Požari: Hakha
Hakha, Mjanmar, imao je 71 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 215.001 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 50 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 26° · 69 % · 24 km/h
- sri 4 Vrlo niska 23° · 79 % · 25 km/h
- čet 5 Vrlo niska 25° · 67 % · 24 km/h
- pet 6 Vrlo niska 25° · 69 % · 24 km/h
- sub 7 Vrlo niska 24° · 73 % · 25 km/h
- ned 8 Vrlo niska 23° · 78 % · 26 km/h
- pon 9 Vrlo niska 22° · 86 % · 26 km/h
- uto 10 Vrlo niska 19° · 92 % · 18 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 215.001
- izgorjelih hektara
- 50 %
- općine
- 71
- požara
- 4.302
- km²
Hakha: koliko je puta ovdje gorjelo?
Hakha: od 2016. ovdje je gorjelo 71 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Matupi, 12. travnja 2026., s 261 hektara unutar granica.
- 71
- požara
- 11
- godine s požarom
- 215.001
- ha ukupno
- 12. tra 2026.
- posljednji put
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Hakha
- 261 ha Požar Matupi, 12. travnja 2026. 0,1 % općine · ukupno 2.270 ha · 11 dana
- 1.511 ha Požar Falam, 11. travnja 2026. 0,4 % općine · ukupno 3.585 ha · 13 dana
- 2.208 ha Požar Hakha, 10. travnja 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.200 ha · 6 dana
- 4.085 ha Požar Hakha, 2. travnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 4.067 ha · 17 dana
- 1.459 ha Požar Hakha, 1. travnja 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.510 ha · 5 dana
- 2.107 ha Požar Hakha, 1. travnja 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.094 ha · 6 dana
- 1.831 ha Požar Kale, veljača 2026 0,4 % općine · ukupno 2.578 ha · 15 dana
- 2.197 ha Požar Hakha, 17. veljače 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.185 ha · 20 dana
- 11.060 ha Požar Hakha, 14. veljače 2026. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 11.026 ha · 22 dana
- 2.137 ha Požar Hakha, 5. veljače 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 9.334 ha · 20 dana
- 3.385 ha Požar Hakha, 5. veljače 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.423 ha · 15 dana
- 4.482 ha Požar Hakha, 7. ožujka 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 4.459 ha · 7 dana
- 3.023 ha Požar Hakha, 4. ožujka 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.009 ha · 8 dana
- 3.722 ha Požar Hakha, 25. veljače 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 4.635 ha · 16 dana
- 2.650 ha Požar Hakha, 11. veljače 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.641 ha · 18 dana
- 2.656 ha Požar Matupi, 5. ožujka 2024. 0,6 % općine · ukupno 3.714 ha · 7 dana
- 2.350 ha Požar Hakha, ožujak 2024 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.340 ha · 11 dana
- 6.144 ha Požar Hakha, veljača 2024 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 6.347 ha · 22 dana
- 175 ha Požar Matupi, 10. travnja 2023. 0,0 % općine · ukupno 3.072 ha · 10 dana
- 4.078 ha Požar Hakha, 10. travnja 2023. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 4.050 ha · 9 dana
- 2.760 ha Požar Hakha, 8. travnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.749 ha · 8 dana
- 3.091 ha Požar Hakha, 7. travnja 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.079 ha · 15 dana
- 2.341 ha Požar Hakha, 6. travnja 2023. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.326 ha · 13 dana
- 2.333 ha Požar Hakha, 6. travnja 2023. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.319 ha · 14 dana
- 2.280 ha Požar Hakha, 5. travnja 2023. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.268 ha · 14 dana
- 2.782 ha Požar Hakha, 5. travnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.764 ha · 16 dana
- 2.436 ha Požar Hakha, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.425 ha · 16 dana
- 1.917 ha Požar Hakha, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.350 ha · 19 dana
- 5.069 ha Požar Hakha, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 5.077 ha · 17 dana
- 11.042 ha Požar Hakha, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 12.329 ha · 25 dana
- 2.261 ha Požar Hakha, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.250 ha · 14 dana
- 8.037 ha Požar Hakha, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 8.000 ha · 17 dana
- 6.505 ha Požar Hakha, veljača 2023 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 6.485 ha · 22 dana
- 707 ha Požar Gangaw, veljača 2023 0,2 % općine · ukupno 2.132 ha · 15 dana
- 3.671 ha Požar Gangaw, siječanj 2023 0,8 % općine · ukupno 13.643 ha · 24 dana
- 2.420 ha Požar Hakha, travanj 2022 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.410 ha · 5 dana
- 2.802 ha Požar Hakha, 15. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.790 ha · 14 dana
- 2.072 ha Požar Hakha, 13. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.057 ha · 13 dana
- 1.631 ha Požar Hakha, veljača 2022 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.053 ha · 12 dana
- 2.243 ha Požar Hakha, travanj 2021 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.228 ha · 14 dana
- 3.068 ha Požar Hakha, 29. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.057 ha · 7 dana
- 2.099 ha Požar Hakha, 18. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.090 ha · 15 dana
- 3.241 ha Požar Hakha, 17. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 3.221 ha · 12 dana
- 36 ha Požar Falam, 3. ožujka 2021. 0,0 % općine · ukupno 2.131 ha · 20 dana
- 2.373 ha Požar Hakha, 17. veljače 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.373 ha · 18 dana
- 4.758 ha Požar Hakha, 16. veljače 2021. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 4.752 ha · 22 dana
- 12.630 ha Požar Hakha, 15. veljače 2021. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 12.588 ha · 23 dana
- 36 ha Požar Falam, travanj 2020 0,0 % općine · ukupno 3.548 ha · 11 dana
- 2.865 ha Požar Hakha, travanj 2020 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.852 ha · 5 dana
- 3.043 ha Požar Hakha, 28. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.041 ha · 12 dana
- 2.019 ha Požar Hakha, 26. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.007 ha · 13 dana
- 2.400 ha Požar Hakha, 21. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.389 ha · 22 dana
- 101 ha Požar Gangaw, veljača 2020 0,0 % općine · ukupno 3.575 ha · 16 dana
- 2.241 ha Požar Hakha, 20. travnja 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.228 ha · 11 dana
- 2.646 ha Požar Hakha, 12. travnja 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.635 ha · 9 dana
- 3.092 ha Požar Hakha, 10. travnja 2019. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.081 ha · 18 dana
- 169 ha Požar Gangaw, veljača 2019 0,0 % općine · ukupno 3.150 ha · 14 dana
- 4.608 ha Požar Hakha, ožujak 2018 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 4.589 ha · 13 dana
- 2.566 ha Požar Hakha, 10. travnja 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.549 ha · 5 dana
- 2.067 ha Požar Hakha, 9. travnja 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.058 ha · 7 dana
- 2.773 ha Požar Hakha, ožujak 2017 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.766 ha · 5 dana
- 2.627 ha Požar Hakha, 25. veljače 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.636 ha · 9 dana
- 244 ha Požar Matupi, veljača 2017 0,1 % općine · ukupno 4.937 ha · 14 dana
- 3.190 ha Požar Hakha, 23. veljače 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.179 ha · 9 dana
- 7.428 ha Požar Hakha, 13. veljače 2017. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 7.940 ha · 25 dana
- 2.221 ha Požar Hakha, 20. travnja 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.213 ha · 4 dana
- 2.540 ha Požar Hakha, 7. travnja 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.527 ha · 9 dana
- 926 ha Požar Hakha, 4. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.706 ha · 13 dana
- 4.648 ha Požar Hakha, 1. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 4.634 ha · 15 dana
- 2.228 ha Požar Hakha, veljača 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.220 ha · 12 dana
- 195 ha Požar Gangaw, 10. veljače 2016. 0,0 % općine · ukupno 4.111 ha · 14 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.