Preskoči na sadržaj
worldfires
LA · Laos · Houaphan

Požari: Xamneua

Xamneua, Laos, imao je 35 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 100.205 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 32 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pon 2 Vrlo niska 24° · 79 % · 23 km/h
  2. uto 3 Vrlo niska 24° · 69 % · 18 km/h
  3. sri 4 Vrlo niska 26° · 61 % · 17 km/h
  4. čet 5 Vrlo niska 25° · 70 % · 22 km/h
  5. pet 6 Vrlo niska 25° · 68 % · 22 km/h
  6. sub 7 Vrlo niska 24° · 65 % · 35 km/h
  7. ned 8 Vrlo niska 22° · 80 % · 34 km/h
  8. pon 9 Vrlo niska 17° · 97 % · 56 km/h
  9. uto 10 Vrlo niska 15° · 64 % · 45 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

100.205
izgorjelih hektara
32 %
općine
35
požara
3.175
km²

Xamneua: koliko je puta ovdje gorjelo?

Xamneua: od 2016. ovdje je gorjelo 35 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2022, 2023, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Xamneua, 13. travnja 2026., s 2.262 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 100.205 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 76.243 hektara, 24 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 14× 16
  2. 1× 17
  3.   18
  4. 3× 19
  5. 3× 20
  6.   21
  7. 1× 22
  8. 2× 23
  9. 3× 24
  10.   25
  11. 8× 26
35
požara
8
godine s požarom
100.205
ha ukupno
76.243
ha zasebno

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Laos →

Požari koji su ušli u općinu Xamneua

  1. 2.262 ha Požar Xamneua, 13. travnja 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.254 ha · 5 dana
  2. 291 ha Požar Huameuang, 2. travnja 2026. 0,1 % općine · ukupno 3.264 ha · 11 dana
  3. 2.364 ha Požar Xamneua, 2. travnja 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.349 ha · 16 dana
  4. 197 ha Požar Add, travanj 2026 0,1 % općine · ukupno 17.955 ha · 17 dana
  5. 2.662 ha Požar Xamneua, 2. travnja 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.647 ha · 11 dana
  6. 404 ha Požar Xiengkhor, travanj 2026 0,1 % općine · ukupno 3.434 ha · 15 dana
  7. 5.301 ha Požar Xamneua, 1. travnja 2026. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 5.273 ha · 17 dana
  8. 4 ha Požar Huameuang, 20. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 7.203 ha · 28 dana
  9. 2.487 ha Požar Xamneua, 2. travnja 2024. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.472 ha · 6 dana
  10. 266 ha Požar Xamneua, 1. travnja 2024. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 2.206 ha · 8 dana
  11. 2.380 ha Požar Xamneua, ožujak 2024 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.369 ha · 11 dana
  12. 11.940 ha Požar Xamneua, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 3,8 % općine · ukupno 19.664 ha · 22 dana
  13. 5.936 ha Požar Xamneua, 3. travnja 2023. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 5.905 ha · 4 dana
  14. 57 ha Požar Xamtay, travanj 2022 0,0 % općine · ukupno 2.177 ha · 5 dana
  15. 53 ha Požar Add, ožujak 2020 0,0 % općine · ukupno 2.460 ha · 3 dana
  16. 20 ha Požar Xon, 19. ožujka 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.540 ha · 15 dana
  17. 9.255 ha Požar Xamneua, ožujak 2020 ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 9.205 ha · 17 dana
  18. 3.227 ha Požar Xamneua, 17. travnja 2019. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.207 ha · 10 dana
  19. 4.915 ha Požar Xamneua, 10. travnja 2019. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.886 ha · 19 dana
  20. 44 ha Požar Add, 10. travnja 2019. 0,0 % općine · ukupno 6.461 ha · 20 dana
  21. 3.475 ha Požar Xamneua, travanj 2017 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.457 ha · 5 dana
  22. 3.290 ha Požar Xamneua, 12. travnja 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.287 ha · 6 dana
  23. 2.952 ha Požar Xamneua, 4. travnja 2016. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.934 ha · 4 dana
  24. 1.434 ha Požar Xamneua, 3. travnja 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.756 ha · 15 dana
  25. 2.411 ha Požar Xamneua, 18. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.400 ha · 6 dana
  26. 4.730 ha Požar Xamneua, 16. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 4.702 ha · 5 dana
  27. 4.468 ha Požar Xamneua, 15. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 4.445 ha · 9 dana
  28. 4.480 ha Požar Xamneua, 12. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 4.459 ha · 12 dana
  29. 3.252 ha Požar Xamneua, 11. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.652 ha · 13 dana
  30. 2.601 ha Požar Xamneua, 7. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.588 ha · 5 dana
  31. 628 ha Požar Xamneua, 5. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.459 ha · 6 dana
  32. 3.095 ha Požar Xamneua, 2. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 7.563 ha · 16 dana
  33. 2.035 ha Požar Xamneua, 2. ožujka 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.023 ha · 9 dana
  34. 5.103 ha Požar Xamneua, 1. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 5.079 ha · 10 dana
  35. 2.188 ha Požar Xamneua, veljača 2016 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.176 ha · 7 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/National Geographic Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.