Preskoči na sadržaj
worldfires
ET · Etiopija · Oromia

Požari: Yaso

Yaso, Etiopija, imao je 80 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 191.832 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 74 % površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 11).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. sri 4 Niska 25° · 47 % · 19 km/h
  2. čet 5 Niska 26° · 37 % · 20 km/h
  3. pet 6 Umjerena 26° · 35 % · 23 km/h
  4. sub 7 Umjerena 27° · 30 % · 19 km/h
  5. ned 8 Umjerena 27° · 34 % · 19 km/h
  6. pon 9 Umjerena 25° · 46 % · 21 km/h
  7. uto 10 Niska 25° · 47 % · 26 km/h
  8. sri 11 Vrlo niska 25° · 55 % · 26 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Yaso – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

191.832
izgorjelih hektara
74 %
općine
80
požara
2.609
km²

Yaso: koliko je puta ovdje gorjelo?

Yaso: od 2016. ovdje je gorjelo 80 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Yaso, ožujak 2026, s 2.259 hektara unutar granica.

  1. 15× 16
  2. 10× 17
  3. 1× 18
  4. 14× 19
  5. 10× 20
  6. 8× 21
  7. 4× 22
  8.   23
  9. 1× 24
  10. 7× 25
  11. 10× 26
80
požara
10
godine s požarom
191.832
ha ukupno
7. ožu 2026.
posljednji put

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Etiopija

Požari koji su ušli u općinu Yaso

  1. 2.259 ha Požar Yaso, ožujak 2026 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.244 ha · 8 dana
  2. 3.259 ha Požar Yaso, 13. veljače 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 7.432 ha · 21 dan
  3. 4.046 ha Požar Yaso, 11. veljače 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.020 ha · 20 dana
  4. 277 ha Požar Kamashi, 9. veljače 2026. 0,1 % općine · ukupno 2.434 ha · 9 dana
  5. 1.312 ha Požar Haro Limu, veljača 2026 0,5 % općine · ukupno 2.005 ha · 7 dana
  6. 4.630 ha Požar Yaso, 6. veljače 2026. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 4.865 ha · 15 dana
  7. 2.140 ha Požar Yaso, 4. veljače 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.128 ha · 21 dan
  8. 5.080 ha Požar Yaso, 3. veljače 2026. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 5.049 ha · 18 dana
  9. 2.605 ha Požar Wenbera, 15. siječnja 2026. 1,0 % općine · ukupno 2.946 ha · 17 dana
  10. 3.411 ha Požar Yaso, siječanj 2026 ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.386 ha · 6 dana
  11. 100 ha Požar Yaso, prosinac 2025 ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 5.420 ha · 12 dana
  12. 2.821 ha Požar Yaso, studeni 2025 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.805 ha · 8 dana
  13. 3.087 ha Požar Yaso, ožujak 2025 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.067 ha · 3 dana
  14. 2.085 ha Požar Yaso, 21. veljače 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.070 ha · 5 dana
  15. 2.176 ha Požar Yaso, 18. veljače 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.163 ha · 4 dana
  16. 3.784 ha Požar Yaso, 13. veljače 2025. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.770 ha · 16 dana
  17. 77 ha Požar Kiremu, siječanj 2025 0,0 % općine · ukupno 3.531 ha · 5 dana
  18. 2.362 ha Požar Yaso, veljača 2024 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.349 ha · 8 dana
  19. 4.613 ha Požar Yaso, veljača 2022 ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 4.629 ha · 11 dana
  20. 2.215 ha Požar Yaso, 27. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.202 ha · 11 dana
  21. 1.927 ha Požar Yaso, 19. siječnja 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.919 ha · 9 dana
  22. 36 ha Požar Kiremu, 9. siječnja 2022. 0,0 % općine · ukupno 2.352 ha · 6 dana
  23. 3.663 ha Požar Yaso, prosinac 2021 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.673 ha · 4 dana
  24. 5.113 ha Požar Yaso, ožujak 2021 ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 5.077 ha · 10 dana
  25. 2.276 ha Požar Yaso, 25. veljače 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.261 ha · 4 dana
  26. 5 ha Požar Dibat, 4. veljače 2021. 0,0 % općine · ukupno 2.883 ha · 10 dana
  27. 5.762 ha Požar Yaso, 3. veljače 2021. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 5.638 ha · 7 dana
  28. 183 ha Požar Kamashi, 3. veljače 2021. 0,1 % općine · ukupno 4.592 ha · 4 dana
  29. 7.455 ha Požar Yaso, 24. siječnja 2021. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 8.938 ha · 11 dana
  30. 2.172 ha Požar Yaso, 8. siječnja 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.488 ha · 8 dana
  31. 2.746 ha Požar Yaso, prosinac 2020 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.725 ha · 13 dana
  32. 270 ha Požar Gida Ayana, 10. ožujka 2020. 0,1 % općine · ukupno 2.253 ha · 2 dana
  33. 4.040 ha Požar Yaso, 28. veljače 2020. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 7.039 ha · 6 dana
  34. 3.534 ha Požar Yaso, 16. veljače 2020. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 4.506 ha · 16 dana
  35. 0 ha Požar Kamashi, 6. veljače 2020. 0,0 % općine · ukupno 3.177 ha · 12 dana
  36. 2.611 ha Požar Yaso, 5. veljače 2020. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.597 ha · 6 dana
  37. 3.828 ha Požar Dibat, 4. veljače 2020. 1,5 % općine · ukupno 4.759 ha · 20 dana
  38. 213 ha Požar Yaso, 21. siječnja 2020. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 6.825 ha · 6 dana
  39. 31 ha Požar Dibat, 16. siječnja 2020. 0,0 % općine · ukupno 7.774 ha · 29 dana
  40. 3.154 ha Požar Yaso, 10. siječnja 2020. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 4.935 ha · 11 dana
  41. 2.456 ha Požar Yaso, 14. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.442 ha · 10 dana
  42. 1.032 ha Požar Yaso, 5. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.075 ha · 7 dana
  43. 330 ha Požar Gida Ayana, 25. veljače 2019. 0,1 % općine · ukupno 3.686 ha · 5 dana
  44. 861 ha Požar Ibantu, veljača 2019 0,3 % općine · ukupno 2.935 ha · 4 dana
  45. 2.069 ha Požar Yaso, veljača 2019 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.058 ha · 4 dana
  46. 1.115 ha Požar Yaso, 13. siječnja 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.057 ha · 17 dana
  47. 1.283 ha Požar Yaso, 11. siječnja 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 12.814 ha · 19 dana
  48. 6.009 ha Požar Yaso, 6. siječnja 2019. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 6.045 ha · 9 dana
  49. 1.862 ha Požar Dibat, 6. siječnja 2019. 0,7 % općine · ukupno 2.135 ha · 5 dana
  50. 2.115 ha Požar Yaso, 5. siječnja 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.103 ha · 17 dana
  51. 2.091 ha Požar Yaso, 4. siječnja 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.822 ha · 11 dana
  52. 3.524 ha Požar Yaso, 3. siječnja 2019. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 4.409 ha · 5 dana
  53. 3.293 ha Požar Yaso, 3. siječnja 2019. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 3.280 ha · 4 dana
  54. 37 ha Požar Haro Limu, siječanj 2019 0,0 % općine · ukupno 3.463 ha · 14 dana
  55. 32 ha Požar Dibat, siječanj 2018 0,0 % općine · ukupno 3.615 ha · 8 dana
  56. 97 ha Požar Kiremu, prosinac 2017 0,0 % općine · ukupno 6.755 ha · 21 dan
  57. 2.488 ha Požar Yaso, prosinac 2017 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.469 ha · 4 dana
  58. 122 ha Požar Gida Ayana, veljača 2017 0,0 % općine · ukupno 2.817 ha · 5 dana
  59. 450 ha Požar Kamashi, 26. siječnja 2017. 0,2 % općine · ukupno 2.429 ha · 8 dana
  60. 2.368 ha Požar Yaso, 25. siječnja 2017. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.354 ha · 19 dana
  61. 3.524 ha Požar Yaso, 11. siječnja 2017. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 3.499 ha · 9 dana
  62. 2.397 ha Požar Yaso, 4. siječnja 2017. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.382 ha · 10 dana
  63. 16 ha Požar Wemberma, siječanj 2017 0,0 % općine · ukupno 4.201 ha · 6 dana
  64. 320 ha Požar Bio Jiganifado, siječanj 2017 0,1 % općine · ukupno 2.581 ha · 6 dana
  65. 10.830 ha Požar Yaso, 1. siječnja 2017. ovdje je počeo 4,2 % općine · ukupno 11.905 ha · 15 dana
  66. 2.222 ha Požar Yaso, 19. prosinca 2016. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.397 ha · 11 dana
  67. 4.286 ha Požar Yaso, 5. prosinca 2016. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.255 ha · 10 dana
  68. 2.306 ha Požar Yaso, studeni 2016 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.515 ha · 12 dana
  69. 1.780 ha Požar Ibantu, veljača 2016 0,7 % općine · ukupno 2.506 ha · 8 dana
  70. 20 ha Požar Gida Ayana, 16. veljače 2016. 0,0 % općine · ukupno 4.320 ha · 6 dana
  71. 2.508 ha Požar Yaso, 12. veljače 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.493 ha · 4 dana
  72. 3.133 ha Požar Yaso, 7. veljače 2016. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.111 ha · 13 dana
  73. 2.563 ha Požar Yaso, 3. veljače 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.547 ha · 17 dana
  74. 4.548 ha Požar Yaso, 1. veljače 2016. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 4.383 ha · 9 dana
  75. 2.837 ha Požar Yaso, 24. siječnja 2016. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.822 ha · 16 dana
  76. 3.343 ha Požar Dibat, 23. siječnja 2016. 1,3 % općine · ukupno 4.223 ha · 6 dana
  77. 2.087 ha Požar Yaso, 19. siječnja 2016. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.102 ha · 12 dana
  78. 2.467 ha Požar Yaso, 18. siječnja 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.449 ha · 5 dana
  79. 5.580 ha Požar Yaso, 5. siječnja 2016. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 8.766 ha · 17 dana
  80. 68 ha Požar Wemberma, siječanj 2016 0,0 % općine · ukupno 13.193 ha · 18 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Open Africa, Code for Ethiopia (Open Data Commons Open Database License 1.0). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.