Požari: Hpapun
Hpapun, Mjanmar, imao je 57 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 192.935 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 29 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 2).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Vrlo niska 32° · 49 % · 23 km/h
- uto 3 Vrlo niska 32° · 48 % · 23 km/h
- sri 4 Vrlo niska 31° · 54 % · 22 km/h
- čet 5 Vrlo niska 31° · 54 % · 23 km/h
- pet 6 Vrlo niska 31° · 56 % · 23 km/h
- sub 7 Vrlo niska 29° · 67 % · 28 km/h
- ned 8 Vrlo niska 29° · 62 % · 35 km/h
- pon 9 Vrlo niska 30° · 62 % · 48 km/h
- uto 10 Vrlo niska 28° · 59 % · 43 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 192.935
- izgorjelih hektara
- 29 %
- općine
- 57
- požara
- 6.768
- km²
Hpapun: koliko je puta ovdje gorjelo?
Hpapun: od 2016. ovdje je gorjelo 57 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Hpapun, travanj 2026, s 3.002 hektara unutar granica.
- 57
- požara
- 11
- godine s požarom
- 192.935
- ha ukupno
- 1. tra 2026.
- posljednji put
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Hpapun
- 3.002 ha Požar Hpapun, travanj 2026 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.997 ha · 18 dana
- 8.035 ha Požar Hpapun, 31. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 7.989 ha · 21 dan
- 4.216 ha Požar Hpapun, 31. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.196 ha · 14 dana
- 2.525 ha Požar Hpapun, 31. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.513 ha · 13 dana
- 4.156 ha Požar Hpapun, 27. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.136 ha · 15 dana
- 2.436 ha Požar Hpapun, 25. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.416 ha · 17 dana
- 2.825 ha Požar Hpapun, 22. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.838 ha · 11 dana
- 6.081 ha Požar Hpapun, 22. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 6.379 ha · 17 dana
- 5.600 ha Požar Hpapun, 21. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.577 ha · 14 dana
- 4.189 ha Požar Hpapun, 21. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.171 ha · 19 dana
- 308 ha Požar Hpa-An, 19. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.676 ha · 18 dana
- 2.895 ha Požar Hpapun, 24. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.880 ha · 18 dana
- 2.634 ha Požar Hpapun, 21. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.720 ha · 7 dana
- 14.362 ha Požar Hpapun, 6. ožujka 2025. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 14.249 ha · 30 dana
- 2.012 ha Požar Hpapun, 15. travnja 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.001 ha · 6 dana
- 2.116 ha Požar Hpapun, 7. travnja 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.109 ha · 15 dana
- 3.108 ha Požar Hpapun, ožujak 2024 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.083 ha · 6 dana
- 48 ha Požar Hpasawng, 24. veljače 2024. 0,0 % općine · ukupno 3.717 ha · 18 dana
- 6.389 ha Požar Mese, 17. veljače 2024. 0,9 % općine · ukupno 45.818 ha · 36 dana
- 3.981 ha Požar Hpapun, 3. travnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.958 ha · 8 dana
- 3.895 ha Požar Hpapun, 3. travnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.876 ha · 10 dana
- 3.078 ha Požar Hpapun, 21. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.069 ha · 13 dana
- 2.024 ha Požar Hpapun, 21. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.022 ha · 14 dana
- 3.454 ha Požar Hpapun, 20. ožujka 2023. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.534 ha · 13 dana
- 5.541 ha Požar Hpapun, veljača 2023 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.500 ha · 9 dana
- 4.050 ha Požar Hpapun, ožujak 2022 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.032 ha · 10 dana
- 5.227 ha Požar Hpapun, ožujak 2021 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.214 ha · 8 dana
- 4.214 ha Požar Hpapun, veljača 2021 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.182 ha · 9 dana
- 4.097 ha Požar Hpapun, siječanj 2021 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.065 ha · 7 dana
- 2.857 ha Požar Hpapun, 6. travnja 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.841 ha · 7 dana
- 2.400 ha Požar Shwegyin, travanj 2020 0,4 % općine · ukupno 3.290 ha · 13 dana
- 2.666 ha Požar Hpapun, 1. travnja 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.652 ha · 9 dana
- 4.006 ha Požar Hpapun, 27. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.992 ha · 8 dana
- 2.251 ha Požar Hpapun, 25. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.240 ha · 4 dana
- 4.405 ha Požar Hpapun, 20. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.370 ha · 9 dana
- 1.319 ha Požar Hpa-An, 19. ožujka 2020. 0,2 % općine · ukupno 3.092 ha · 21 dan
- 2.335 ha Požar Hpapun, veljača 2020 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.318 ha · 5 dana
- 2.063 ha Požar Hpapun, 25. travnja 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.052 ha · 8 dana
- 3.095 ha Požar Hpapun, 9. travnja 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.077 ha · 9 dana
- 4.154 ha Požar Hpapun, 8. travnja 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.129 ha · 7 dana
- 2.712 ha Požar Hpapun, 7. travnja 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.702 ha · 14 dana
- 1.253 ha Požar Hpapun, 6. travnja 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.159 ha · 6 dana
- 2.375 ha Požar Hpapun, ožujak 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.360 ha · 7 dana
- 2.799 ha Požar Hpapun, veljača 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.776 ha · 6 dana
- 2.609 ha Požar Hpapun, travanj 2018 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.595 ha · 3 dana
- 3.266 ha Požar Hpapun, ožujak 2018 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.242 ha · 9 dana
- 2.713 ha Požar Hpapun, travanj 2017 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.698 ha · 4 dana
- 3.887 ha Požar Hpapun, 25. ožujka 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.856 ha · 15 dana
- 3.160 ha Požar Hpapun, 12. ožujka 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.145 ha · 8 dana
- 7.239 ha Požar Hpapun, 6. ožujka 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 7.237 ha · 23 dana
- 2.574 ha Požar Hpapun, veljača 2017 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.554 ha · 9 dana
- 0 ha Požar Hpasawng, veljača 2017 0,0 % općine · ukupno 2.747 ha · 16 dana
- 2.303 ha Požar Hpapun, 6. travnja 2016. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.293 ha · 15 dana
- 1.976 ha Požar Hpapun, 4. travnja 2016. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.518 ha · 8 dana
- 2.518 ha Požar Hpapun, 1. travnja 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.518 ha · 9 dana
- 3.318 ha Požar Hpapun, ožujak 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.291 ha · 7 dana
- 185 ha Požar Hpasawng, ožujak 2016 0,0 % općine · ukupno 8.018 ha · 15 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.