Požari: Bukama
Bukama, Demokratska Republika Kongo, imao je 36 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 197.024 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 10 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 1).
Zapis imaju samo požari od 5.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Vrlo niska 32° · 47 % · 34 km/h
- uto 3 Vrlo niska 30° · 60 % · 25 km/h
- sri 4 Vrlo niska 32° · 54 % · 20 km/h
- čet 5 Vrlo niska 32° · 60 % · 22 km/h
- pet 6 Vrlo niska 32° · 55 % · 46 km/h
- sub 7 Vrlo niska 31° · 58 % · 26 km/h
- ned 8 Vrlo niska 32° · 55 % · 27 km/h
- pon 9 Vrlo niska 32° · 69 % · 48 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 197.024
- izgorjelih hektara
- 10 %
- općine
- 36
- požara
- 19.065
- km²
Bukama: koliko je puta ovdje gorjelo?
Bukama: od 2016. ovdje je gorjelo 36 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Kamina, 26. kolovoza 2026., s 220 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 197.024 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 155.180 hektara, 8,1 % područja: dio je gorio više puta.
- 36
- požara
- 10
- godine s požarom
- 197.024
- ha ukupno
- 155.180
- ha zasebno
Požari veći od 5.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Bukama
- 220 ha Požar Kamina, 26. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 5.526 ha · 9 dana
- 5.202 ha Požar Bukama, 22. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.176 ha · 10 dana
- 545 ha Požar Kamina, 20. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 9.314 ha · 15 dana
- 14.916 ha Požar Bukama, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 14.847 ha · 5 dana
- 7.104 ha Požar Kamina, 15. kolovoza 2026. 0,4 % općine · ukupno 18.210 ha · 20 dana
- 1.535 ha Požar Kamina, 14. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 9.297 ha · 24 dana
- 6.970 ha Požar Bukama, 12. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 6.938 ha · 57 dana
- 5.763 ha Požar Bukama, 5. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.727 ha · 21 dan
- 8.607 ha Požar Bukama, 24. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 8.566 ha · 14 dana
- 5.387 ha Požar Bukama, 17. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.360 ha · 13 dana
- 6.917 ha Požar Bukama, 29. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 8.351 ha · 12 dana
- 2.080 ha Požar Bukama, 16. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 6.206 ha · 25 dana
- 8.626 ha Požar Bukama, 12. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 8.578 ha · 20 dana
- 3.543 ha Požar Bukama, kolovoz 2025 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.862 ha · 7 dana
- 3.245 ha Požar Bukama, srpanj 2025 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.617 ha · 14 dana
- 6.307 ha Požar Bukama, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 6.452 ha · 1 dan
- 427 ha Požar Kamina, 1. kolovoza 2024. 0,0 % općine · ukupno 12.071 ha · 12 dana
- 5.323 ha Požar Bukama, 1. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.296 ha · 3 dana
- 5.231 ha Požar Bukama, 1. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.206 ha · 8 dana
- 8.833 ha Požar Bukama, kolovoz 2022 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 8.798 ha · 8 dana
- 5.400 ha Požar Bukama, lipanj 2022 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.373 ha · 16 dana
- 7.755 ha Požar Bukama, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 7.718 ha · 8 dana
- 25 ha Požar Kamina, 20. srpnja 2019. 0,0 % općine · ukupno 10.289 ha · 11 dana
- 5.211 ha Požar Bukama, srpanj 2019 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.626 ha · 3 dana
- 7.497 ha Požar Bukama, lipanj 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 7.459 ha · 20 dana
- 6.083 ha Požar Bukama, lipanj 2018 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 6.034 ha · 15 dana
- 6.927 ha Požar Bukama, 14. srpnja 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 6.893 ha · 3 dana
- 3.784 ha Požar Bukama, 12. srpnja 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.779 ha · 7 dana
- 5.890 ha Požar Bukama, lipanj 2017 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 6.051 ha · 12 dana
- 6.643 ha Požar Bukama, 10. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 6.612 ha · 11 dana
- 9.190 ha Požar Bukama, 9. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 9.192 ha · 11 dana
- 6.705 ha Požar Bukama, 1. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 19.846 ha · 17 dana
- 1.559 ha Požar Kamina, 30. srpnja 2016. 0,1 % općine · ukupno 9.354 ha · 9 dana
- 6.492 ha Požar Bukama, 4. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 6.573 ha · 21 dan
- 2.264 ha Požar Bukama, 2. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 5.135 ha · 4 dana
- 8.817 ha Požar Bukama, lipanj 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 9.170 ha · 13 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Referenciel Géographique Commun, OCHA DR Congo (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.