Požari: Guzamala
Guzamala, Nigerija, imao je 22 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 50.512 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 21 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo ekstremna (FWI 82).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- sub 7 Vrlo ekstremna 39° · 10 % · 42 km/h
- ned 8 Vrlo ekstremna 40° · 10 % · 38 km/h
- pon 9 Vrlo ekstremna 38° · 11 % · 45 km/h
- uto 10 Vrlo ekstremna 38° · 9 % · 45 km/h
- sri 11 Vrlo ekstremna 34° · 13 % · 36 km/h
- čet 12 Vrlo ekstremna 33° · 12 % · 35 km/h
- pet 13 Ekstremna 33° · 8 % · 32 km/h
- sub 14 Ekstremna 35° · 10 % · 27 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu
Dim danas: Guzamala – prognoza iz sata u sat
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 50.512
- izgorjelih hektara
- 21 %
- općine
- 22
- požara
- 2.387
- km²
Guzamala: koliko je puta ovdje gorjelo?
Guzamala: od 2016. ovdje je gorjelo 22 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Nganzai, 4. studenoga 2026., s 719 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 50.512 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 42.361 hektara, 18 % područja: dio je gorio više puta.
- 22
- požara
- 8
- godine s požarom
- 50.512
- ha ukupno
- 42.361
- ha zasebno
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Guzamala
- 719 ha Požar Nganzai, 4. studenoga 2026. 0,3 % općine · ukupno 5.208 ha · 5 dana
- 2.085 ha Požar Kukawa, 31. listopada 2026. 0,9 % općine · ukupno 4.928 ha · 4 dana
- 3.171 ha Požar Guzamala, listopad 2026 ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.843 ha · 10 dana
- 1.015 ha Požar Kukawa, 20. listopada 2026. 0,4 % općine · ukupno 3.763 ha · 6 dana
- 2.683 ha Požar Guzamala, listopad 2024 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.667 ha · 2 dana
- 909 ha Požar Monguno, listopad 2021 0,4 % općine · ukupno 2.270 ha · 5 dana
- 6.678 ha Požar Guzamala, prosinac 2020 ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 6.637 ha · 2 dana
- 1.459 ha Požar Monguno, 9. studenoga 2020. 0,6 % općine · ukupno 3.804 ha · 12 dana
- 2.708 ha Požar Guzamala, 4. studenoga 2020. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.692 ha · 3 dana
- 2.134 ha Požar Guzamala, 3. studenoga 2020. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.121 ha · 2 dana
- 452 ha Požar Nganzai, listopad 2020 0,2 % općine · ukupno 2.782 ha · 4 dana
- 1.196 ha Požar Gubio, listopad 2020 0,5 % općine · ukupno 3.981 ha · 3 dana
- 1.603 ha Požar Guzamala, 21. listopada 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.151 ha · 2 dana
- 2.978 ha Požar Guzamala, 21. listopada 2020. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.620 ha · 6 dana
- 2.864 ha Požar Guzamala, 20. listopada 2020. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.849 ha · 6 dana
- 973 ha Požar Nganzai, studeni 2019 0,4 % općine · ukupno 2.088 ha · 7 dana
- 2.746 ha Požar Kukawa, studeni 2018 1,2 % općine · ukupno 4.952 ha · 4 dana
- 2.411 ha Požar Guzamala, 19. listopada 2018. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.397 ha · 2 dana
- 4.237 ha Požar Guzamala, 19. listopada 2018. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 4.214 ha · 7 dana
- 1.731 ha Požar Kukawa, 18. listopada 2018. 0,7 % općine · ukupno 4.217 ha · 2 dana
- 2.269 ha Požar Guzamala, listopad 2017 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.257 ha · 7 dana
- 3.492 ha Požar Guzamala, studeni 2016 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 4.219 ha · 3 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/GRID3 (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.