Preskoči na sadržaj
worldfires
MZ · Mozambik · Nampula

Požari: Liúpo

Liúpo, Mozambik: 46 požara od 2016. spalilo je 248.219 hektara unutar njegovih granica, 1,2 puta njegovu površinu, jer je dio gorio više puta. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 32).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. sri 4 Visoka 34° · 43 % · 41 km/h
  2. čet 5 Visoka 35° · 35 % · 44 km/h
  3. pet 6 Visoka 36° · 31 % · 48 km/h
  4. sub 7 Vrlo visoka 38° · 29 % · 49 km/h
  5. ned 8 Vrlo visoka 36° · 34 % · 46 km/h
  6. pon 9 Vrlo visoka 36° · 33 % · 51 km/h
  7. uto 10 Visoka 33° · 51 % · 41 km/h
  8. sri 11 Umjerena 36° · 49 % · 51 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Liúpo – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

248.219
izgorjelih hektara
1,2×
puta njegova površina (dio je gorio više puta)
46
požara
2.133
km²

Liúpo: koliko je puta ovdje gorjelo?

Liúpo: od 2016. ovdje je gorjelo 46 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Liúpo, 4. listopada 2026., s 3.577 hektara unutar granica.

  1. 6× 16
  2. 5× 17
  3. 3× 18
  4. 1× 19
  5. 4× 20
  6. 3× 21
  7. 5× 22
  8. 5× 23
  9. 3× 24
  10. 6× 25
  11. 5× 26
46
požara
11
godine s požarom
248.219
ha ukupno
4. lis 2026.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mozambik

Požari koji su ušli u općinu Liúpo

  1. 3.577 ha Požar Liúpo, 4. listopada 2026. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 3.554 ha · 27 dana
  2. 3.728 ha Požar Liúpo, 27. rujna 2026. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 10.793 ha · 39 dana
  3. 4.536 ha Požar Liúpo, 24. rujna 2026. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 4.509 ha · 24 dana
  4. 5.752 ha Požar Liúpo, 11. rujna 2026. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 7.457 ha · 9 dana
  5. 27.519 ha Požar Liúpo, kolovoz 2026 ovdje je počeo 13 % općine · ukupno 27.190 ha · 31 dan
  6. 3.081 ha Požar Liúpo, 24. listopada 2025. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.333 ha · 16 dana
  7. 3.369 ha Požar Liúpo, 17. listopada 2025. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.352 ha · 13 dana
  8. 4.600 ha Požar Liúpo, 9. listopada 2025. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 4.749 ha · 9 dana
  9. 15.345 ha Požar Liúpo, 9. listopada 2025. ovdje je počeo 7,2 % općine · ukupno 15.558 ha · 40 dana
  10. 3.910 ha Požar Liúpo, 16. rujna 2025. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 3.887 ha · 11 dana
  11. 3.575 ha Požar Liúpo, 9. rujna 2025. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 4.740 ha · 21 dan
  12. 1 ha Požar Mogovolas, 8. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 7.599 ha · 22 dana
  13. 351 ha Požar Liúpo, rujan 2024 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 4.972 ha · 17 dana
  14. 4.285 ha Požar Liúpo, kolovoz 2024 ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 4.275 ha · 11 dana
  15. 6.488 ha Požar Liúpo, listopad 2023 ovdje je počeo 3,0 % općine · ukupno 7.097 ha · 20 dana
  16. 43 ha Požar Angoche, rujan 2023 0,0 % općine · ukupno 4.492 ha · 5 dana
  17. 5.200 ha Požar Liúpo, 19. rujna 2023. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 5.170 ha · 14 dana
  18. 8.057 ha Požar Liúpo, 16. rujna 2023. ovdje je počeo 3,8 % općine · ukupno 8.508 ha · 20 dana
  19. 7.377 ha Požar Liúpo, 11. rujna 2023. ovdje je počeo 3,5 % općine · ukupno 7.324 ha · 20 dana
  20. 2.373 ha Požar Liúpo, studeni 2022 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 4.534 ha · 10 dana
  21. 525 ha Požar Liúpo, 7. listopada 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.255 ha · 10 dana
  22. 534 ha Požar Angoche, listopad 2022 0,2 % općine · ukupno 5.096 ha · 9 dana
  23. 19.041 ha Požar Liúpo, 3. listopada 2022. ovdje je počeo 8,9 % općine · ukupno 18.931 ha · 14 dana
  24. 7.474 ha Požar Liúpo, rujan 2022 ovdje je počeo 3,5 % općine · ukupno 7.822 ha · 23 dana
  25. 566 ha Požar Angoche, listopad 2021 0,3 % općine · ukupno 3.211 ha · 3 dana
  26. 3.767 ha Požar Liúpo, 12. listopada 2021. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 3.745 ha · 16 dana
  27. 3.562 ha Požar Liúpo, 3. listopada 2021. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 3.542 ha · 8 dana
  28. 4.079 ha Požar Liúpo, 19. rujna 2020. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 4.055 ha · 15 dana
  29. 1.189 ha Požar Mogovolas, rujan 2020 0,6 % općine · ukupno 5.865 ha · 18 dana
  30. 15.834 ha Požar Liúpo, 6. rujna 2020. ovdje je počeo 7,4 % općine · ukupno 16.678 ha · 23 dana
  31. 3.300 ha Požar Liúpo, kolovoz 2020 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.282 ha · 16 dana
  32. 3.450 ha Požar Liúpo, listopad 2019 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.428 ha · 13 dana
  33. 7.150 ha Požar Liúpo, listopad 2018 ovdje je počeo 3,4 % općine · ukupno 7.104 ha · 12 dana
  34. 4.438 ha Požar Liúpo, 26. rujna 2018. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 5.287 ha · 5 dana
  35. 13.864 ha Požar Liúpo, 18. rujna 2018. ovdje je počeo 6,5 % općine · ukupno 13.785 ha · 19 dana
  36. 10.604 ha Požar Liúpo, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 5,0 % općine · ukupno 11.656 ha · 13 dana
  37. 3.107 ha Požar Liúpo, 10. listopada 2017. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.087 ha · 17 dana
  38. 2.397 ha Požar Mogovolas, listopad 2017 1,1 % općine · ukupno 4.637 ha · 7 dana
  39. 5.560 ha Požar Liúpo, 6. listopada 2017. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 5.527 ha · 12 dana
  40. 5.472 ha Požar Liúpo, 5. listopada 2017. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 5.440 ha · 14 dana
  41. 125 ha Požar Mogovolas, 20. listopada 2016. 0,1 % općine · ukupno 3.547 ha · 6 dana
  42. 7.495 ha Požar Liúpo, 23. rujna 2016. ovdje je počeo 3,5 % općine · ukupno 7.604 ha · 11 dana
  43. 303 ha Požar Angoche, rujan 2016 0,1 % općine · ukupno 4.888 ha · 18 dana
  44. 3.201 ha Požar Liúpo, 6. rujna 2016. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.319 ha · 12 dana
  45. 4.548 ha Požar Liúpo, 6. rujna 2016. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 4.522 ha · 17 dana
  46. 3.469 ha Požar Liúpo, 5. rujna 2016. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.448 ha · 20 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.