Preskoči na sadržaj
worldfires

Požari: Kaev Seima

Kaev Seima, Kambodža, imao je 44 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 154.087 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 54 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. sri 4 Vrlo niska 32° · 59 % · 18 km/h
  2. čet 5 Vrlo niska 33° · 52 % · 24 km/h
  3. pet 6 Vrlo niska 33° · 53 % · 30 km/h
  4. sub 7 Vrlo niska 33° · 52 % · 31 km/h
  5. ned 8 Vrlo niska 33° · 55 % · 39 km/h
  6. pon 9 Vrlo niska 32° · 53 % · 47 km/h
  7. uto 10 Vrlo niska 31° · 62 % · 49 km/h
  8. sri 11 Vrlo niska 31° · 59 % · 47 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

154.087
izgorjelih hektara
54 %
općine
44
požara
2.834
km²

Kaev Seima: koliko je puta ovdje gorjelo?

Kaev Seima: od 2016. ovdje je gorjelo 44 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Kaev Seima, 8. veljače 2026., s 2.075 hektara unutar granica.

  1. 4× 16
  2. 7× 17
  3. 1× 18
  4. 3× 19
  5. 2× 20
  6. 5× 21
  7.   22
  8. 6× 23
  9. 2× 24
  10. 5× 25
  11. 9× 26
44
požara
10
godine s požarom
154.087
ha ukupno
8. velj 2026.
posljednji put

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Kambodža

Požari koji su ušli u općinu Kaev Seima

  1. 2.075 ha Požar Kaev Seima, 8. veljače 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.294 ha · 10 dana
  2. 28 ha Požar Pech Chreada, 3. veljače 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.602 ha · 19 dana
  3. 1.028 ha Požar Kaev Seima, 2. veljače 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.229 ha · 9 dana
  4. 6.549 ha Požar Kaev Seima, 14. siječnja 2026. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 6.507 ha · 22 dana
  5. 6.604 ha Požar Kaev Seima, 14. siječnja 2026. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 6.724 ha · 22 dana
  6. 2.977 ha Požar Kaev Seima, 13. siječnja 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.956 ha · 23 dana
  7. 2.515 ha Požar Kaev Seima, 10. siječnja 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.499 ha · 17 dana
  8. 14.788 ha Požar Kaev Seima, 10. siječnja 2026. ovdje je počeo 5,2 % općine · ukupno 15.165 ha · 33 dana
  9. 303 ha Požar Kaoh Nheaek, 1. siječnja 2026. 0,1 % općine · ukupno 53.620 ha · 35 dana
  10. 1.429 ha Požar Kaev Seima, prosinac 2025 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 2.164 ha · 13 dana
  11. 2.546 ha Požar Snuol, prosinac 2025 0,9 % općine · ukupno 4.589 ha · 22 dana
  12. 2.969 ha Požar Kaev Seima, 5. siječnja 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.951 ha · 7 dana
  13. 4.802 ha Požar Kaev Seima, 5. siječnja 2025. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 5.511 ha · 8 dana
  14. 4.636 ha Požar Kaev Seima, 1. siječnja 2025. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.608 ha · 12 dana
  15. 3.132 ha Požar Kaev Seima, 8. siječnja 2024. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.113 ha · 11 dana
  16. 2.455 ha Požar Kaev Seima, 2. siječnja 2024. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.439 ha · 7 dana
  17. 3.363 ha Požar Kaev Seima, prosinac 2023 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 3.340 ha · 22 dana
  18. 2.839 ha Požar Kaev Seima, 17. siječnja 2023. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 3.181 ha · 15 dana
  19. 363 ha Požar Sambour, 15. siječnja 2023. 0,1 % općine · ukupno 2.847 ha · 6 dana
  20. 1.646 ha Požar Kaev Seima, 15. siječnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.217 ha · 14 dana
  21. 2.481 ha Požar Kaev Seima, 14. siječnja 2023. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.466 ha · 14 dana
  22. 4.610 ha Požar Kaev Seima, 12. siječnja 2023. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.583 ha · 20 dana
  23. 306 ha Požar Chetr Borei, 29. prosinca 2021. 0,1 % općine · ukupno 3.860 ha · 14 dana
  24. 1.884 ha Požar Kaev Seima, prosinac 2021 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.032 ha · 16 dana
  25. 1.905 ha Požar Kaev Seima, 26. siječnja 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.036 ha · 11 dana
  26. 733 ha Požar Snuol, siječanj 2021 0,3 % općine · ukupno 2.375 ha · 17 dana
  27. 2.107 ha Požar Kaev Seima, 5. siječnja 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.094 ha · 13 dana
  28. 2.686 ha Požar Kaev Seima, veljača 2020 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.963 ha · 26 dana
  29. 2.706 ha Požar Kaev Seima, siječanj 2020 ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.692 ha · 18 dana
  30. 4.671 ha Požar Kaev Seima, 23. prosinca 2019. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 4.846 ha · 15 dana
  31. 2.964 ha Požar Kaev Seima, 18. prosinca 2019. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.946 ha · 20 dana
  32. 1.160 ha Požar Snuol, prosinac 2019 0,4 % općine · ukupno 3.309 ha · 27 dana
  33. 3.078 ha Požar Kaev Seima, prosinac 2018 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 3.072 ha · 19 dana
  34. 5.318 ha Požar Kaev Seima, 18. veljače 2017. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 5.287 ha · 24 dana
  35. 2.101 ha Požar Kaev Seima, 6. veljače 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.087 ha · 11 dana
  36. 2.906 ha Požar Kaev Seima, 5. veljače 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 2.888 ha · 12 dana
  37. 34 ha Požar Chetr Borei, 5. veljače 2017. 0,0 % općine · ukupno 5.230 ha · 15 dana
  38. 3.016 ha Požar Kaev Seima, 4. veljače 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 6.236 ha · 22 dana
  39. 1.798 ha Požar Pech Chreada, veljača 2017 0,6 % općine · ukupno 3.034 ha · 16 dana
  40. 2.576 ha Požar Kaev Seima, siječanj 2017 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.559 ha · 13 dana
  41. 1.372 ha Požar Pech Chreada, 23. siječnja 2016. 0,5 % općine · ukupno 3.869 ha · 4 dana
  42. 4.730 ha Požar Kaev Seima, siječanj 2016 ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 4.699 ha · 16 dana
  43. 25.041 ha Požar Snuol, 14. siječnja 2016. 8,8 % općine · ukupno 36.542 ha · 87 dana
  44. 6.860 ha Požar Pech Chreada, 11. siječnja 2016. 2,4 % općine · ukupno 24.939 ha · 39 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Open Development Mekong, Open Development Cambodia (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.