Požari: Bouinguel Bamba
Bouinguel Bamba, Senegal, imao je 32 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 73.155 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 24 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo visoka (FWI 43).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Ove brojke ne uključuju 2 privremene stranice, viđene samo po toplinskim žarištima i još bez opsega. Prikazane su u popisima, označene.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pet 6 Vrlo visoka 38° · 25 % · 36 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 38° · 21 % · 36 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 37° · 18 % · 37 km/h
- pon 9 Ekstremna 37° · 17 % · 38 km/h
- uto 10 Vrlo visoka 37° · 16 % · 27 km/h
- sri 11 Visoka 37° · 19 % · 17 km/h
- čet 12 Visoka 37° · 14 % · 18 km/h
- pet 13 Visoka 38° · 20 % · 20 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu
Dim danas: Bouinguel Bamba – prognoza iz sata u sat
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 73.155
- izgorjelih hektara
- 24 %
- općine
- 32
- požara
- 3.042
- km²
Bouinguel Bamba: koliko je puta ovdje gorjelo?
Bouinguel Bamba: od 2016. ovdje je gorjelo 32 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Dianké Makan, listopad 2026, s 38 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 73.155 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 60.417 hektara, 20 % područja: dio je gorio više puta.
- 32
- požara
- 10
- godine s požarom
- 73.155
- ha ukupno
- 60.417
- ha zasebno
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Bouinguel Bamba
- 336 ha Požar Bellé, listopad 2026 0,1 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 38 ha Požar Dianké Makan, listopad 2026 0,0 % općine · ukupno 2.277 ha · 10 dana
- 42 ha Požar Koulor, 19. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 2.296 ha Požar Bouinguel Bamba, 24. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.283 ha · 4 dana
- 2.113 ha Požar Bouinguel Bamba, 15. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.263 ha · 6 dana
- 2.748 ha Požar Bouinguel Bamba, 13. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 3.913 ha · 12 dana
- 2.271 ha Požar Bouinguel Bamba, 2. studenoga 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.259 ha · 5 dana
- 2.091 ha Požar Bouinguel Bamba, 27. listopada 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.076 ha · 11 dana
- 10 ha Požar Koulor, 22. listopada 2025. 0,0 % općine · ukupno 2.412 ha · 9 dana
- 4.649 ha Požar Bouinguel Bamba, listopad 2025 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 4.620 ha · 14 dana
- 1.727 ha Požar Bouinguel Bamba, veljača 2025 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.909 ha · 6 dana
- 989 ha Požar Dianké Makan, 1. veljače 2025. 0,3 % općine · ukupno 2.488 ha · 3 dana
- 2.046 ha Požar Bouinguel Bamba, studeni 2024 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.034 ha · 11 dana
- 2.149 ha Požar Bouinguel Bamba, siječanj 2023 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.947 ha · 7 dana
- 2.151 ha Požar Bouinguel Bamba, 11. studenoga 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.138 ha · 3 dana
- 9.286 ha Požar Bouinguel Bamba, 1. studenoga 2022. ovdje je počeo 3,0 % općine · ukupno 9.228 ha · 16 dana
- 3.363 ha Požar Bouinguel Bamba, studeni 2021 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.342 ha · 6 dana
- 4.005 ha Požar Bouinguel Bamba, 16. studenoga 2020. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.982 ha · 10 dana
- 2.876 ha Požar Bouinguel Bamba, 4. studenoga 2020. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.858 ha · 5 dana
- 2.767 ha Požar Bouinguel Bamba, 27. listopada 2020. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.751 ha · 15 dana
- 262 ha Požar Kiniéba, 26. listopada 2020. 0,1 % općine · ukupno 2.033 ha · 6 dana
- 3.115 ha Požar Bouinguel Bamba, 26. listopada 2020. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.103 ha · 6 dana
- 2.089 ha Požar Bouinguel Bamba, 24. listopada 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.077 ha · 6 dana
- 2.280 ha Požar Bouinguel Bamba, prosinac 2018 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.266 ha · 4 dana
- 2.293 ha Požar Bouinguel Bamba, studeni 2017 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.280 ha · 3 dana
- 944 ha Požar Koulor, 12. studenoga 2017. 0,3 % općine · ukupno 2.288 ha · 3 dana
- 13 ha Požar Dianké Makan, 1. travnja 2017. 0,0 % općine · ukupno 2.560 ha · 5 dana
- 1.434 ha Požar Bala, siječanj 2017 0,5 % općine · ukupno 4.721 ha · 9 dana
- 2.325 ha Požar Bouinguel Bamba, 11. siječnja 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.324 ha · 5 dana
- 2.923 ha Požar Bouinguel Bamba, 1. siječnja 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.907 ha · 9 dana
- 1.279 ha Požar Kiniéba, 28. prosinca 2016. 0,4 % općine · ukupno 5.541 ha · 5 dana
- 107 ha Požar Dianké Makan, travanj 2016 0,0 % općine · ukupno 3.329 ha · 4 dana
- 3.748 ha Požar Bouinguel Bamba, 18. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.814 ha · 4 dana
- 2.768 ha Požar Bouinguel Bamba, 14. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.752 ha · 5 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Government of Senegal, OCHA ROWCA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.