Požari: Mansabá
Mansabá, Gvineja Bisau, imao je 30 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 33.126 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 27 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 5).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Vrlo niska 31° · 64 % · 20 km/h
- uto 3 Vrlo niska 31° · 63 % · 17 km/h
- sri 4 Niska 32° · 62 % · 14 km/h
- čet 5 Niska 33° · 57 % · 19 km/h
- pet 6 Niska 34° · 55 % · 16 km/h
- sub 7 Niska 34° · 54 % · 17 km/h
- ned 8 Niska 33° · 48 % · 18 km/h
- pon 9 Niska 33° · 48 % · 25 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 33.126
- izgorjelih hektara
- 27 %
- općine
- 30
- požara
- 1.249
- km²
Mansabá: koliko je puta ovdje gorjelo?
Mansabá: od 2016. ovdje je gorjelo 30 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mansabá, lipanj 2026, s 1.208 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 33.126 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 18.734 hektara, 15 % područja: dio je gorio više puta.
- 30
- požara
- 10
- godine s požarom
- 33.126
- ha ukupno
- 18.734
- ha zasebno
Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Mansabá
- 1.208 ha Požar Mansabá, lipanj 2026 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.201 ha · 4 dana
- 2.433 ha Požar Mansabá, travanj 2026 ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 2.419 ha · 15 dana
- 1.239 ha Požar Mansabá, ožujak 2026 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.232 ha · 5 dana
- 32 ha Požar Mansôa, ožujak 2026 0,0 % općine · ukupno 1.986 ha · 17 dana
- 1.350 ha Požar Mansabá, svibanj 2025 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.342 ha · 2 dana
- 1.158 ha Požar Mansabá, svibanj 2024 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.151 ha · 1 dan
- 777 ha Požar Mansabá, 11. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.159 ha · 3 dana
- 1.644 ha Požar Mansabá, 7. ožujka 2024. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 1.634 ha · 11 dana
- 1.085 ha Požar Mansabá, 2. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.079 ha · 4 dana
- 172 ha Požar Mansôa, ožujak 2024 0,1 % općine · ukupno 2.091 ha · 7 dana
- 1.285 ha Požar Farim, 23. veljače 2024. 1,0 % općine · ukupno 2.821 ha · 14 dana
- 84 ha Požar Bambadinca, 26. ožujka 2022. 0,1 % općine · ukupno 1.010 ha · 4 dana
- 656 ha Požar Mansôa, ožujak 2022 0,5 % općine · ukupno 1.841 ha · 6 dana
- 2.161 ha Požar Mansabá, svibanj 2021 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 2.148 ha · 7 dana
- 948 ha Požar Mansôa, 20. ožujka 2021. 0,8 % općine · ukupno 1.624 ha · 5 dana
- 1.174 ha Požar Mansabá, veljača 2021 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.192 ha · 13 dana
- 1.096 ha Požar Mansabá, 24. travnja 2020. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.089 ha · 4 dana
- 1.179 ha Požar Mansabá, 19. travnja 2020. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 1.172 ha · 9 dana
- 1.602 ha Požar Mansabá, 24. ožujka 2020. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 1.593 ha · 4 dana
- 257 ha Požar Mansabá, 13. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.155 ha · 9 dana
- 744 ha Požar Mansabá, 12. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.388 ha · 10 dana
- 246 ha Požar Farim, ožujak 2020 0,2 % općine · ukupno 1.293 ha · 7 dana
- 1.198 ha Požar Mansabá, travanj 2019 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.190 ha · 6 dana
- 3.169 ha Požar Mansabá, ožujak 2019 ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 3.315 ha · 16 dana
- 1.321 ha Požar Mansabá, travanj 2018 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.313 ha · 6 dana
- 1.087 ha Požar Mansôa, ožujak 2018 0,9 % općine · ukupno 1.336 ha · 9 dana
- 489 ha Požar Bambadinca, travanj 2017 0,4 % općine · ukupno 4.590 ha · 9 dana
- 2.027 ha Požar Mansabá, svibanj 2016 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.014 ha · 3 dana
- 336 ha Požar Gamamundo, ožujak 2016 0,3 % općine · ukupno 1.251 ha · 3 dana
- 970 ha Požar Bambadinca, 14. ožujka 2016. 0,8 % općine · ukupno 3.379 ha · 17 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.