Preskoči na sadržaj
worldfires
MZ · Mozambik · Nampula

Požari: Ribaué

Ribaué, Mozambik, imao je 81 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 445.213 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 71 % površine. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 34).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Visoka 31° · 29 % · 31 km/h
  2. pon 2 Visoka 34° · 24 % · 31 km/h
  3. uto 3 Visoka 34° · 31 % · 28 km/h
  4. sri 4 Umjerena 33° · 36 % · 35 km/h
  5. čet 5 Visoka 34° · 29 % · 31 km/h
  6. pet 6 Visoka 35° · 23 % · 30 km/h
  7. sub 7 Vrlo visoka 35° · 22 % · 39 km/h
  8. ned 8 Vrlo visoka 36° · 25 % · 42 km/h
  9. pon 9 Visoka 36° · 21 % · 34 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

445.213
izgorjelih hektara
71 %
općine
81
požara
6.284
km²

Ribaué: koliko je puta ovdje gorjelo?

Ribaué: od 2016. ovdje je gorjelo 81 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mecubúri, 10. rujna 2026., s 270 hektara unutar granica.

  1. 7× 16
  2. 5× 17
  3. 10× 18
  4. 4× 19
  5. 8× 20
  6. 6× 21
  7. 5× 22
  8. 1× 23
  9. 5× 24
  10. 14× 25
  11. 16× 26
81
požara
11
godine s požarom
445.213
ha ukupno
10. ruj 2026.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mozambik →

Požari koji su ušli u općinu Ribaué

  1. 270 ha Požar Mecubúri, 10. rujna 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.289 ha · 18 dana
  2. 1.550 ha Požar Murrupula, kolovoz 2026 0,2 % općine · ukupno 11.028 ha · 29 dana
  3. 3.244 ha Požar Ribaué, 23. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.229 ha · 13 dana
  4. 4.792 ha Požar Ribaué, 23. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 8.356 ha · 23 dana
  5. 3.411 ha Požar Ribaué, 22. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.390 ha · 17 dana
  6. 3.383 ha Požar Ribaué, 21. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.367 ha · 18 dana
  7. 3.700 ha Požar Ribaué, 21. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.137 ha · 25 dana
  8. 201 ha Požar Ribaué, 18. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 26.995 ha · 31 dan
  9. 3.115 ha Požar Ribaué, 18. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.099 ha · 27 dana
  10. 2.279 ha Požar Ribaué, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.334 ha · 12 dana
  11. 4.304 ha Požar Ribaué, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.283 ha · 23 dana
  12. 75.703 ha Požar Ribaué, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 12 % općine · ukupno 145.344 ha · 43 dana
  13. 4.393 ha Požar Ribaué, 14. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 8.950 ha · 22 dana
  14. 452 ha Požar Lalaua, 14. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 4.532 ha · 24 dana
  15. 350 ha Požar Lalaua, 9. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 52.509 ha · 37 dana
  16. 2.792 ha Požar Ribaué, 8. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.045 ha · 5 dana
  17. 1.980 ha Požar Ribaué, 11. rujna 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.540 ha · 19 dana
  18. 2.885 ha Požar Mecubúri, 11. rujna 2025. 0,5 % općine · ukupno 4.929 ha · 23 dana
  19. 6.031 ha Požar Ribaué, 10. rujna 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.991 ha · 20 dana
  20. 9.066 ha Požar Ribaué, 9. rujna 2025. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 9.006 ha · 27 dana
  21. 356 ha Požar Murrupula, 9. rujna 2025. 0,1 % općine · ukupno 15.282 ha · 28 dana
  22. 5.633 ha Požar Ribaué, 4. rujna 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.608 ha · 13 dana
  23. 7.035 ha Požar Murrupula, 2. rujna 2025. 1,1 % općine · ukupno 43.808 ha · 36 dana
  24. 0 ha Požar Lalaua, 2. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 4.162 ha · 17 dana
  25. 40.430 ha Požar Gilé, 1. rujna 2025. 6,4 % općine · ukupno 169.464 ha · 29 dana
  26. 4.029 ha Požar Ribaué, kolovoz 2025 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.011 ha · 15 dana
  27. 498 ha Požar Lalaua, 22. kolovoza 2025. 0,1 % općine · ukupno 3.202 ha · 13 dana
  28. 5.332 ha Požar Lalaua, 22. kolovoza 2025. 0,8 % općine · ukupno 8.954 ha · 15 dana
  29. 292 ha Požar Lalaua, 18. kolovoza 2025. 0,0 % općine · ukupno 8.519 ha · 19 dana
  30. 1.219 ha Požar Mecubúri, 18. kolovoza 2025. 0,2 % općine · ukupno 3.602 ha · 14 dana
  31. 6.033 ha Požar Alto Molocue, 7. rujna 2024. 1,0 % općine · ukupno 8.367 ha · 16 dana
  32. 3.052 ha Požar Ribaué, rujan 2024 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.030 ha · 15 dana
  33. 663 ha Požar Gilé, 6. rujna 2024. 0,1 % općine · ukupno 70.839 ha · 23 dana
  34. 5.470 ha Požar Ribaué, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.439 ha · 12 dana
  35. 31 ha Požar Lalaua, kolovoz 2024 0,0 % općine · ukupno 3.161 ha · 13 dana
  36. 5.088 ha Požar Ribaué, rujan 2023 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.132 ha · 22 dana
  37. 3.320 ha Požar Ribaué, listopad 2022 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.299 ha · 7 dana
  38. 3.418 ha Požar Ribaué, 29. rujna 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.395 ha · 14 dana
  39. 14.038 ha Požar Ribaué, 26. rujna 2022. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 14.336 ha · 19 dana
  40. 24.379 ha Požar Gilé, 20. rujna 2022. 3,9 % općine · ukupno 90.638 ha · 32 dana
  41. 783 ha Požar Murrupula, 18. rujna 2022. 0,1 % općine · ukupno 9.010 ha · 30 dana
  42. 755 ha Požar Murrupula, listopad 2021 0,1 % općine · ukupno 7.414 ha · 9 dana
  43. 6.441 ha Požar Ribaué, 21. rujna 2021. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 12.556 ha · 20 dana
  44. 3.620 ha Požar Ribaué, 20. rujna 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.234 ha · 21 dan
  45. 6.231 ha Požar Ribaué, 13. rujna 2021. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 6.454 ha · 24 dana
  46. 3.696 ha Požar Ribaué, 11. rujna 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.746 ha · 14 dana
  47. 3.907 ha Požar Ribaué, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.363 ha · 16 dana
  48. 23 ha Požar Gilé, 5. rujna 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.509 ha · 17 dana
  49. 3.998 ha Požar Ribaué, 26. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.972 ha · 7 dana
  50. 4.384 ha Požar Ribaué, 26. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.491 ha · 6 dana
  51. 7.566 ha Požar Ribaué, 25. kolovoza 2020. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 7.515 ha · 8 dana
  52. 1.269 ha Požar Murrupula, 25. kolovoza 2020. 0,2 % općine · ukupno 3.363 ha · 7 dana
  53. 37 ha Požar Murrupula, 24. kolovoza 2020. 0,0 % općine · ukupno 6.400 ha · 9 dana
  54. 13.155 ha Požar Ribaué, 17. kolovoza 2020. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 17.481 ha · 16 dana
  55. 1.566 ha Požar Ribaué, 3. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 8.720 ha · 5 dana
  56. 334 ha Požar Murrupula, 11. rujna 2019. 0,0 % općine · ukupno 3.750 ha · 14 dana
  57. 2.996 ha Požar Ribaué, rujan 2019 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 12.655 ha · 22 dana
  58. 4.010 ha Požar Ribaué, 31. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.149 ha · 17 dana
  59. 3.246 ha Požar Ribaué, 27. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.467 ha · 16 dana
  60. 1 ha Požar Gilé, 16. rujna 2018. 0,0 % općine · ukupno 6.451 ha · 13 dana
  61. 4.150 ha Požar Ribaué, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.122 ha · 8 dana
  62. 3.230 ha Požar Ribaué, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.209 ha · 15 dana
  63. 14 ha Požar Murrupula, 14. rujna 2018. 0,0 % općine · ukupno 3.763 ha · 16 dana
  64. 9.337 ha Požar Ribaué, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 11.628 ha · 15 dana
  65. 9.223 ha Požar Ribaué, 13. rujna 2018. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 9.164 ha · 17 dana
  66. 527 ha Požar Ribaué, 9. rujna 2018. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 17.193 ha · 22 dana
  67. 12.226 ha Požar Ribaué, 7. rujna 2018. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 12.275 ha · 24 dana
  68. 4.439 ha Požar Gilé, 5. rujna 2018. 0,7 % općine · ukupno 25.284 ha · 26 dana
  69. 1.092 ha Požar Lalaua, 7. kolovoza 2018. 0,2 % općine · ukupno 4.522 ha · 10 dana
  70. 2.490 ha Požar Ribaué, 9. rujna 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.016 ha · 15 dana
  71. 4.013 ha Požar Ribaué, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.994 ha · 12 dana
  72. 4.554 ha Požar Ribaué, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 7.473 ha · 21 dan
  73. 29.836 ha Požar Ribaué, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 4,8 % općine · ukupno 53.154 ha · 22 dana
  74. 73 ha Požar Rapale, rujan 2017 0,0 % općine · ukupno 31.412 ha · 17 dana
  75. 4.227 ha Požar Ribaué, 22. rujna 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.240 ha · 11 dana
  76. 2.220 ha Požar Murrupula, 7. rujna 2016. 0,4 % općine · ukupno 3.554 ha · 20 dana
  77. 12.599 ha Požar Ribaué, 6. rujna 2016. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 12.660 ha · 21 dan
  78. 163 ha Požar Rapale, rujan 2016 0,0 % općine · ukupno 29.696 ha · 29 dana
  79. 6.717 ha Požar Ribaué, 3. rujna 2016. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 63.932 ha · 34 dana
  80. 20 ha Požar Lalaua, 18. kolovoza 2016. 0,0 % općine · ukupno 7.533 ha · 9 dana
  81. 1.829 ha Požar Ribaué, kolovoz 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.576 ha · 9 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.