Preskoči na sadržaj
worldfires
MM · Mjanmar · Magway

Požari: Tilin

Tilin, Mjanmar, imao je 38 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 90.457 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 68 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. uto 3 Vrlo niska 30° · 58 % · 17 km/h
  2. sri 4 Vrlo niska 27° · 73 % · 17 km/h
  3. čet 5 Vrlo niska 29° · 69 % · 19 km/h
  4. pet 6 Vrlo niska 29° · 72 % · 16 km/h
  5. sub 7 Vrlo niska 29° · 65 % · 20 km/h
  6. ned 8 Vrlo niska 27° · 75 % · 23 km/h
  7. pon 9 Vrlo niska 22° · 92 % · 24 km/h
  8. uto 10 Vrlo niska 20° · 94 % · 18 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

90.457
izgorjelih hektara
68 %
općine
38
požara
1.335
km²

Tilin: koliko je puta ovdje gorjelo?

Tilin: od 2016. ovdje je gorjelo 38 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Tilin, 12. ožujka 2026., s 2.033 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 90.457 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 52.991 hektara, 40 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 3× 16
  2. 3× 17
  3. 2× 18
  4. 3× 19
  5. 2× 20
  6. 4× 21
  7.   22
  8. 5× 23
  9. 5× 24
  10. 4× 25
  11. 7× 26
38
požara
10
godine s požarom
90.457
ha ukupno
52.991
ha zasebno

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mjanmar →

Požari koji su ušli u općinu Tilin

  1. 2.033 ha Požar Tilin, 12. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.023 ha · 7 dana
  2. 1.790 ha Požar Tilin, 6. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.424 ha · 14 dana
  3. 12.349 ha Požar Saw, 1. ožujka 2026. 9,2 % općine · ukupno 17.976 ha · 20 dana
  4. 1.475 ha Požar Pauk, 19. veljače 2026. 1,1 % općine · ukupno 5.940 ha · 29 dana
  5. 4.587 ha Požar Tilin, veljača 2026 ovdje je počeo 3,4 % općine · ukupno 5.253 ha · 29 dana
  6. 3.018 ha Požar Mindat, veljača 2026 2,3 % općine · ukupno 8.843 ha · 22 dana
  7. 17 ha Požar Gangaw, veljača 2026 0,0 % općine · ukupno 3.264 ha · 18 dana
  8. 816 ha Požar Tilin, 16. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.130 ha · 7 dana
  9. 9.456 ha Požar Tilin, 5. ožujka 2025. ovdje je počeo 7,1 % općine · ukupno 9.922 ha · 16 dana
  10. 267 ha Požar Saw, 5. ožujka 2025. 0,2 % općine · ukupno 2.501 ha · 11 dana
  11. 2.593 ha Požar Tilin, 1. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 3.344 ha · 9 dana
  12. 2.736 ha Požar Gangaw, 11. ožujka 2024. 2,0 % općine · ukupno 4.917 ha · 10 dana
  13. 2.377 ha Požar Tilin, ožujak 2024 ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 2.363 ha · 9 dana
  14. 815 ha Požar Pauk, 8. ožujka 2024. 0,6 % općine · ukupno 2.354 ha · 16 dana
  15. 12 ha Požar Pauk, 5. ožujka 2024. 0,0 % općine · ukupno 3.418 ha · 21 dan
  16. 3.885 ha Požar Tilin, veljača 2024 ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 13.183 ha · 24 dana
  17. 1.735 ha Požar Tilin, travanj 2023 ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.224 ha · 5 dana
  18. 2.001 ha Požar Tilin, ožujak 2023 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.011 ha · 6 dana
  19. 749 ha Požar Gangaw, ožujak 2023 0,6 % općine · ukupno 2.169 ha · 12 dana
  20. 3.512 ha Požar Tilin, veljača 2023 ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 4.588 ha · 10 dana
  21. 154 ha Požar Gangaw, siječanj 2023 0,1 % općine · ukupno 13.643 ha · 24 dana
  22. 2.917 ha Požar Tilin, 25. veljače 2021. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 2.903 ha · 17 dana
  23. 3.434 ha Požar Tilin, 25. veljače 2021. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 3.419 ha · 13 dana
  24. 2.496 ha Požar Saw, 23. veljače 2021. 1,9 % općine · ukupno 5.546 ha · 13 dana
  25. 1.961 ha Požar Tilin, 21. veljače 2021. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 5.224 ha · 11 dana
  26. 2.213 ha Požar Saw, 11. ožujka 2020. 1,7 % općine · ukupno 4.190 ha · 19 dana
  27. 194 ha Požar Mindat, 9. ožujka 2020. 0,2 % općine · ukupno 3.022 ha · 20 dana
  28. 3.941 ha Požar Tilin, ožujak 2019 ovdje je počeo 3,0 % općine · ukupno 3.923 ha · 14 dana
  29. 2.363 ha Požar Pauk, ožujak 2019 1,8 % općine · ukupno 3.430 ha · 18 dana
  30. 5.821 ha Požar Tilin, veljača 2019 ovdje je počeo 4,4 % općine · ukupno 11.583 ha · 22 dana
  31. 518 ha Požar Tilin, ožujak 2018 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.513 ha · 14 dana
  32. 6 ha Požar Saw, ožujak 2018 0,0 % općine · ukupno 2.048 ha · 14 dana
  33. 2.096 ha Požar Tilin, travanj 2017 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.087 ha · 12 dana
  34. 726 ha Požar Tilin, 18. veljače 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.544 ha · 16 dana
  35. 1.751 ha Požar Tilin, 18. veljače 2017. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.001 ha · 13 dana
  36. 1.169 ha Požar Tilin, ožujak 2016 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 4.882 ha · 17 dana
  37. 2.324 ha Požar Matupi, ožujak 2016 1,7 % općine · ukupno 3.153 ha · 8 dana
  38. 149 ha Požar Gangaw, 28. veljače 2016. 0,1 % općine · ukupno 4.326 ha · 19 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.