Požari: Yendi
Yendi, Gana, imao je 31 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 59.322 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 41 % površine. Opasnost od požara danas: umjerena (FWI 14).
Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- sri 4 Umjerena 34° · 51 % · 28 km/h
- čet 5 Umjerena 36° · 40 % · 16 km/h
- pet 6 Umjerena 35° · 40 % · 26 km/h
- sub 7 Umjerena 36° · 32 % · 26 km/h
- ned 8 Umjerena 36° · 31 % · 25 km/h
- pon 9 Umjerena 36° · 34 % · 30 km/h
- uto 10 Umjerena 36° · 37 % · 27 km/h
- sri 11 Umjerena 36° · 42 % · 22 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu
Dim danas: Yendi – prognoza iz sata u sat
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 59.322
- izgorjelih hektara
- 41 %
- općine
- 31
- požara
- 1.456
- km²
Yendi: koliko je puta ovdje gorjelo?
Yendi: od 2016. ovdje je gorjelo 31 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Yendi, 24. siječnja 2026., s 2.124 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 59.322 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 34.173 hektara, 23 % područja: dio je gorio više puta.
- 31
- požara
- 9
- godine s požarom
- 59.322
- ha ukupno
- 34.173
- ha zasebno
Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Yendi
- 2.124 ha Požar Yendi, 24. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.160 ha · 8 dana
- 162 ha Požar Mion, 17. siječnja 2026. 0,1 % općine · ukupno 3.314 ha · 20 dana
- 3.559 ha Požar Yendi, 17. siječnja 2026. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 3.538 ha · 16 dana
- 1 ha Požar Zabzugu, 15. siječnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.700 ha · 17 dana
- 10.971 ha Požar Yendi, 10. siječnja 2026. ovdje je počeo 7,5 % općine · ukupno 14.097 ha · 29 dana
- 3.483 ha Požar Yendi, 4. siječnja 2026. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 3.474 ha · 12 dana
- 583 ha Požar Yendi, siječanj 2025 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.651 ha · 12 dana
- 194 ha Požar Mion, 23. siječnja 2024. 0,1 % općine · ukupno 2.788 ha · 10 dana
- 4.605 ha Požar Yendi, 14. siječnja 2024. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 4.694 ha · 8 dana
- 2.755 ha Požar Yendi, 13. siječnja 2024. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 2.790 ha · 10 dana
- 154 ha Požar Saboba, 29. siječnja 2023. 0,1 % općine · ukupno 2.274 ha · 2 dana
- 484 ha Požar Mion, 12. siječnja 2023. 0,3 % općine · ukupno 3.570 ha · 9 dana
- 3.632 ha Požar Yendi, prosinac 2022 ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 3.606 ha · 5 dana
- 2.598 ha Požar Yendi, siječanj 2022 ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 6.766 ha · 13 dana
- 2.173 ha Požar Yendi, veljača 2020 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.158 ha · 4 dana
- 3.578 ha Požar Yendi, siječanj 2020 ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 4.188 ha · 5 dana
- 2 ha Požar Saboba, 25. siječnja 2020. 0,0 % općine · ukupno 2.699 ha · 4 dana
- 8 ha Požar Mion, siječanj 2020 0,0 % općine · ukupno 3.476 ha · 14 dana
- 2.291 ha Požar Yendi, prosinac 2019 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.276 ha · 15 dana
- 2.370 ha Požar Yendi, 23. siječnja 2019. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 2.697 ha · 9 dana
- 390 ha Požar Saboba, 22. siječnja 2019. 0,3 % općine · ukupno 9.919 ha · 11 dana
- 100 ha Požar Mion, 20. siječnja 2019. 0,1 % općine · ukupno 3.101 ha · 6 dana
- 80 ha Požar Mion, 17. siječnja 2019. 0,1 % općine · ukupno 3.866 ha · 8 dana
- 2.501 ha Požar Yendi, 16. siječnja 2019. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 2.490 ha · 9 dana
- 1.232 ha Požar Mion, 16. siječnja 2019. 0,8 % općine · ukupno 2.753 ha · 9 dana
- 657 ha Požar Yendi, 26. siječnja 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.564 ha · 11 dana
- 9 ha Požar Mion, siječanj 2017 0,0 % općine · ukupno 8.269 ha · 10 dana
- 3.583 ha Požar Yendi, 13. siječnja 2017. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 3.933 ha · 4 dana
- 3.497 ha Požar Yendi, prosinac 2016 ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 3.474 ha · 5 dana
- 1.439 ha Požar Yendi, veljača 2016 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.082 ha · 9 dana
- 108 ha Požar Mion, siječanj 2016 0,1 % općine · ukupno 2.396 ha · 2 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/USAID Ghana HPNO, Ghana Statistical Service (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.