Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Gilé

Gilé, Mozambik: 141 požara od 2016. spalilo je 1.065.272 hektara unutar njegovih granica, 1,2 puta njegovu površinu, jer je dio gorio više puta. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 33).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Visoka 32° · 31 % · 37 km/h
  2. pon 2 Visoka 34° · 28 % · 35 km/h
  3. uto 3 Visoka 35° · 31 % · 37 km/h
  4. sri 4 Visoka 35° · 34 % · 38 km/h
  5. čet 5 Visoka 35° · 24 % · 43 km/h
  6. pet 6 Vrlo visoka 37° · 17 % · 44 km/h
  7. sub 7 Vrlo visoka 38° · 24 % · 46 km/h
  8. ned 8 Vrlo visoka 38° · 21 % · 41 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

1.065.272
izgorjelih hektara
1,2×
puta njegova površina (dio je gorio više puta)
141
požara
9.031
km²

Gilé: koliko je puta ovdje gorjelo?

Gilé: od 2016. ovdje je gorjelo 141 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Gilé, listopad 2026, s 4.295 hektara unutar granica.

  1. 12× 16
  2. 11× 17
  3. 8× 18
  4. 15× 19
  5. 10× 20
  6. 16× 21
  7. 7× 22
  8. 10× 23
  9. 14× 24
  10. 13× 25
  11. 25× 26
141
požara
11
godine s požarom
1.065.272
ha ukupno
7. lis 2026.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mozambik →

Požari koji su ušli u općinu Gilé

  1. 4.295 ha Požar Gilé, listopad 2026 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.270 ha · 13 dana
  2. 7.035 ha Požar Gilé, 14. rujna 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.994 ha · 16 dana
  3. 3.233 ha Požar Gilé, 4. rujna 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.219 ha · 16 dana
  4. 714 ha Požar Mogovolas, 1. rujna 2026. 0,1 % općine · ukupno 51.629 ha · 29 dana
  5. 3.210 ha Požar Gilé, 31. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.193 ha · 6 dana
  6. 3.639 ha Požar Gilé, 30. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.612 ha · 8 dana
  7. 4.279 ha Požar Gilé, 30. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.405 ha · 9 dana
  8. 26.162 ha Požar Gilé, 29. kolovoza 2026. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 25.969 ha · 18 dana
  9. 4.218 ha Požar Gilé, 28. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.190 ha · 12 dana
  10. 3.404 ha Požar Gilé, 26. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.386 ha · 13 dana
  11. 16.299 ha Požar Gilé, 22. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 19.820 ha · 27 dana
  12. 10.172 ha Požar Gilé, 22. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 12.257 ha · 23 dana
  13. 6.160 ha Požar Pebane, 22. kolovoza 2026. 0,7 % općine · ukupno 32.169 ha · 35 dana
  14. 7.988 ha Požar Gilé, 21. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.932 ha · 18 dana
  15. 2.940 ha Požar Gilé, 19. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.010 ha · 7 dana
  16. 71.940 ha Požar Gilé, 18. kolovoza 2026. ovdje je počeo 8,0 % općine · ukupno 116.749 ha · 43 dana
  17. 8 ha Požar Alto Molocue, 18. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.675 ha · 10 dana
  18. 50.490 ha Požar Ribaué, 16. kolovoza 2026. 5,6 % općine · ukupno 145.344 ha · 43 dana
  19. 3.386 ha Požar Gilé, 7. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.363 ha · 6 dana
  20. 3.946 ha Požar Gilé, 6. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.922 ha · 7 dana
  21. 4.539 ha Požar Gilé, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.508 ha · 8 dana
  22. 3.300 ha Požar Gilé, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.275 ha · 8 dana
  23. 151 ha Požar Mulevala, 4. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.616 ha · 9 dana
  24. 4.579 ha Požar Gilé, 4. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 7.054 ha · 9 dana
  25. 4.530 ha Požar Gilé, 4. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.505 ha · 9 dana
  26. 3.856 ha Požar Gilé, listopad 2025 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.832 ha · 16 dana
  27. 491 ha Požar Ribaué, 11. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 3.540 ha · 19 dana
  28. 3.135 ha Požar Gilé, 9. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.116 ha · 17 dana
  29. 10.028 ha Požar Gilé, 5. rujna 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 16.135 ha · 21 dan
  30. 1.848 ha Požar Gilé, 4. rujna 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.016 ha · 16 dana
  31. 4.147 ha Požar Gilé, 3. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.115 ha · 12 dana
  32. 232 ha Požar Murrupula, 2. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 43.808 ha · 36 dana
  33. 83.586 ha Požar Gilé, 1. rujna 2025. ovdje je počeo 9,2 % općine · ukupno 169.464 ha · 29 dana
  34. 24.115 ha Požar Gilé, 1. rujna 2025. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 24.004 ha · 25 dana
  35. 9.881 ha Požar Gilé, 23. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 9.812 ha · 34 dana
  36. 3.372 ha Požar Gilé, 22. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.354 ha · 16 dana
  37. 5.887 ha Požar Gilé, 22. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.846 ha · 27 dana
  38. 3.058 ha Požar Gilé, 21. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.035 ha · 13 dana
  39. 3.974 ha Požar Gilé, 13. rujna 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.956 ha · 17 dana
  40. 3.410 ha Požar Gilé, 10. rujna 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.387 ha · 19 dana
  41. 2.100 ha Požar Gilé, 8. rujna 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.359 ha · 13 dana
  42. 1.174 ha Požar Alto Molocue, 7. rujna 2024. 0,1 % općine · ukupno 8.367 ha · 16 dana
  43. 3.237 ha Požar Gilé, 7. rujna 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.217 ha · 15 dana
  44. 437 ha Požar Gilé, 7. rujna 2024. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 3.057 ha · 15 dana
  45. 2.129 ha Požar Gilé, 7. rujna 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.894 ha · 15 dana
  46. 63.535 ha Požar Gilé, 6. rujna 2024. ovdje je počeo 7,0 % općine · ukupno 70.839 ha · 23 dana
  47. 107 ha Požar Murrupula, 6. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 13.339 ha · 16 dana
  48. 1.538 ha Požar Gilé, 6. rujna 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.876 ha · 23 dana
  49. 924 ha Požar Pebane, 6. rujna 2024. 0,1 % općine · ukupno 4.057 ha · 16 dana
  50. 3.143 ha Požar Gilé, 6. rujna 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.122 ha · 16 dana
  51. 16.258 ha Požar Gilé, 5. rujna 2024. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 16.137 ha · 17 dana
  52. 4.214 ha Požar Gilé, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.181 ha · 20 dana
  53. 353 ha Požar Alto Molocue, 18. rujna 2023. 0,0 % općine · ukupno 3.377 ha · 18 dana
  54. 9.215 ha Požar Gilé, 17. rujna 2023. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 9.439 ha · 16 dana
  55. 3.722 ha Požar Gilé, 17. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.942 ha · 11 dana
  56. 5.346 ha Požar Gilé, 17. rujna 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.323 ha · 16 dana
  57. 5.240 ha Požar Gilé, 16. rujna 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.217 ha · 16 dana
  58. 6.025 ha Požar Gilé, 10. rujna 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.063 ha · 22 dana
  59. 8.356 ha Požar Gilé, 8. rujna 2023. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.843 ha · 24 dana
  60. 81 ha Požar Ribaué, rujan 2023 0,0 % općine · ukupno 5.132 ha · 22 dana
  61. 3.925 ha Požar Gilé, 4. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.896 ha · 9 dana
  62. 3.386 ha Požar Gilé, kolovoz 2023 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.363 ha · 10 dana
  63. 3.168 ha Požar Gilé, 23. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.148 ha · 6 dana
  64. 6.774 ha Požar Gilé, 1. listopada 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.733 ha · 10 dana
  65. 7.952 ha Požar Gilé, 26. rujna 2022. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.914 ha · 22 dana
  66. 5.078 ha Požar Gilé, 26. rujna 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.053 ha · 22 dana
  67. 11.156 ha Požar Alto Molocue, 22. rujna 2022. 1,2 % općine · ukupno 32.621 ha · 27 dana
  68. 58.737 ha Požar Gilé, 20. rujna 2022. ovdje je počeo 6,5 % općine · ukupno 90.638 ha · 32 dana
  69. 3.906 ha Požar Gilé, 18. rujna 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.879 ha · 18 dana
  70. 4.508 ha Požar Gilé, 4. studenoga 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.479 ha · 14 dana
  71. 4.280 ha Požar Gilé, 2. studenoga 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.253 ha · 9 dana
  72. 4.727 ha Požar Gilé, 31. listopada 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.698 ha · 12 dana
  73. 3.725 ha Požar Gilé, 6. listopada 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.712 ha · 5 dana
  74. 872 ha Požar Alto Molocue, listopad 2021 0,1 % općine · ukupno 3.238 ha · 6 dana
  75. 4.109 ha Požar Gilé, 25. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.085 ha · 17 dana
  76. 3.365 ha Požar Gilé, 24. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.351 ha · 17 dana
  77. 6.761 ha Požar Gilé, 21. rujna 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.716 ha · 25 dana
  78. 6.181 ha Požar Ribaué, 21. rujna 2021. 0,7 % općine · ukupno 12.556 ha · 20 dana
  79. 7.856 ha Požar Gilé, 21. rujna 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.814 ha · 22 dana
  80. 4.958 ha Požar Gilé, 21. rujna 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.934 ha · 21 dan
  81. 4.496 ha Požar Gilé, 17. rujna 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.463 ha · 20 dana
  82. 3.444 ha Požar Gilé, 14. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.428 ha · 11 dana
  83. 7.086 ha Požar Gilé, 14. rujna 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.610 ha · 26 dana
  84. 3.259 ha Požar Gilé, 5. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.237 ha · 5 dana
  85. 5.889 ha Požar Gilé, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.843 ha · 10 dana
  86. 14.588 ha Požar Gilé, 17. rujna 2020. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 14.497 ha · 22 dana
  87. 3.375 ha Požar Gilé, 9. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.358 ha · 13 dana
  88. 2.085 ha Požar Gilé, 8. rujna 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 6.929 ha · 21 dan
  89. 4.871 ha Požar Gilé, 8. rujna 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 9.267 ha · 21 dan
  90. 6.231 ha Požar Gilé, 6. rujna 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.207 ha · 6 dana
  91. 16.176 ha Požar Alto Molocue, 5. rujna 2020. 1,8 % općine · ukupno 29.935 ha · 27 dana
  92. 3.497 ha Požar Gilé, 5. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.509 ha · 17 dana
  93. 5.093 ha Požar Gilé, kolovoz 2020 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.735 ha · 6 dana
  94. 139 ha Požar Ribaué, 26. kolovoza 2020. 0,0 % općine · ukupno 4.491 ha · 6 dana
  95. 3.682 ha Požar Ribaué, 17. kolovoza 2020. 0,4 % općine · ukupno 17.481 ha · 16 dana
  96. 3.049 ha Požar Gilé, 14. rujna 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.204 ha · 10 dana
  97. 47 ha Požar Alto Molocue, 13. rujna 2019. 0,0 % općine · ukupno 4.630 ha · 13 dana
  98. 3.057 ha Požar Gilé, 13. rujna 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.042 ha · 12 dana
  99. 4.761 ha Požar Gilé, 12. rujna 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.728 ha · 12 dana
  100. 3.528 ha Požar Gilé, 12. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.511 ha · 14 dana
  101. 2.023 ha Požar Gilé, 10. rujna 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 4.594 ha · 15 dana
  102. 15.495 ha Požar Gilé, 10. rujna 2019. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 15.431 ha · 21 dan
  103. 9.405 ha Požar Ribaué, rujan 2019 1,0 % općine · ukupno 12.655 ha · 22 dana
  104. 6.005 ha Požar Gilé, 9. rujna 2019. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.983 ha · 23 dana
  105. 5.459 ha Požar Gilé, 9. rujna 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.420 ha · 23 dana
  106. 313 ha Požar Alto Molocue, 6. rujna 2019. 0,0 % općine · ukupno 8.102 ha · 27 dana
  107. 4.751 ha Požar Gilé, 6. rujna 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.719 ha · 18 dana
  108. 6.966 ha Požar Gilé, 6. rujna 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.936 ha · 25 dana
  109. 130 ha Požar Ribaué, 31. kolovoza 2019. 0,0 % općine · ukupno 4.149 ha · 17 dana
  110. 246 ha Požar Ribaué, 27. kolovoza 2019. 0,0 % općine · ukupno 3.467 ha · 16 dana
  111. 5.926 ha Požar Gilé, 16. rujna 2018. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.451 ha · 13 dana
  112. 9.436 ha Požar Gilé, 15. rujna 2018. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 9.394 ha · 15 dana
  113. 157 ha Požar Murrupula, 15. rujna 2018. 0,0 % općine · ukupno 11.300 ha · 26 dana
  114. 1.982 ha Požar Alto Molocue, 9. rujna 2018. 0,2 % općine · ukupno 4.407 ha · 18 dana
  115. 6.310 ha Požar Gilé, 8. rujna 2018. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 12.384 ha · 21 dan
  116. 134 ha Požar Ribaué, 7. rujna 2018. 0,0 % općine · ukupno 12.275 ha · 24 dana
  117. 24.696 ha Požar Gilé, 6. rujna 2018. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 31.968 ha · 29 dana
  118. 16.752 ha Požar Gilé, 5. rujna 2018. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 25.284 ha · 26 dana
  119. 3.022 ha Požar Gilé, 17. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.004 ha · 6 dana
  120. 6.308 ha Požar Gilé, 7. listopada 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.268 ha · 15 dana
  121. 5.035 ha Požar Gilé, 14. rujna 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.012 ha · 18 dana
  122. 2.385 ha Požar Gilé, 12. rujna 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.554 ha · 13 dana
  123. 4.379 ha Požar Gilé, 11. rujna 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.360 ha · 17 dana
  124. 4.014 ha Požar Gilé, 8. rujna 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.986 ha · 19 dana
  125. 8.137 ha Požar Gilé, 7. rujna 2017. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.101 ha · 21 dan
  126. 20.924 ha Požar Ribaué, 6. rujna 2017. 2,3 % općine · ukupno 53.154 ha · 22 dana
  127. 3.058 ha Požar Gilé, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.042 ha · 18 dana
  128. 3.164 ha Požar Gilé, 5. rujna 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.141 ha · 16 dana
  129. 14.391 ha Požar Gilé, 5. rujna 2017. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 14.416 ha · 21 dan
  130. 15 ha Požar Mogovolas, 30. listopada 2016. 0,0 % općine · ukupno 6.684 ha · 4 dana
  131. 4.484 ha Požar Gilé, listopad 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.457 ha · 9 dana
  132. 197 ha Požar Murrupula, listopad 2016 0,0 % općine · ukupno 7.095 ha · 21 dan
  133. 5.839 ha Požar Gilé, 29. rujna 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.802 ha · 5 dana
  134. 1.562 ha Požar Alto Molocue, 22. rujna 2016. 0,2 % općine · ukupno 6.195 ha · 10 dana
  135. 523 ha Požar Ribaué, 22. rujna 2016. 0,1 % općine · ukupno 5.240 ha · 11 dana
  136. 3.529 ha Požar Gilé, 10. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.504 ha · 16 dana
  137. 4.253 ha Požar Gilé, 7. rujna 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.221 ha · 12 dana
  138. 150 ha Požar Ribaué, 6. rujna 2016. 0,0 % općine · ukupno 12.660 ha · 21 dan
  139. 3.737 ha Požar Gilé, 6. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.721 ha · 20 dana
  140. 1.264 ha Požar Alto Molocue, 5. rujna 2016. 0,1 % općine · ukupno 5.685 ha · 21 dan
  141. 46.168 ha Požar Ribaué, 3. rujna 2016. 5,1 % općine · ukupno 63.932 ha · 34 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.