leone →

Požari koji su ušli u općinu Lei

  1. 575 ha Požar Lei, ožujak 2026 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.272 ha · 8 dana
  2. 773 ha Požar Lei, 26. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.068 ha · 2 dana
  3. 1.387 ha Požar Lei, 20. siječnja 2026. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 1.379 ha · 10 dana
  4. 3.139 ha Požar Lei, 18. siječnja 2026. ovdje je počeo 4,7 % općine · ukupno 3.120 ha · 15 dana
  5. 1.135 ha Požar Lei, siječanj 2025 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 1.128 ha · 11 dana
  6. 2.066 ha Požar Lei, 27. prosinca 2024. ovdje je počeo 3,1 % općine · ukupno 2.053 ha · 7 dana
  7. 1.061 ha Požar Lei, 26. prosinca 2024. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.054 ha · 5 dana
  8. 1.634 ha Požar Lei, 22. prosinca 2024. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 1.628 ha · 17 dana
  9. 199 ha Požar Soa, prosinac 2024 0,3 % općine · ukupno 1.664 ha · 13 dana
  10. 121 ha Požar Sandor, prosinac 2024 0,2 % općine · ukupno 1.027 ha · 10 dana
  11. 372 ha Požar Lei, siječanj 2024 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.394 ha · 21 dan
  12. 464 ha Požar Neya, siječanj 2023 0,7 % općine · ukupno 1.053 ha · 11 dana
  13. 1.287 ha Požar Lei, 3. siječnja 2023. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 1.278 ha · 15 dana
  14. 2.797 ha Požar Lei, 2. siječnja 2023. ovdje je počeo 4,2 % općine · ukupno 2.879 ha · 7 dana
  15. 1.168 ha Požar Lei, veljača 2022 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 2.721 ha · 12 dana
  16. 1.739 ha Požar Lei, 18. siječnja 2022. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 1.728 ha · 8 dana
  17. 1.055 ha Požar Lei, 18. siječnja 2022. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.048 ha · 8 dana
  18. 66 ha Požar Soa, siječanj 2022 0,1 % općine · ukupno 3.810 ha · 15 dana
  19. 1.202 ha Požar Lei, ožujak 2020 ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.195 ha · 8 dana
  20. 945 ha Požar Lei, veljača 2020 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.284 ha · 13 dana
  21. 2.506 ha Požar Lei, 21. siječnja 2020. ovdje je počeo 3,7 % općine · ukupno 2.489 ha · 16 dana
  22. 1.174 ha Požar Lei, 5. siječnja 2020. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.166 ha · 13 dana
  23. 659 ha Požar Sandor, 23. veljače 2019. 1,0 % općine · ukupno 2.348 ha · 14 dana
  24. 1.224 ha Požar Neya, 22. veljače 2019. 1,8 % općine · ukupno 2.463 ha · 14 dana
  25. 1.010 ha Požar Lei, prosinac 2018 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.003 ha · 5 dana
  26. 4 ha Požar Neya, prosinac 2018 0,0 % općine · ukupno 1.197 ha · 16 dana
  27. 1.096 ha Požar Lei, 22. siječnja 2018. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.089 ha · 6 dana
  28. 1.429 ha Požar Lei, 3. siječnja 2018. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 1.420 ha · 12 dana
  29. 1.864 ha Požar Lei, 2. siječnja 2018. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 1.852 ha · 4 dana
  30. 1.214 ha Požar Lei, veljača 2017 ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.206 ha · 7 dana
  31. 1.027 ha Požar Lei, siječanj 2016 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.020 ha · 17 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/openAfrica, geoBoundaries (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.