Preskoči na sadržaj
worldfires
MX · Meksiko · Chiapas

Požari: Villa Corzo

Villa Corzo, Meksiko, imao je 61 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 137.026 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 49 % površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 10).

Zapis imaju samo požari od 1.500 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Niska 31° · 45 % · 28 km/h
  2. pon 2 Niska 31° · 49 % · 23 km/h
  3. uto 3 Niska 32° · 40 % · 19 km/h
  4. sri 4 Niska 31° · 47 % · 28 km/h
  5. čet 5 Niska 31° · 46 % · 29 km/h
  6. pet 6 Umjerena 32° · 40 % · 36 km/h
  7. sub 7 Niska 30° · 51 % · 30 km/h
  8. ned 8 Niska 31° · 51 % · 29 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

137.026
izgorjelih hektara
49 %
općine
61
požara
2.771
km²

Villa Corzo: koliko je puta ovdje gorjelo?

Villa Corzo: od 2016. ovdje je gorjelo 61 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Villa Corzo, kolovoz 2026, s 1.536 hektara unutar granica.

  1. 5× 16
  2. 4× 17
  3. 3× 18
  4. 10× 19
  5. 4× 20
  6. 8× 21
  7. 10× 22
  8. 5× 23
  9. 7× 24
  10. 1× 25
  11. 4× 26
61
požara
11
godine s požarom
137.026
ha ukupno
13. kol 2026.
posljednji put

Požari veći od 1.500 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Meksiko →

Požari koji su ušli u općinu Villa Corzo

  1. 1.536 ha Požar Villa Corzo, kolovoz 2026 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.528 ha · 7 dana
  2. 1.904 ha Požar Villa Corzo, svibanj 2026 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.894 ha · 11 dana
  3. 4.217 ha Požar Villa Corzo, travanj 2026 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 4.192 ha · 7 dana
  4. 22 ha Požar Villaflores, travanj 2026 0,0 % općine · ukupno 3.521 ha · 10 dana
  5. 557 ha Požar La Concordia, 6. ožujka 2025. 0,2 % općine · ukupno 1.667 ha · 8 dana
  6. 3.478 ha Požar Villa Corzo, 9. svibnja 2024. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.457 ha · 12 dana
  7. 1.981 ha Požar La Concordia, svibanj 2024 0,7 % općine · ukupno 5.338 ha · 10 dana
  8. 5.126 ha Požar Villa Corzo, 4. svibnja 2024. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 5.097 ha · 17 dana
  9. 2.944 ha Požar Villa Corzo, 28. travnja 2024. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.928 ha · 13 dana
  10. 3.787 ha Požar Villa Corzo, 25. travnja 2024. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.763 ha · 17 dana
  11. 21 ha Požar Tonalá, travanj 2024 0,0 % općine · ukupno 4.368 ha · 14 dana
  12. 101 ha Požar La Concordia, ožujak 2024 0,0 % općine · ukupno 12.247 ha · 26 dana
  13. 2.243 ha Požar Villa Corzo, 24. svibnja 2023. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.232 ha · 12 dana
  14. 1.756 ha Požar Villa Corzo, 10. svibnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.747 ha · 6 dana
  15. 5.999 ha Požar Villa Corzo, 24. travnja 2023. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 6.034 ha · 18 dana
  16. 1.588 ha Požar Villa Corzo, 23. travnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.552 ha · 12 dana
  17. 1 ha Požar La Concordia, 23. travnja 2023. 0,0 % općine · ukupno 3.044 ha · 9 dana
  18. 449 ha Požar Villaflores, 22. svibnja 2022. 0,2 % općine · ukupno 1.659 ha · 4 dana
  19. 1.665 ha Požar Villa Corzo, 15. svibnja 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.656 ha · 8 dana
  20. 1.851 ha Požar Villa Corzo, 15. svibnja 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.840 ha · 8 dana
  21. 2.684 ha Požar Villa Corzo, 8. svibnja 2022. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.670 ha · 16 dana
  22. 3.070 ha Požar Villa Corzo, 8. svibnja 2022. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.053 ha · 15 dana
  23. 4.457 ha Požar Villa Corzo, 6. svibnja 2022. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.434 ha · 18 dana
  24. 2.239 ha Požar Villa Corzo, 1. svibnja 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.227 ha · 11 dana
  25. 2.286 ha Požar Villa Corzo, travanj 2022 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.274 ha · 4 dana
  26. 1.652 ha Požar Villa Corzo, 28. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.690 ha · 6 dana
  27. 258 ha Požar Villa Corzo, 7. ožujka 2022. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 1.641 ha · 15 dana
  28. 1.086 ha Požar Villa Corzo, 19. travnja 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.563 ha · 12 dana
  29. 2.439 ha Požar Villa Corzo, 18. travnja 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.425 ha · 2 dana
  30. 2.609 ha Požar Villa Corzo, 11. travnja 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.593 ha · 10 dana
  31. 189 ha Požar Villaflores, 11. travnja 2021. 0,1 % općine · ukupno 1.894 ha · 4 dana
  32. 1.571 ha Požar Villa Corzo, 10. travnja 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.562 ha · 13 dana
  33. 2.142 ha Požar Villaflores, 9. travnja 2021. 0,8 % općine · ukupno 3.266 ha · 13 dana
  34. 1.118 ha Požar Villa Corzo, 25. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.154 ha · 17 dana
  35. 3.320 ha Požar Villa Corzo, 22. ožujka 2021. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.302 ha · 8 dana
  36. 2.676 ha Požar Villa Corzo, 13. svibnja 2020. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.663 ha · 16 dana
  37. 2.989 ha Požar Villa Corzo, 1. svibnja 2020. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.973 ha · 9 dana
  38. 24 ha Požar La Concordia, 24. travnja 2020. 0,0 % općine · ukupno 2.016 ha · 3 dana
  39. 2.849 ha Požar Villa Corzo, travanj 2020 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.832 ha · 7 dana
  40. 2.584 ha Požar Villaflores, 9. svibnja 2019. 0,9 % općine · ukupno 5.889 ha · 7 dana
  41. 3.779 ha Požar Villa Corzo, 4. svibnja 2019. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.759 ha · 12 dana
  42. 1.537 ha Požar Villa Corzo, 4. svibnja 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.529 ha · 9 dana
  43. 1.584 ha Požar Villa Corzo, 3. svibnja 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.576 ha · 5 dana
  44. 8.618 ha Požar Villa Corzo, 20. travnja 2019. ovdje je počeo 3,1 % općine · ukupno 8.571 ha · 15 dana
  45. 4.256 ha Požar Villa Corzo, 15. travnja 2019. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 4.233 ha · 13 dana
  46. 3.116 ha Požar Villa Corzo, 11. travnja 2019. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.421 ha · 12 dana
  47. 7.891 ha Požar Villa Corzo, 4. travnja 2019. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 8.722 ha · 22 dana
  48. 1.641 ha Požar Villa Corzo, ožujak 2019 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.631 ha · 5 dana
  49. 96 ha Požar Villaflores, ožujak 2019 0,0 % općine · ukupno 2.247 ha · 4 dana
  50. 2.204 ha Požar Villa Corzo, travanj 2018 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.193 ha · 9 dana
  51. 1.426 ha Požar Villa Corzo, 22. ožujka 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.504 ha · 5 dana
  52. 2.200 ha Požar Villa Corzo, 20. ožujka 2018. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.188 ha · 10 dana
  53. 1.979 ha Požar Villa Corzo, svibanj 2017 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.969 ha · 2 dana
  54. 3.464 ha Požar Villa Corzo, 25. travnja 2017. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.445 ha · 15 dana
  55. 1.655 ha Požar Villa Corzo, 3. travnja 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.646 ha · 11 dana
  56. 1.861 ha Požar Villa Corzo, siječanj 2017 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.851 ha · 6 dana
  57. 1.748 ha Požar Villa Corzo, svibanj 2016 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.738 ha · 3 dana
  58. 78 ha Požar Villaflores, travanj 2016 0,0 % općine · ukupno 1.931 ha · 4 dana
  59. 2.228 ha Požar Villa Corzo, travanj 2016 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.214 ha · 9 dana
  60. 78 ha Požar La Concordia, 1. travnja 2016. 0,0 % općine · ukupno 1.786 ha · 7 dana
  61. 2.120 ha Požar Villa Corzo, ožujak 2016 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.106 ha · 17 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/World Bank (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.