Preskoči na sadržaj
worldfires
CM · Kamerun · North

Požari: Mayo-Oulo

Mayo-Oulo, Kamerun, imao je 25 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 38.237 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 27 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo visoka (FWI 39).

Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pon 2 Visoka 36° · 21 % · 34 km/h
  2. uto 3 Vrlo visoka 36° · 14 % · 39 km/h
  3. sri 4 Vrlo visoka 36° · 14 % · 39 km/h
  4. čet 5 Vrlo visoka 36° · 14 % · 38 km/h
  5. pet 6 Visoka 35° · 14 % · 32 km/h
  6. sub 7 Visoka 36° · 14 % · 36 km/h
  7. ned 8 Vrlo visoka 36° · 12 % · 40 km/h
  8. pon 9 Vrlo visoka 36° · 20 % · 41 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

38.237
izgorjelih hektara
27 %
općine
25
požara
1.405
km²

Mayo-Oulo: koliko je puta ovdje gorjelo?

Mayo-Oulo: od 2016. ovdje je gorjelo 25 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Guider, 21. ožujka 2026., s 427 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 38.237 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 22.442 hektara, 16 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 5× 16
  2. 3× 17
  3. 2× 18
  4. 1× 19
  5. 2× 20
  6. 4× 21
  7. 1× 22
  8.   23
  9. 2× 24
  10.   25
  11. 5× 26
25
požara
9
godine s požarom
38.237
ha ukupno
22.442
ha zasebno

Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Kamerun →

Požari koji su ušli u općinu Mayo-Oulo

  1. 427 ha Požar Guider, 21. ožujka 2026. 0,3 % općine · ukupno 1.696 ha · 7 dana
  2. 2.916 ha Požar Mayo-Oulo, 9. veljače 2026. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 2.899 ha · 4 dana
  3. 1.427 ha Požar Mayo-Oulo, 9. veljače 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.417 ha · 4 dana
  4. 3.304 ha Požar Mayo-Oulo, 31. siječnja 2026. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 3.283 ha · 7 dana
  5. 1.469 ha Požar Mayo-Oulo, 3. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.189 ha · 6 dana
  6. 1.373 ha Požar Mayo-Oulo, 29. ožujka 2024. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.365 ha · 3 dana
  7. 1.103 ha Požar Mayo-Oulo, 18. ožujka 2024. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.324 ha · 8 dana
  8. 1.143 ha Požar Mayo-Oulo, veljača 2022 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.136 ha · 3 dana
  9. 1.076 ha Požar Mayo-Oulo, ožujak 2021 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.124 ha · 5 dana
  10. 1.358 ha Požar Mayo-Oulo, 5. veljače 2021. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.350 ha · 2 dana
  11. 1.069 ha Požar Mayo-Oulo, 2. veljače 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.062 ha · 5 dana
  12. 24 ha Požar Baschéo, siječanj 2021 0,0 % općine · ukupno 1.334 ha · 7 dana
  13. 1.557 ha Požar Mayo-Oulo, ožujak 2020 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.548 ha · 3 dana
  14. 1.651 ha Požar Mayo-Oulo, siječanj 2020 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.640 ha · 9 dana
  15. 1.042 ha Požar Mayo-Oulo, veljača 2019 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.035 ha · 5 dana
  16. 1.497 ha Požar Mayo-Oulo, ožujak 2018 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.488 ha · 7 dana
  17. 3.329 ha Požar Mayo-Oulo, siječanj 2018 ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 3.310 ha · 6 dana
  18. 3.631 ha Požar Mayo-Oulo, veljača 2017 ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 4.288 ha · 9 dana
  19. 2.044 ha Požar Mayo-Oulo, siječanj 2017 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.031 ha · 8 dana
  20. 95 ha Požar Baschéo, 13. siječnja 2017. 0,1 % općine · ukupno 1.284 ha · 4 dana
  21. 2.012 ha Požar Mayo-Oulo, 23. veljače 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.999 ha · 7 dana
  22. 1.465 ha Požar Mayo-Oulo, 14. veljače 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.478 ha · 5 dana
  23. 1 ha Požar Mayo-Oulo, 12. veljače 2016. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 1.935 ha · 9 dana
  24. 2.088 ha Požar Mayo-Oulo, 12. veljače 2016. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 2.076 ha · 4 dana
  25. 1.137 ha Požar Mayo-Oulo, siječanj 2016 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 1.129 ha · 3 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.