Požari: Balsas
Balsas, Brazil, imao je 93 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 448.412 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 34 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 3).
Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 33° · 43 % · 25 km/h
- sri 4 Vrlo niska 33° · 49 % · 32 km/h
- čet 5 Vrlo niska 32° · 56 % · 21 km/h
- pet 6 Vrlo niska 34° · 48 % · 21 km/h
- sub 7 Vrlo niska 35° · 50 % · 43 km/h
- ned 8 Vrlo niska 32° · 50 % · 48 km/h
- pon 9 Vrlo niska 31° · 64 % · 32 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 448.412
- izgorjelih hektara
- 34 %
- općine
- 93
- požara
- 13.227
- km²
Balsas: koliko je puta ovdje gorjelo?
Balsas: od 2016. ovdje je gorjelo 93 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Balsas, listopad 2026, s 4.924 hektara unutar granica.
- 93
- požara
- 10
- godine s požarom
- 448.412
- ha ukupno
- 6. lis 2026.
- posljednji put
Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Balsas
- 4.924 ha Požar Balsas, listopad 2026 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 8.231 ha · 8 dana
- 598 ha Požar Sambaíba, rujan 2026 0,0 % općine · ukupno 3.805 ha · 12 dana
- 3.245 ha Požar Balsas, 15. rujna 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.229 ha · 8 dana
- 8.654 ha Požar Balsas, 11. rujna 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 8.611 ha · 13 dana
- 3.799 ha Požar Balsas, 11. rujna 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 6.357 ha · 7 dana
- 24 ha Požar Campos Lindos, rujan 2026 0,0 % općine · ukupno 5.038 ha · 15 dana
- 1.468 ha Požar Recursolândia, rujan 2026 0,1 % općine · ukupno 5.318 ha · 15 dana
- 3.431 ha Požar Balsas, 30. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.405 ha · 5 dana
- 4.908 ha Požar Balsas, 25. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.879 ha · 7 dana
- 4.127 ha Požar Balsas, 19. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.106 ha · 12 dana
- 158 ha Požar Balsas, 17. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 7.041 ha · 10 dana
- 3.040 ha Požar Balsas, 4. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.188 ha · 15 dana
- 10.085 ha Požar Balsas, lipanj 2026 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 11.163 ha · 12 dana
- 6.238 ha Požar Riachão, listopad 2025 0,5 % općine · ukupno 13.494 ha · 7 dana
- 9.548 ha Požar Balsas, 12. listopada 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 9.484 ha · 20 dana
- 5.834 ha Požar Balsas, 8. listopada 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.793 ha · 10 dana
- 19.355 ha Požar Balsas, 4. listopada 2025. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 19.217 ha · 9 dana
- 7.076 ha Požar Balsas, 3. listopada 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 7.020 ha · 6 dana
- 11.264 ha Požar Balsas, 1. listopada 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 11.207 ha · 8 dana
- 6.716 ha Požar Balsas, 27. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.660 ha · 12 dana
- 13.099 ha Požar Balsas, 26. rujna 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 12.996 ha · 13 dana
- 2.669 ha Požar Balsas, 24. rujna 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 5.446 ha · 7 dana
- 4.576 ha Požar Balsas, 14. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.555 ha · 6 dana
- 15.068 ha Požar Balsas, 14. rujna 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 14.958 ha · 6 dana
- 3.017 ha Požar Balsas, 11. rujna 2025. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.004 ha · 6 dana
- 10.977 ha Požar Balsas, 4. rujna 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 10.919 ha · 26 dana
- 5.637 ha Požar Balsas, 2. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 31.197 ha · 23 dana
- 6.457 ha Požar Balsas, 28. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 14.840 ha · 17 dana
- 3.902 ha Požar Balsas, 20. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.883 ha · 10 dana
- 3.784 ha Požar Balsas, 30. rujna 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.757 ha · 11 dana
- 95 ha Požar Sambaíba, rujan 2024 0,0 % općine · ukupno 4.795 ha · 4 dana
- 4.380 ha Požar Balsas, 14. rujna 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.604 ha · 9 dana
- 2.134 ha Požar Balsas, 6. rujna 2024. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.511 ha · 6 dana
- 328 ha Požar Campos Lindos, kolovoz 2024 0,0 % općine · ukupno 4.081 ha · 12 dana
- 10.267 ha Požar Balsas, 14. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 10.204 ha · 15 dana
- 5.317 ha Požar Balsas, 4. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.274 ha · 6 dana
- 3.114 ha Požar Balsas, lipanj 2024 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.088 ha · 15 dana
- 3.081 ha Požar Balsas, 20. rujna 2023. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.064 ha · 5 dana
- 8.759 ha Požar Balsas, 14. rujna 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 8.691 ha · 11 dana
- 5.265 ha Požar São Raimundo das Mangabeiras, rujan 2023 0,4 % općine · ukupno 5.469 ha · 9 dana
- 4.135 ha Požar Balsas, lipanj 2023 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.105 ha · 11 dana
- 17.501 ha Požar Balsas, 27. rujna 2022. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 17.378 ha · 15 dana
- 271 ha Požar Balsas, 26. rujna 2022. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 3.702 ha · 8 dana
- 3.606 ha Požar Balsas, 13. rujna 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.495 ha · 9 dana
- 2.614 ha Požar Balsas, 12. rujna 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.486 ha · 5 dana
- 5.822 ha Požar Balsas, 11. rujna 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.779 ha · 6 dana
- 3.769 ha Požar Balsas, 7. rujna 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.737 ha · 10 dana
- 5.118 ha Požar Balsas, 5. rujna 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.114 ha · 8 dana
- 6.084 ha Požar Balsas, 5. rujna 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.037 ha · 12 dana
- 184 ha Požar Riachão, kolovoz 2022 0,0 % općine · ukupno 3.919 ha · 13 dana
- 3.114 ha Požar Balsas, 9. kolovoza 2022. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.097 ha · 5 dana
- 3.780 ha Požar Balsas, 6. kolovoza 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.749 ha · 4 dana
- 17.508 ha Požar Balsas, 4. kolovoza 2022. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 17.385 ha · 30 dana
- 3.318 ha Požar Balsas, srpanj 2022 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.301 ha · 5 dana
- 12.235 ha Požar Balsas, rujan 2021 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 12.154 ha · 11 dana
- 12 ha Požar Tasso Fragoso, 9. rujna 2021. 0,0 % općine · ukupno 3.346 ha · 9 dana
- 1.113 ha Požar Sambaíba, 25. kolovoza 2021. 0,1 % općine · ukupno 4.350 ha · 8 dana
- 4.884 ha Požar Balsas, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.421 ha · 13 dana
- 3.180 ha Požar Balsas, 15. listopada 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.158 ha · 8 dana
- 3.334 ha Požar Balsas, 2. listopada 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.308 ha · 8 dana
- 5.572 ha Požar Balsas, 1. listopada 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.527 ha · 6 dana
- 582 ha Požar Recursolândia, 29. rujna 2020. 0,0 % općine · ukupno 16.504 ha · 18 dana
- 591 ha Požar Balsas, 13. rujna 2020. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 4.217 ha · 8 dana
- 4.286 ha Požar Balsas, 11. rujna 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.249 ha · 14 dana
- 5.459 ha Požar Balsas, 7. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.413 ha · 11 dana
- 3.055 ha Požar Balsas, 6. rujna 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.044 ha · 9 dana
- 614 ha Požar Balsas, kolovoz 2020 ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 7.872 ha · 14 dana
- 4.242 ha Požar Sambaíba, kolovoz 2020 0,3 % općine · ukupno 5.231 ha · 17 dana
- 3.213 ha Požar Balsas, 24. rujna 2019. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.199 ha · 5 dana
- 4.137 ha Požar Balsas, 21. rujna 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.120 ha · 8 dana
- 112 ha Požar Tasso Fragoso, rujan 2019 0,0 % općine · ukupno 8.967 ha · 13 dana
- 6.423 ha Požar Balsas, 10. rujna 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.388 ha · 10 dana
- 7.716 ha Požar Balsas, kolovoz 2019 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.662 ha · 15 dana
- 2.609 ha Požar Lizarda, lipanj 2019 0,2 % općine · ukupno 3.720 ha · 10 dana
- 5.279 ha Požar Tasso Fragoso, 18. listopada 2017. 0,4 % općine · ukupno 11.044 ha · 9 dana
- 128 ha Požar Recursolândia, 18. listopada 2017. 0,0 % općine · ukupno 3.579 ha · 7 dana
- 4.848 ha Požar Balsas, 14. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.812 ha · 13 dana
- 3.551 ha Požar Balsas, 13. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.527 ha · 11 dana
- 3.983 ha Požar Balsas, 11. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.954 ha · 10 dana
- 3.633 ha Požar Balsas, 30. rujna 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.864 ha · 15 dana
- 3.048 ha Požar Balsas, 25. rujna 2017. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.027 ha · 8 dana
- 4.087 ha Požar Balsas, 19. rujna 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.070 ha · 12 dana
- 6.062 ha Požar Balsas, 19. rujna 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 7.063 ha · 8 dana
- 2.882 ha Požar Sambaíba, rujan 2017 0,2 % općine · ukupno 8.657 ha · 15 dana
- 6.799 ha Požar Balsas, 13. rujna 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.741 ha · 12 dana
- 6.299 ha Požar Balsas, 11. rujna 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 6.267 ha · 11 dana
- 217 ha Požar Tasso Fragoso, rujan 2017 0,0 % općine · ukupno 3.489 ha · 8 dana
- 7.531 ha Požar Balsas, 2. rujna 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.494 ha · 9 dana
- 5.704 ha Požar Balsas, 29. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.674 ha · 9 dana
- 584 ha Požar Balsas, 20. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 5.931 ha · 11 dana
- 3.104 ha Požar Balsas, rujan 2016 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.081 ha · 6 dana
- 575 ha Požar Sambaíba, 2. rujna 2016. 0,0 % općine · ukupno 3.629 ha · 6 dana
- 3.495 ha Požar Balsas, kolovoz 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.471 ha · 13 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística (IBGE), OCHA ROLAC (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.