Preskoči na sadržaj
worldfires
BO · Bolivija · Beni · 4.630 stan.

Požari: Huacaraje

Huacaraje, Bolivija, imao je 80 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 527.789 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 95 % površine. Opasnost od požara danas: niska (FWI 10).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. ned 1 Niska 34° · 54 % · 35 km/h
  2. pon 2 Niska 35° · 45 % · 32 km/h
  3. uto 3 Niska 35° · 49 % · 28 km/h
  4. sri 4 Umjerena 36° · 49 % · 39 km/h
  5. čet 5 Vrlo niska 31° · 71 % · 23 km/h
  6. pet 6 Vrlo niska 34° · 60 % · 27 km/h
  7. sub 7 Vrlo niska 34° · 59 % · 29 km/h
  8. ned 8 Vrlo niska 28° · 51 % · 42 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

527.789
izgorjelih hektara
95 %
općine
80
požara
5.546
km²

Huacaraje: koliko je puta ovdje gorjelo?

Huacaraje: od 2016. ovdje je gorjelo 80 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 i 2025. Posljednji put: Požar Magdalena, 1. listopada 2025., s 2.654 hektara unutar granica.

  1. 8× 16
  2. 10× 17
  3. 5× 18
  4. 9× 19
  5. 6× 20
  6. 10× 21
  7. 6× 22
  8. 7× 23
  9. 17× 24
  10. 2× 25
  11.   26
80
požara
10
godine s požarom
527.789
ha ukupno
1. lis 2025.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Bolivija →

Požari koji su ušli u općinu Huacaraje

  1. 2.654 ha Požar Magdalena, 1. listopada 2025. 0,5 % općine · ukupno 5.191 ha · 13 dana
  2. 1.003 ha Požar Magdalena, rujan 2025 0,2 % općine · ukupno 6.008 ha · 15 dana
  3. 3.197 ha Požar Huacaraje, 6. listopada 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.176 ha · 6 dana
  4. 8.462 ha Požar Huacaraje, 2. listopada 2024. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 8.404 ha · 17 dana
  5. 5.165 ha Požar Huacaraje, 25. rujna 2024. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.135 ha · 22 dana
  6. 8.470 ha Požar Huacaraje, 21. rujna 2024. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 8.413 ha · 20 dana
  7. 3.404 ha Požar Huacaraje, 19. rujna 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.388 ha · 28 dana
  8. 50 ha Požar Magdalena, 17. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 18.796 ha · 20 dana
  9. 226 ha Požar Magdalena, 12. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 14.245 ha · 37 dana
  10. 1.295 ha Požar San Javier, kolovoz 2024 0,2 % općine · ukupno 6.186 ha · 13 dana
  11. 3.598 ha Požar Huacaraje, 19. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.578 ha · 14 dana
  12. 15.928 ha Požar Huacaraje, 12. kolovoza 2024. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 29.025 ha · 41 dan
  13. 12.665 ha Požar Huacaraje, 3. kolovoza 2024. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 12.597 ha · 13 dana
  14. 20.399 ha Požar Huacaraje, 1. kolovoza 2024. ovdje je počeo 3,7 % općine · ukupno 23.952 ha · 48 dana
  15. 481 ha Požar San Ramón, 30. srpnja 2024. 0,1 % općine · ukupno 9.226 ha · 6 dana
  16. 3.489 ha Požar Huacaraje, 18. srpnja 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.473 ha · 13 dana
  17. 11.076 ha Požar Huacaraje, 17. srpnja 2024. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 16.715 ha · 9 dana
  18. 542 ha Požar San Javier, 13. srpnja 2024. 0,1 % općine · ukupno 3.148 ha · 5 dana
  19. 28.056 ha Požar Huacaraje, 13. srpnja 2024. ovdje je počeo 5,1 % općine · ukupno 27.886 ha · 26 dana
  20. 6.490 ha Požar Huacaraje, studeni 2023 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 6.454 ha · 12 dana
  21. 1.658 ha Požar Magdalena, 3. studenoga 2023. 0,3 % općine · ukupno 10.855 ha · 17 dana
  22. 10.351 ha Požar Huacaraje, 22. listopada 2023. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 10.289 ha · 5 dana
  23. 2.094 ha Požar Huacaraje, 14. listopada 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 6.474 ha · 20 dana
  24. 19.802 ha Požar Huacaraje, 8. listopada 2023. ovdje je počeo 3,6 % općine · ukupno 19.681 ha · 19 dana
  25. 28.055 ha Požar Huacaraje, 23. rujna 2023. ovdje je počeo 5,1 % općine · ukupno 27.922 ha · 32 dana
  26. 4.128 ha Požar Huacaraje, 10. rujna 2023. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.107 ha · 3 dana
  27. 3.694 ha Požar Huacaraje, 7. rujna 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 7.488 ha · 16 dana
  28. 148 ha Požar Magdalena, 2. rujna 2022. 0,0 % općine · ukupno 4.099 ha · 4 dana
  29. 3.495 ha Požar Huacaraje, 1. rujna 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.480 ha · 32 dana
  30. 2.040 ha Požar San Javier, 30. kolovoza 2022. 0,4 % općine · ukupno 39.373 ha · 37 dana
  31. 40.844 ha Požar Huacaraje, 25. kolovoza 2022. ovdje je počeo 7,4 % općine · ukupno 40.600 ha · 44 dana
  32. 32.256 ha Požar Huacaraje, 24. kolovoza 2022. ovdje je počeo 5,8 % općine · ukupno 32.069 ha · 36 dana
  33. 3.935 ha Požar Huacaraje, studeni 2021 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.917 ha · 7 dana
  34. 3.635 ha Požar Huacaraje, listopad 2021 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.612 ha · 7 dana
  35. 380 ha Požar San Javier, 29. rujna 2021. 0,1 % općine · ukupno 3.275 ha · 6 dana
  36. 2.832 ha Požar San Ramón, 26. rujna 2021. 0,5 % općine · ukupno 12.189 ha · 9 dana
  37. 10.143 ha Požar Huacaraje, 24. rujna 2021. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 10.074 ha · 22 dana
  38. 1.648 ha Požar Huacaraje, 20. rujna 2021. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 10.026 ha · 22 dana
  39. 4.319 ha Požar Huacaraje, 18. rujna 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.297 ha · 11 dana
  40. 31.533 ha Požar Huacaraje, 11. rujna 2021. ovdje je počeo 5,7 % općine · ukupno 36.282 ha · 23 dana
  41. 175 ha Požar Baures, kolovoz 2021 0,0 % općine · ukupno 5.616 ha · 13 dana
  42. 3.082 ha Požar Huacaraje, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.060 ha · 6 dana
  43. 6.290 ha Požar Huacaraje, studeni 2020 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 6.246 ha · 11 dana
  44. 3.296 ha Požar Huacaraje, 16. listopada 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.277 ha · 11 dana
  45. 3.573 ha Požar Huacaraje, 2. listopada 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.919 ha · 4 dana
  46. 3.844 ha Požar Huacaraje, 2. listopada 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.866 ha · 16 dana
  47. 26 ha Požar Baures, 5. rujna 2020. 0,0 % općine · ukupno 6.029 ha · 6 dana
  48. 8.968 ha Požar Huacaraje, kolovoz 2020 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 8.911 ha · 4 dana
  49. 5.660 ha Požar Huacaraje, 26. listopada 2019. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.626 ha · 10 dana
  50. 4.684 ha Požar Huacaraje, 2. listopada 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.659 ha · 14 dana
  51. 3.056 ha Požar Huacaraje, 28. rujna 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.037 ha · 6 dana
  52. 1.732 ha Požar San Ramón, rujan 2019 0,3 % općine · ukupno 7.587 ha · 9 dana
  53. 6.142 ha Požar Huacaraje, 2. rujna 2019. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 6.109 ha · 7 dana
  54. 4.209 ha Požar Huacaraje, 31. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.179 ha · 9 dana
  55. 4.472 ha Požar Huacaraje, 21. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.444 ha · 12 dana
  56. 4.244 ha Požar Huacaraje, 11. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.965 ha · 8 dana
  57. 9.527 ha Požar Huacaraje, 3. kolovoza 2019. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 9.756 ha · 12 dana
  58. 3.474 ha Požar Huacaraje, 19. rujna 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.455 ha · 10 dana
  59. 3.748 ha Požar Huacaraje, 13. rujna 2018. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.726 ha · 2 dana
  60. 9.190 ha Požar Huacaraje, 7. rujna 2018. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 9.141 ha · 7 dana
  61. 3.205 ha Požar Huacaraje, 6. rujna 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.183 ha · 6 dana
  62. 9.377 ha Požar Huacaraje, 1. rujna 2018. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 9.323 ha · 14 dana
  63. 5.386 ha Požar Huacaraje, 22. rujna 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.357 ha · 4 dana
  64. 5.984 ha Požar Huacaraje, 19. rujna 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 5.943 ha · 8 dana
  65. 8.113 ha Požar Huacaraje, 13. rujna 2017. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 8.063 ha · 15 dana
  66. 3.426 ha Požar Huacaraje, 7. rujna 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.407 ha · 14 dana
  67. 6.080 ha Požar Huacaraje, 7. rujna 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 6.052 ha · 18 dana
  68. 3.697 ha Požar Huacaraje, 24. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.499 ha · 12 dana
  69. 5.253 ha Požar Huacaraje, 19. kolovoza 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.672 ha · 10 dana
  70. 67 ha Požar San Ramón, 9. kolovoza 2017. 0,0 % općine · ukupno 4.119 ha · 4 dana
  71. 5.091 ha Požar Huacaraje, 2. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.139 ha · 11 dana
  72. 5.056 ha Požar Huacaraje, srpanj 2017 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 5.026 ha · 12 dana
  73. 3.907 ha Požar Huacaraje, 16. listopada 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.888 ha · 5 dana
  74. 3.325 ha Požar Huacaraje, 11. listopada 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.308 ha · 9 dana
  75. 11 ha Požar San Ramón, rujan 2016 0,0 % općine · ukupno 5.527 ha · 7 dana
  76. 4.165 ha Požar Huacaraje, rujan 2016 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.139 ha · 14 dana
  77. 3.425 ha Požar Huacaraje, 18. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.405 ha · 15 dana
  78. 3.048 ha Požar Huacaraje, 5. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.031 ha · 4 dana
  79. 25 ha Požar Baures, srpanj 2016 0,0 % općine · ukupno 10.496 ha · 9 dana
  80. 16.118 ha Požar San Ramón, 20. srpnja 2016. 2,9 % općine · ukupno 16.390 ha · 16 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/GeoBolivia (Public Domain). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.