Požari: Cintalapa
Cintalapa, Meksiko, imao je 38 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 78.475 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 32 % površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 6).
Zapis imaju samo požari od 1.500 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- ned 1 Niska 27° · 59 % · 44 km/h
- pon 2 Niska 28° · 59 % · 43 km/h
- uto 3 Niska 32° · 40 % · 21 km/h
- sri 4 Vrlo niska 27° · 65 % · 45 km/h
- čet 5 Vrlo niska 30° · 44 % · 32 km/h
- pet 6 Niska 31° · 49 % · 37 km/h
- sub 7 Vrlo niska 29° · 53 % · 38 km/h
- ned 8 Vrlo niska 26° · 72 % · 49 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 78.475
- izgorjelih hektara
- 32 %
- općine
- 38
- požara
- 2.454
- km²
Cintalapa: koliko je puta ovdje gorjelo?
Cintalapa: od 2016. ovdje je gorjelo 38 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Jiquipilas, 8. svibnja 2026., s 958 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 78.475 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 46.013 hektara, 19 % područja: dio je gorio više puta.
- 38
- požara
- 9
- godine s požarom
- 78.475
- ha ukupno
- 46.013
- ha zasebno
Požari veći od 1.500 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Cintalapa
- 958 ha Požar Jiquipilas, 8. svibnja 2026. 0,4 % općine · ukupno 2.736 ha · 14 dana
- 2.672 ha Požar Cintalapa, svibanj 2026 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.710 ha · 11 dana
- 43 ha Požar San Miguel Chimalapa, svibanj 2024 0,0 % općine · ukupno 2.718 ha · 9 dana
- 1.587 ha Požar Cintalapa, 9. svibnja 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.687 ha · 9 dana
- 556 ha Požar Santa María Chimalapa, 8. svibnja 2024. 0,2 % općine · ukupno 3.661 ha · 7 dana
- 2.718 ha Požar Cintalapa, 6. svibnja 2024. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.360 ha · 13 dana
- 1.334 ha Požar Santa María Chimalapa, 4. svibnja 2024. 0,5 % općine · ukupno 10.455 ha · 17 dana
- 3.693 ha Požar Cintalapa, 2. svibnja 2024. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 3.671 ha · 11 dana
- 823 ha Požar Jiquipilas, 8. travnja 2024. 0,3 % općine · ukupno 1.610 ha · 7 dana
- 1.731 ha Požar Cintalapa, 28. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.724 ha · 6 dana
- 1.880 ha Požar Cintalapa, 26. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.870 ha · 4 dana
- 3.111 ha Požar Cintalapa, veljača 2024 ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.095 ha · 7 dana
- 1.771 ha Požar Cintalapa, 25. travnja 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.761 ha · 12 dana
- 3.207 ha Požar Cintalapa, 23. travnja 2023. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.504 ha · 14 dana
- 2.459 ha Požar Cintalapa, 14. svibnja 2022. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.446 ha · 7 dana
- 3.925 ha Požar Cintalapa, 6. svibnja 2022. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.902 ha · 19 dana
- 1.737 ha Požar Cintalapa, 26. travnja 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.730 ha · 7 dana
- 3.208 ha Požar Cintalapa, 18. travnja 2022. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.192 ha · 10 dana
- 1.675 ha Požar Cintalapa, ožujak 2022 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.864 ha · 5 dana
- 2.159 ha Požar Cintalapa, travanj 2021 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.146 ha · 20 dana
- 763 ha Požar Jiquipilas, ožujak 2021 0,3 % općine · ukupno 2.638 ha · 6 dana
- 3.831 ha Požar Cintalapa, travanj 2020 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.811 ha · 6 dana
- 2.992 ha Požar Cintalapa, ožujak 2020 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 2.976 ha · 16 dana
- 834 ha Požar Santa María Chimalapa, svibanj 2019 0,3 % općine · ukupno 2.328 ha · 10 dana
- 1.672 ha Požar Cintalapa, 1. svibnja 2019. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.349 ha · 20 dana
- 1.535 ha Požar Cintalapa, 1. svibnja 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.525 ha · 9 dana
- 3.273 ha Požar Cintalapa, 11. travnja 2019. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.252 ha · 24 dana
- 3.445 ha Požar Cintalapa, 4. travnja 2019. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.424 ha · 18 dana
- 3.116 ha Požar Cintalapa, 22. travnja 2017. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 5.760 ha · 13 dana
- 1.964 ha Požar Cintalapa, 22. travnja 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.952 ha · 19 dana
- 1.262 ha Požar Jiquipilas, travanj 2017 0,5 % općine · ukupno 2.109 ha · 10 dana
- 3.314 ha Požar Cintalapa, 15. travnja 2017. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.294 ha · 20 dana
- 396 ha Požar Cintalapa, ožujak 2017 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.863 ha · 12 dana
- 848 ha Požar Santa María Chimalapa, veljača 2017 0,4 % općine · ukupno 1.795 ha · 7 dana
- 1.628 ha Požar Arriaga, travanj 2016 0,7 % općine · ukupno 1.956 ha · 3 dana
- 4.014 ha Požar Cintalapa, 25. travnja 2016. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 3.990 ha · 9 dana
- 879 ha Požar Cintalapa, 22. travnja 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.806 ha · 12 dana
- 1.460 ha Požar Cintalapa, 22. travnja 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.409 ha · 17 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/World Bank (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.