Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Mayoko

Mayoko, Republika Kongo, imao je 40 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 43.371 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 15 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Vrlo niska 31° · 61 % · 15 km/h
  2. pon 2 Vrlo niska 33° · 60 % · 30 km/h
  3. uto 3 Vrlo niska 31° · 66 % · 32 km/h
  4. sri 4 Vrlo niska 32° · 64 % · 17 km/h
  5. čet 5 Vrlo niska 31° · 65 % · 41 km/h
  6. pet 6 Vrlo niska 32° · 59 % · 25 km/h
  7. sub 7 Vrlo niska 32° · 66 % · 26 km/h
  8. ned 8 Vrlo niska 30° · 70 % · 20 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

43.371
izgorjelih hektara
15 %
općine
40
požara
2.966
km²

Mayoko: koliko je puta ovdje gorjelo?

Mayoko: od 2016. ovdje je gorjelo 40 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mayoko, listopad 2026, s 951 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 43.371 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 41.301 hektara, 14 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 6× 16
  2. 2× 17
  3. 4× 18
  4. 1× 19
  5. 2× 20
  6. 1× 21
  7. 2× 22
  8. 1× 23
  9. 5× 24
  10. 3× 25
  11. 13× 26
40
požara
11
godine s požarom
43.371
ha ukupno
41.301
ha zasebno

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Republika Kongo →

Požari koji su ušli u općinu Mayoko

  1. 951 ha Požar Mayoko, listopad 2026 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.049 ha · 2 dana
  2. 835 ha Požar Mayoko, 1. rujna 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.164 ha · 2 dana
  3. 1.375 ha Požar Mayoko, 1. rujna 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.366 ha · 1 dan
  4. 161 ha Požar Divénié, 20. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.192 ha · 3 dana
  5. 1.347 ha Požar Mayoko, kolovoz 2026 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.451 ha · 1 dan
  6. 1.098 ha Požar Mayoko, 11. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.832 ha · 3 dana
  7. 43 ha Požar Souanké, 11. srpnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.957 ha · 3 dana
  8. 1.059 ha Požar Mayoko, 11. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.052 ha · 3 dana
  9. 378 ha Požar Mayoko, 3. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 1.265 ha · 11 dana
  10. 1.482 ha Požar Mayoko, 3. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.472 ha · 11 dana
  11. 2.390 ha Požar Mayoko, 22. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.374 ha · 13 dana
  12. 1.169 ha Požar Mayoko, 22. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.161 ha · 9 dana
  13. 1.937 ha Požar Mayoko, 22. lipnja 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.924 ha · 3 dana
  14. 1.081 ha Požar Mayoko, 14. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.074 ha · 6 dana
  15. 1.365 ha Požar Mayoko, 14. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.356 ha · 3 dana
  16. 1.735 ha Požar Mayoko, 13. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.724 ha · 5 dana
  17. 916 ha Požar Mayoko, rujan 2024 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.382 ha · 1 dan
  18. 1.020 ha Požar Mayoko, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.013 ha · 1 dan
  19. 1.008 ha Požar Mayoko, 29. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.862 ha · 5 dana
  20. 1.216 ha Požar Mayoko, 23. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.208 ha · 1 dan
  21. 1.136 ha Požar Mayoko, 22. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.178 ha · 2 dana
  22. 1.094 ha Požar Mayoko, kolovoz 2023 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.087 ha · 1 dan
  23. 1.010 ha Požar Mayoko, kolovoz 2022 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.004 ha · 2 dana
  24. 24 ha Požar Abala, srpanj 2022 0,0 % općine · ukupno 1.017 ha · 2 dana
  25. 927 ha Požar Mayoko, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.086 ha · 2 dana
  26. 226 ha Požar Souanké, 7. kolovoza 2020. 0,1 % općine · ukupno 1.112 ha · 2 dana
  27. 1.121 ha Požar Mayoko, kolovoz 2020 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.114 ha · 2 dana
  28. 2.043 ha Požar Mayoko, kolovoz 2019 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.662 ha · 6 dana
  29. 1.583 ha Požar Mayoko, rujan 2018 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.572 ha · 1 dan
  30. 1.317 ha Požar Mayoko, kolovoz 2018 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.309 ha · 3 dana
  31. 110 ha Požar Abala, kolovoz 2018 0,0 % općine · ukupno 1.207 ha · 1 dan
  32. 227 ha Požar Divénié, kolovoz 2018 0,1 % općine · ukupno 1.318 ha · 3 dana
  33. 1.304 ha Požar Mayoko, 29. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.296 ha · 4 dana
  34. 1.076 ha Požar Mayoko, 27. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.266 ha · 5 dana
  35. 1.084 ha Požar Mayoko, 1. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.077 ha · 4 dana
  36. 2.197 ha Požar Mayoko, 1. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.182 ha · 4 dana
  37. 1.093 ha Požar Mayoko, 29. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.086 ha · 11 dana
  38. 642 ha Požar Mayoko, 28. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 1.244 ha · 2 dana
  39. 1.273 ha Požar Mayoko, 24. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.264 ha · 12 dana
  40. 1.316 ha Požar Mayoko, 24. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.308 ha · 1 dan

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/New York University Spatial Data Repository, Stanford University, Map Maker Limited (Public Domain). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.