Požari: Koulor
Koulor, Senegal, imao je 54 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 136.885 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 20 % površine. Opasnost od požara danas: umjerena (FWI 20).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Ove brojke ne uključuju 3 privremene stranice, viđene samo po toplinskim žarištima i još bez opsega. Prikazane su u popisima, označene.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Visoka 36° · 22 % · 30 km/h
- sri 4 Umjerena 33° · 37 % · 14 km/h
- čet 5 Visoka 35° · 27 % · 38 km/h
- pet 6 Vrlo visoka 38° · 21 % · 43 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 38° · 20 % · 46 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 38° · 17 % · 46 km/h
- pon 9 Vrlo visoka 37° · 16 % · 44 km/h
- uto 10 Vrlo visoka 37° · 15 % · 32 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 136.885
- izgorjelih hektara
- 20 %
- općine
- 54
- požara
- 6.818
- km²
Koulor: koliko je puta ovdje gorjelo?
Koulor: od 2016. ovdje je gorjelo 54 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Koulor, 23. listopada 2026., s 2.072 hektara unutar granica.
- 54
- požara
- 10
- godine s požarom
- 136.885
- ha ukupno
- 23. lis 2026.
- posljednji put
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Koulor
- 1.652 ha Požar Koulor, 25. listopada 2026. 0,2 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 770 ha Požar Moudéri, listopad 2026 0,1 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 2.072 ha Požar Koulor, 23. listopada 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.063 ha · 10 dana
- 2.030 ha Požar Koulor, 19. listopada 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 4.806 ha Požar Koulor, veljača 2026 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.774 ha · 7 dana
- 3.596 ha Požar Koulor, prosinac 2025 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.575 ha · 5 dana
- 2.661 ha Požar Koulor, 14. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.647 ha · 5 dana
- 3.121 ha Požar Koulor, 2. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.102 ha · 4 dana
- 3.095 ha Požar Koulor, 1. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.074 ha · 4 dana
- 2.741 ha Požar Koulor, 1. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.723 ha · 5 dana
- 5.289 ha Požar Koulor, 29. listopada 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.264 ha · 9 dana
- 2.360 ha Požar Koulor, 23. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.347 ha · 12 dana
- 1.965 ha Požar Bellé, 23. listopada 2025. 0,3 % općine · ukupno 2.980 ha · 4 dana
- 2.886 ha Požar Koulor, 23. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.870 ha · 7 dana
- 1.184 ha Požar Koulor, 22. listopada 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.196 ha · 1 dan
- 2.414 ha Požar Koulor, 22. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.412 ha · 9 dana
- 3.002 ha Požar Koulor, 22. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.988 ha · 13 dana
- 1.990 ha Požar Bellé, 21. listopada 2025. 0,3 % općine · ukupno 2.445 ha · 11 dana
- 2.076 ha Požar Koulor, 21. listopada 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.063 ha · 5 dana
- 3.961 ha Požar Koulor, 16. listopada 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.939 ha · 19 dana
- 2.428 ha Požar Koulor, veljača 2025 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.414 ha · 3 dana
- 1.924 ha Požar Koulor, listopad 2024 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.041 ha · 2 dana
- 2.956 ha Požar Koulor, 11. studenoga 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.942 ha · 7 dana
- 2.284 ha Požar Koulor, 5. studenoga 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.272 ha · 12 dana
- 2.387 ha Požar Koulor, 3. studenoga 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.374 ha · 5 dana
- 4.243 ha Požar Koulor, 2. studenoga 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.221 ha · 5 dana
- 2.132 ha Požar Koulor, 2. studenoga 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.119 ha · 2 dana
- 2.290 ha Požar Koulor, 1. studenoga 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.275 ha · 4 dana
- 3.152 ha Požar Koulor, 30. listopada 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.133 ha · 6 dana
- 2.207 ha Požar Koulor, 30. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.191 ha · 7 dana
- 1.304 ha Požar Koulor, 27. listopada 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.171 ha · 6 dana
- 3.186 ha Požar Koulor, 27. listopada 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.164 ha · 9 dana
- 2.138 ha Požar Koulor, 26. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.125 ha · 9 dana
- 3.629 ha Požar Koulor, 26. listopada 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.609 ha · 17 dana
- 2.898 ha Požar Koulor, ožujak 2022 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.881 ha · 4 dana
- 2.034 ha Požar Koulor, 20. listopada 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.023 ha · 11 dana
- 2.677 ha Požar Sinthiou Banambe/Wouro Sidy, 19. listopada 2020. 0,4 % općine · ukupno 5.722 ha · 15 dana
- 2.869 ha Požar Koulor, 18. listopada 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.854 ha · 8 dana
- 2.242 ha Požar Koulor, 18. listopada 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.230 ha · 6 dana
- 2.724 ha Požar Koulor, 15. listopada 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.706 ha · 9 dana
- 1.354 ha Požar Koulor, studeni 2019 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.324 ha · 8 dana
- 3.610 ha Požar Koulor, listopad 2019 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.588 ha · 3 dana
- 3.763 ha Požar Koulor, travanj 2019 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.739 ha · 3 dana
- 2.586 ha Požar Koulor, ožujak 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.570 ha · 4 dana
- 3.138 ha Požar Koulor, veljača 2019 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.121 ha · 3 dana
- 2.004 ha Požar Koulor, ožujak 2018 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.396 ha · 2 dana
- 1.751 ha Požar Koulor, 21. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.052 ha · 4 dana
- 1.356 ha Požar Koulor, 12. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.288 ha · 3 dana
- 2.492 ha Požar Koulor, 24. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.476 ha · 2 dana
- 2.090 ha Požar Koulor, 21. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.078 ha · 1 dan
- 2.437 ha Požar Koulor, 19. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.422 ha · 7 dana
- 2.051 ha Požar Koulor, 19. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.038 ha · 7 dana
- 787 ha Požar Bellé, ožujak 2017 0,1 % općine · ukupno 2.194 ha · 2 dana
- 0 ha Požar Sinthiou Banambe/Wouro Sidy, siječanj 2017 0,0 % općine · ukupno 3.345 ha · 2 dana
- 2.032 ha Požar Bala, siječanj 2017 0,3 % općine · ukupno 4.721 ha · 9 dana
- 2.230 ha Požar Koulor, travanj 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.216 ha · 3 dana
- 2.277 ha Požar Koulor, siječanj 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.263 ha · 3 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Government of Senegal, OCHA ROWCA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.