Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Kongolo

Kongolo, Demokratska Republika Kongo, imao je 54 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 308.945 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 24 % površine. Opasnost od požara danas: umjerena (FWI 12).

Zapis imaju samo požari od 5.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. sri 4 Niska 36° · 35 % · 32 km/h
  2. čet 5 Umjerena 35° · 43 % · 36 km/h
  3. pet 6 Umjerena 35° · 40 % · 27 km/h
  4. sub 7 Vrlo niska 31° · 58 % · 38 km/h
  5. ned 8 Vrlo niska 31° · 63 % · 29 km/h
  6. pon 9 Vrlo niska 30° · 59 % · 31 km/h
  7. uto 10 Vrlo niska 30° · 67 % · 27 km/h
  8. sri 11 Vrlo niska 30° · 62 % · 30 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Kongolo – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

308.945
izgorjelih hektara
24 %
općine
54
požara
13.142
km²

Kongolo: koliko je puta ovdje gorjelo?

Kongolo: od 2016. ovdje je gorjelo 54 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Kongolo, 14. kolovoza 2026., s 5.129 hektara unutar granica.

  1. 3× 16
  2. 9× 17
  3. 4× 18
  4. 3× 19
  5. 5× 20
  6. 5× 21
  7.   22
  8. 5× 23
  9. 2× 24
  10. 4× 25
  11. 14× 26
54
požara
10
godine s požarom
308.945
ha ukupno
14. kol 2026.
posljednji put

Požari veći od 5.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Demokratska Republika Kongo

Požari koji su ušli u općinu Kongolo

  1. 5.129 ha Požar Kongolo, 14. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.098 ha · 30 dana
  2. 1.667 ha Požar Lubao, 13. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 7.410 ha · 17 dana
  3. 5.162 ha Požar Kongolo, 10. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.129 ha · 32 dana
  4. 9.716 ha Požar Kongolo, 10. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 9.656 ha · 28 dana
  5. 13.526 ha Požar Kongolo, 2. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 13.443 ha · 45 dana
  6. 4.332 ha Požar Kabalo, 27. srpnja 2026. 0,3 % općine · ukupno 6.085 ha · 7 dana
  7. 5.009 ha Požar Kongolo, 25. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 7.409 ha · 11 dana
  8. 9.270 ha Požar Kongolo, 24. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 9.206 ha · 40 dana
  9. 2.781 ha Požar Lubao, 27. lipnja 2026. 0,2 % općine · ukupno 6.163 ha · 14 dana
  10. 6.263 ha Požar Kongolo, 23. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.800 ha · 9 dana
  11. 1.438 ha Požar Lubao, 20. lipnja 2026. 0,1 % općine · ukupno 17.638 ha · 15 dana
  12. 5.240 ha Požar Kongolo, 14. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 11.132 ha · 27 dana
  13. 13.984 ha Požar Kongolo, 13. lipnja 2026. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 13.885 ha · 31 dan
  14. 12.434 ha Požar Kongolo, 11. lipnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 12.348 ha · 17 dana
  15. 6.887 ha Požar Kongolo, kolovoz 2025 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.844 ha · 21 dan
  16. 6.710 ha Požar Kongolo, 29. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.668 ha · 14 dana
  17. 10.264 ha Požar Kongolo, 28. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 10.192 ha · 15 dana
  18. 139 ha Požar Lubao, lipanj 2025 0,0 % općine · ukupno 7.294 ha · 12 dana
  19. 6.084 ha Požar Kongolo, 28. lipnja 2024. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.041 ha · 16 dana
  20. 4.898 ha Požar Kongolo, 21. lipnja 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 6.407 ha · 12 dana
  21. 5.767 ha Požar Kongolo, 21. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.729 ha · 14 dana
  22. 5.776 ha Požar Kongolo, 20. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.740 ha · 18 dana
  23. 3.196 ha Požar Kongolo, 15. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.101 ha · 14 dana
  24. 10.928 ha Požar Kongolo, 12. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 10.860 ha · 39 dana
  25. 4.538 ha Požar Kongolo, 11. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.567 ha · 19 dana
  26. 6.907 ha Požar Kongolo, 23. srpnja 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 7.063 ha · 9 dana
  27. 4.678 ha Požar Kabalo, 19. srpnja 2021. 0,4 % općine · ukupno 11.242 ha · 16 dana
  28. 300 ha Požar Kabalo, 17. srpnja 2021. 0,0 % općine · ukupno 6.945 ha · 15 dana
  29. 7.776 ha Požar Kongolo, 16. srpnja 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 10.355 ha · 17 dana
  30. 7.396 ha Požar Kongolo, 15. srpnja 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.351 ha · 29 dana
  31. 5.541 ha Požar Kongolo, 28. srpnja 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.502 ha · 7 dana
  32. 1.808 ha Požar Kongolo, 26. srpnja 2020. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 7.627 ha · 6 dana
  33. 3.461 ha Požar Kabalo, 22. srpnja 2020. 0,3 % općine · ukupno 7.860 ha · 15 dana
  34. 5.992 ha Požar Kongolo, 15. srpnja 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.955 ha · 32 dana
  35. 8.270 ha Požar Kongolo, 15. srpnja 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 8.213 ha · 8 dana
  36. 5.972 ha Požar Kongolo, 16. srpnja 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.930 ha · 11 dana
  37. 5.249 ha Požar Kongolo, 13. srpnja 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.215 ha · 8 dana
  38. 6.013 ha Požar Kongolo, lipanj 2019 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 10.046 ha · 12 dana
  39. 4.482 ha Požar Lubao, 16. srpnja 2018. 0,3 % općine · ukupno 5.007 ha · 10 dana
  40. 2.933 ha Požar Kasongo, 7. srpnja 2018. 0,2 % općine · ukupno 5.666 ha · 7 dana
  41. 3.943 ha Požar Kongolo, 4. srpnja 2018. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.090 ha · 10 dana
  42. 11.446 ha Požar Kongolo, 3. srpnja 2018. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 19.676 ha · 21 dan
  43. 5.522 ha Požar Kongolo, srpanj 2017 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.483 ha · 12 dana
  44. 10.782 ha Požar Kongolo, 11. lipnja 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 10.707 ha · 21 dan
  45. 7.295 ha Požar Kongolo, 6. lipnja 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.455 ha · 9 dana
  46. 7.731 ha Požar Kongolo, 3. lipnja 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 9.299 ha · 18 dana
  47. 143 ha Požar Kabalo, 2. lipnja 2017. 0,0 % općine · ukupno 5.361 ha · 8 dana
  48. 5.238 ha Požar Kongolo, 30. svibnja 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.201 ha · 13 dana
  49. 4.972 ha Požar Kongolo, 22. svibnja 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.111 ha · 18 dana
  50. 3.350 ha Požar Kongolo, 20. svibnja 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.177 ha · 14 dana
  51. 52 ha Požar Lubao, svibanj 2017 0,0 % općine · ukupno 5.133 ha · 15 dana
  52. 1.828 ha Požar Lubao, 13. srpnja 2016. 0,1 % općine · ukupno 6.069 ha · 9 dana
  53. 7.270 ha Požar Kongolo, srpanj 2016 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.219 ha · 14 dana
  54. 1.458 ha Požar Kabalo, 1. srpnja 2016. 0,1 % općine · ukupno 6.793 ha · 10 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Referenciel Géographique Commun, OCHA DR Congo (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.