Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Jixian County 集贤县

Jixian County, Kina, imao je 41 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 83.432 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 34 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. uto 3 Niska 2° · 45 % · 45 km/h
  2. sri 4 Vrlo niska −2° · 65 % · 30 km/h
  3. čet 5 Vrlo niska −6° · 85 % · 23 km/h
  4. pet 6 Vrlo niska −7° · 75 % · 43 km/h
  5. sub 7 Vrlo niska −9° · 70 % · 48 km/h
  6. ned 8 Vrlo niska −9° · 65 % · 42 km/h
  7. pon 9 Vrlo niska −13° · 68 % · 29 km/h
  8. uto 10 Vrlo niska −6° · 54 % · 23 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

83.432
izgorjelih hektara
34 %
općine
41
požara
2.472
km²

Jixian County: koliko je puta ovdje gorjelo?

Jixian County: od 2016. ovdje je gorjelo 41 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2023, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Huachuan County, 23. listopada 2026., s 24 hektara unutar granica.

  1. 8× 16
  2. 11× 17
  3.   18
  4. 3× 19
  5.   20
  6.   21
  7.   22
  8. 4× 23
  9.   24
  10. 8× 25
  11. 7× 26
41
požara
6
godine s požarom
83.432
ha ukupno
23. lis 2026.
posljednji put

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Kina →

Požari koji su ušli u općinu Jixian County

  1. 24 ha Požar Huachuan County, 23. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.021 ha · 3 dana
  2. 30 ha Požar Fujin City, 22. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 1.345 ha · 5 dana
  3. 8 ha Požar Huachuan County, 22. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 28.959 ha · 10 dana
  4. 76 ha Požar Fujin City, 21. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 4.559 ha · 6 dana
  5. 270 ha Požar Huachuan County, 15. listopada 2026. 0,1 % općine · ukupno 1.436 ha · 3 dana
  6. 4.200 ha Požar Jixian County, travanj 2026 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 4.215 ha · 2 dana
  7. 26.998 ha Požar Sifangtai District, ožujak 2026 11 % općine · ukupno 35.544 ha · 17 dana
  8. 283 ha Požar Huachuan County, studeni 2025 0,1 % općine · ukupno 2.154 ha · 4 dana
  9. 1.031 ha Požar Jixian County, 26. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.034 ha · 1 dan
  10. 349 ha Požar Fujin City, 24. listopada 2025. 0,1 % općine · ukupno 1.862 ha · 3 dana
  11. 146 ha Požar Fujin City, 22. listopada 2025. 0,1 % općine · ukupno 2.691 ha · 5 dana
  12. 2.690 ha Požar Jixian County, 22. listopada 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 23.895 ha · 8 dana
  13. 220 ha Požar Fujin City, 22. listopada 2025. 0,1 % općine · ukupno 13.487 ha · 13 dana
  14. 2.183 ha Požar Jixian County, travanj 2025 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.190 ha · 4 dana
  15. 22 ha Požar Huachuan County, travanj 2025 0,0 % općine · ukupno 1.017 ha · 7 dana
  16. 1.112 ha Požar Jixian County, 9. travnja 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.117 ha · 1 dan
  17. 1 ha Požar Sifangtai District, travanj 2023 0,0 % općine · ukupno 1.075 ha · 2 dana
  18. 956 ha Požar Jixian County, 8. travnja 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.121 ha · 3 dana
  19. 6.273 ha Požar Jixian County, 7. travnja 2023. ovdje je počeo 2,5 % općine · ukupno 6.283 ha · 3 dana
  20. 1.003 ha Požar Jixian County, 20. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.043 ha · 1 dan
  21. 938 ha Požar Jixian County, 19. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.275 ha · 2 dana
  22. 1.257 ha Požar Jixian County, veljača 2019 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.258 ha · 4 dana
  23. 1.253 ha Požar Jixian County, 29. listopada 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.258 ha · 2 dana
  24. 423 ha Požar Huachuan County, listopad 2017 0,2 % općine · ukupno 6.462 ha · 7 dana
  25. 2.656 ha Požar Jixian County, 28. listopada 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 5.216 ha · 5 dana
  26. 2.434 ha Požar Jixian County, 28. listopada 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.519 ha · 5 dana
  27. 1.370 ha Požar Sifangtai District, listopad 2017 0,6 % općine · ukupno 3.242 ha · 7 dana
  28. 1.460 ha Požar Jixian County, 26. listopada 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.463 ha · 7 dana
  29. 1.488 ha Požar Jixian County, 22. listopada 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.492 ha · 7 dana
  30. 1.215 ha Požar Jixian County, 22. listopada 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.309 ha · 9 dana
  31. 5.964 ha Požar Jixian County, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 5.975 ha · 16 dana
  32. 1.095 ha Požar Jixian County, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 1.443 ha · 5 dana
  33. 1.370 ha Požar Jixian County, 15. listopada 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.372 ha · 5 dana
  34. 645 ha Požar Fujin City, 6. studenoga 2016. 0,3 % općine · ukupno 1.336 ha · 5 dana
  35. 1.505 ha Požar Jixian County, 2. studenoga 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.508 ha · 9 dana
  36. 3.403 ha Požar Jixian County, 1. studenoga 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 6.341 ha · 10 dana
  37. 2.818 ha Požar Jixian County, 30. listopada 2016. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 2.821 ha · 12 dana
  38. 1.582 ha Požar Jixian County, 28. listopada 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.585 ha · 14 dana
  39. 524 ha Požar Sifangtai District, listopad 2016 0,2 % općine · ukupno 1.194 ha · 10 dana
  40. 1.334 ha Požar Jixian County, 26. listopada 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 1.338 ha · 12 dana
  41. 819 ha Požar Jixian County, 24. listopada 2016. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 1.288 ha · 10 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Lee Beryman, OpenStreetMap (Open Data Commons Open Database License 1.0). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.