Požari: Antsohihy
Antsohihy, Madagaskar, imao je 42 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 133.140 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 28 % površine. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 28).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Ove brojke ne uključuju 3 privremene stranice, viđene samo po toplinskim žarištima i još bez opsega. Prikazane su u popisima, označene.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Visoka 36° · 36 % · 35 km/h
- uto 3 Visoka 36° · 38 % · 43 km/h
- sri 4 Umjerena 37° · 39 % · 40 km/h
- čet 5 Visoka 37° · 22 % · 43 km/h
- pet 6 Visoka 37° · 24 % · 47 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 38° · 18 % · 32 km/h
- ned 8 Umjerena 39° · 28 % · 46 km/h
- pon 9 Niska 39° · 25 % · 50 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 133.140
- izgorjelih hektara
- 28 %
- općine
- 42
- požara
- 4.802
- km²
Antsohihy: koliko je puta ovdje gorjelo?
Antsohihy: od 2016. ovdje je gorjelo 42 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Antsohihy, 16. listopada 2026., s 2.044 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 133.140 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 75.586 hektara, 16 % područja: dio je gorio više puta.
- 42
- požara
- 11
- godine s požarom
- 133.140
- ha ukupno
- 75.586
- ha zasebno
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Antsohihy
- 70 ha Požar Port-Berge (Boriziny-Vaovao), 24. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 42 ha Požar Analalava, 24. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 182 ha Požar Bealanana, listopad 2026 0,0 % općine · ukupno 0 ha · 10 dana
- 2.044 ha Požar Antsohihy, 16. listopada 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.031 ha · 2 dana
- 3.260 ha Požar Befandriana Nord, 14. listopada 2026. 0,7 % općine · ukupno 4.070 ha · 12 dana
- 3.258 ha Požar Antsohihy, 11. listopada 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.241 ha · 13 dana
- 2.083 ha Požar Antsohihy, 2. listopada 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.072 ha · 5 dana
- 5.321 ha Požar Antsohihy, 8. rujna 2026. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 7.375 ha · 16 dana
- 4.211 ha Požar Antsohihy, 4. rujna 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.225 ha · 13 dana
- 2.139 ha Požar Antsohihy, kolovoz 2026 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.209 ha · 4 dana
- 3.359 ha Požar Antsohihy, prosinac 2025 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.340 ha · 9 dana
- 15 ha Požar Befandriana Nord, listopad 2025 0,0 % općine · ukupno 2.152 ha · 6 dana
- 3.958 ha Požar Antsohihy, listopad 2025 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 3.933 ha · 14 dana
- 3.388 ha Požar Antsohihy, 22. rujna 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.369 ha · 8 dana
- 4.166 ha Požar Antsohihy, 18. rujna 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 4.139 ha · 9 dana
- 87 ha Požar Befandriana Nord, 6. prosinca 2024. 0,0 % općine · ukupno 3.567 ha · 13 dana
- 14.336 ha Požar Antsohihy, prosinac 2024 ovdje je počeo 3,0 % općine · ukupno 14.932 ha · 14 dana
- 2.538 ha Požar Antsohihy, 5. prosinca 2023. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.523 ha · 8 dana
- 2.142 ha Požar Antsohihy, 3. prosinca 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.422 ha · 15 dana
- 2.167 ha Požar Antsohihy, studeni 2023 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.152 ha · 14 dana
- 2.160 ha Požar Antsohihy, 8. prosinca 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.147 ha · 11 dana
- 3.237 ha Požar Antsohihy, 8. prosinca 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.217 ha · 14 dana
- 3.014 ha Požar Antsohihy, studeni 2022 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.995 ha · 6 dana
- 878 ha Požar Befandriana Nord, 19. studenoga 2022. 0,2 % općine · ukupno 5.296 ha · 17 dana
- 9.513 ha Požar Antsohihy, prosinac 2021 ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 9.454 ha · 18 dana
- 2.332 ha Požar Antsohihy, listopad 2021 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.316 ha · 4 dana
- 4.031 ha Požar Antsohihy, 30. studenoga 2020. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.022 ha · 8 dana
- 8 ha Požar Befandriana Nord, 17. studenoga 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.935 ha · 21 dan
- 14.608 ha Požar Antsohihy, 14. studenoga 2020. ovdje je počeo 3,0 % općine · ukupno 14.518 ha · 25 dana
- 3.236 ha Požar Antsohihy, 8. studenoga 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.225 ha · 13 dana
- 2.262 ha Požar Antsohihy, listopad 2020 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.247 ha · 19 dana
- 3.323 ha Požar Antsohihy, listopad 2019 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.026 ha · 4 dana
- 2.065 ha Požar Antsohihy, listopad 2018 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.050 ha · 5 dana
- 2.576 ha Požar Antsohihy, prosinac 2017 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.561 ha · 6 dana
- 3.992 ha Požar Antsohihy, 22. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.261 ha · 7 dana
- 2.025 ha Požar Antsohihy, 21. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.012 ha · 4 dana
- 2.326 ha Požar Antsohihy, 12. studenoga 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.367 ha · 18 dana
- 2.247 ha Požar Antsohihy, listopad 2017 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.235 ha · 5 dana
- 2.370 ha Požar Antsohihy, rujan 2017 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.389 ha · 16 dana
- 2.128 ha Požar Antsohihy, prosinac 2016 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.116 ha · 6 dana
- 596 ha Požar Befandriana Nord, 19. listopada 2016. 0,1 % općine · ukupno 2.226 ha · 7 dana
- 2.426 ha Požar Antsohihy, listopad 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.412 ha · 5 dana
- 132 ha Požar Befandriana Nord, 7. listopada 2016. 0,0 % općine · ukupno 2.310 ha · 7 dana
- 776 ha Požar Bealanana, rujan 2016 0,2 % općine · ukupno 2.096 ha · 2 dana
- 2.408 ha Požar Antsohihy, rujan 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.396 ha · 5 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Madagascar National Disaster Management Office (BNGRC), OCHA ROSA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.