Požari: Mese
Mese, Mjanmar: 64 požara od 2016. spalilo je 317.979 hektara unutar njegovih granica, 1,7 puta njegovu površinu, jer je dio gorio više puta. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 33° · 48 % · 20 km/h
- sri 4 Vrlo niska 32° · 58 % · 28 km/h
- čet 5 Vrlo niska 32° · 54 % · 16 km/h
- pet 6 Vrlo niska 32° · 57 % · 22 km/h
- sub 7 Vrlo niska 30° · 63 % · 19 km/h
- ned 8 Vrlo niska 29° · 65 % · 22 km/h
- pon 9 Vrlo niska 28° · 71 % · 28 km/h
- uto 10 Vrlo niska 28° · 62 % · 26 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 317.979
- izgorjelih hektara
- 1,7×
- puta njegova površina (dio je gorio više puta)
- 64
- požara
- 1.820
- km²
Mese: koliko je puta ovdje gorjelo?
Mese: od 2016. ovdje je gorjelo 64 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mese, 18. ožujka 2026., s 5.819 hektara unutar granica.
- 64
- požara
- 11
- godine s požarom
- 317.979
- ha ukupno
- 18. ožu 2026.
- posljednji put
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Mese
- 5.819 ha Požar Mese, 18. ožujka 2026. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 5.793 ha · 17 dana
- 9.577 ha Požar Mese, 17. ožujka 2026. ovdje je počeo 5,3 % općine · ukupno 9.531 ha · 19 dana
- 37.256 ha Požar Mese, 15. ožujka 2026. ovdje je počeo 20 % općine · ukupno 110.593 ha · 41 dan
- 2.183 ha Požar Mese, 5. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.173 ha · 5 dana
- 2.091 ha Požar Mese, 3. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.080 ha · 8 dana
- 1 ha Požar Hpasawng, 2. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.484 ha · 8 dana
- 3.059 ha Požar Mese, 1. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 3.045 ha · 13 dana
- 3.248 ha Požar Mese, 1. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 3.231 ha · 10 dana
- 2.828 ha Požar Mese, veljača 2026 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.814 ha · 11 dana
- 7 ha Požar Bawlake, 19. ožujka 2025. 0,0 % općine · ukupno 2.073 ha · 14 dana
- 8.901 ha Požar Mese, 7. ožujka 2025. ovdje je počeo 4,9 % općine · ukupno 21.189 ha · 25 dana
- 5.688 ha Požar Mese, 6. ožujka 2025. ovdje je počeo 3,1 % općine · ukupno 5.770 ha · 25 dana
- 3.307 ha Požar Mese, 2. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 3.290 ha · 21 dan
- 2.216 ha Požar Mese, 2. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.206 ha · 14 dana
- 6.155 ha Požar Mese, 2. ožujka 2025. ovdje je počeo 3,4 % općine · ukupno 6.126 ha · 19 dana
- 139 ha Požar Bawlake, 17. veljače 2024. 0,1 % općine · ukupno 8.160 ha · 26 dana
- 19.008 ha Požar Mese, 17. veljače 2024. ovdje je počeo 10 % općine · ukupno 36.428 ha · 37 dana
- 33.612 ha Požar Mese, 17. veljače 2024. ovdje je počeo 18 % općine · ukupno 45.818 ha · 36 dana
- 3.590 ha Požar Mese, 18. ožujka 2023. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.412 ha · 14 dana
- 2.599 ha Požar Mese, 3. ožujka 2023. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.583 ha · 8 dana
- 6.667 ha Požar Mese, veljača 2023 ovdje je počeo 3,7 % općine · ukupno 6.705 ha · 9 dana
- 129 ha Požar Bawlake, 16. ožujka 2022. 0,1 % općine · ukupno 3.473 ha · 5 dana
- 2.327 ha Požar Mese, veljača 2022 ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.316 ha · 4 dana
- 3.502 ha Požar Mese, 3. ožujka 2021. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 3.490 ha · 7 dana
- 2.322 ha Požar Mese, 3. ožujka 2021. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.309 ha · 7 dana
- 2.298 ha Požar Mese, 2. ožujka 2021. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 2.284 ha · 9 dana
- 3.957 ha Požar Mese, 1. ožujka 2021. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 3.937 ha · 9 dana
- 4.105 ha Požar Mese, 24. veljače 2021. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 4.083 ha · 16 dana
- 5.758 ha Požar Mese, 24. veljače 2021. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 5.725 ha · 19 dana
- 2.732 ha Požar Mese, 23. veljače 2021. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.718 ha · 17 dana
- 1.647 ha Požar Bawlake, 22. veljače 2021. 0,9 % općine · ukupno 21.859 ha · 24 dana
- 2.102 ha Požar Mese, 21. veljače 2021. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.274 ha · 12 dana
- 2.570 ha Požar Mese, 14. veljače 2021. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.555 ha · 5 dana
- 2.012 ha Požar Mese, 9. veljače 2021. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.002 ha · 10 dana
- 3.003 ha Požar Mese, 9. veljače 2021. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.990 ha · 10 dana
- 2.814 ha Požar Mese, siječanj 2021 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.801 ha · 12 dana
- 2.031 ha Požar Mese, ožujak 2020 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.058 ha · 6 dana
- 5.608 ha Požar Mese, 7. veljače 2020. ovdje je počeo 3,1 % općine · ukupno 5.585 ha · 13 dana
- 4.974 ha Požar Mese, 3. veljače 2020. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 4.948 ha · 19 dana
- 3.565 ha Požar Mese, 2. veljače 2020. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.211 ha · 15 dana
- 2.212 ha Požar Shadaw, 1. veljače 2020. 1,2 % općine · ukupno 51.616 ha · 42 dana
- 7.810 ha Požar Mese, 22. siječnja 2020. ovdje je počeo 4,3 % općine · ukupno 7.773 ha · 9 dana
- 5 ha Požar Hpasawng, 17. siječnja 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.078 ha · 15 dana
- 7.109 ha Požar Mese, 16. siječnja 2020. ovdje je počeo 3,9 % općine · ukupno 7.069 ha · 28 dana
- 2.468 ha Požar Mese, ožujak 2019 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.454 ha · 18 dana
- 1.347 ha Požar Bawlake, 2. ožujka 2019. 0,7 % općine · ukupno 2.013 ha · 10 dana
- 2.107 ha Požar Bawlake, 1. ožujka 2019. 1,2 % općine · ukupno 4.965 ha · 8 dana
- 1.393 ha Požar Bawlake, 27. veljače 2019. 0,8 % općine · ukupno 3.053 ha · 8 dana
- 3.067 ha Požar Mese, 26. veljače 2019. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 3.054 ha · 6 dana
- 2.532 ha Požar Mese, 21. veljače 2019. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.520 ha · 7 dana
- 7.631 ha Požar Mese, 15. veljače 2019. ovdje je počeo 4,2 % općine · ukupno 7.596 ha · 19 dana
- 2.557 ha Požar Mese, 20. ožujka 2018. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 2.542 ha · 9 dana
- 1.787 ha Požar Mese, 13. ožujka 2018. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.176 ha · 11 dana
- 5.664 ha Požar Bawlake, ožujak 2018 3,1 % općine · ukupno 13.125 ha · 24 dana
- 2.900 ha Požar Mese, 3. ožujka 2018. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.888 ha · 7 dana
- 12.442 ha Požar Mese, 1. ožujka 2018. ovdje je počeo 6,8 % općine · ukupno 12.374 ha · 29 dana
- 2.963 ha Požar Mese, 12. ožujka 2017. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.949 ha · 8 dana
- 1.010 ha Požar Mese, 8. ožujka 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.686 ha · 13 dana
- 2.304 ha Požar Mese, 6. ožujka 2017. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.142 ha · 15 dana
- 5.086 ha Požar Mese, 21. veljače 2017. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 5.270 ha · 11 dana
- 4.620 ha Požar Mese, 16. veljače 2017. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 4.593 ha · 24 dana
- 4.551 ha Požar Mese, 3. veljače 2017. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 4.530 ha · 7 dana
- 4.223 ha Požar Mese, 8. ožujka 2016. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 5.303 ha · 15 dana
- 14.784 ha Požar Mese, 3. ožujka 2016. ovdje je počeo 8,1 % općine · ukupno 14.694 ha · 25 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.