Požari: Quibala
Quibala, Angola, imao je 38 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2017: 289.331 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 28 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).
Zapis imaju samo požari od 5.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- ned 1 Vrlo niska 29° · 44 % · 26 km/h
- pon 2 Vrlo niska 30° · 46 % · 25 km/h
- uto 3 Vrlo niska 29° · 49 % · 35 km/h
- sri 4 Vrlo niska 29° · 56 % · 23 km/h
- čet 5 Vrlo niska 28° · 64 % · 34 km/h
- pet 6 Vrlo niska 28° · 55 % · 37 km/h
- sub 7 Vrlo niska 27° · 58 % · 29 km/h
- ned 8 Vrlo niska 28° · 56 % · 32 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 289.331
- izgorjelih hektara
- 28 %
- općine
- 38
- požara
- 10.415
- km²
Quibala: koliko je puta ovdje gorjelo?
Quibala: od 2016. ovdje je gorjelo 38 puta; godine s požarom: 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Quibala, 19. kolovoza 2026., s 6.462 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 289.331 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 243.859 hektara, 23 % područja: dio je gorio više puta.
- 38
- požara
- 8
- godine s požarom
- 289.331
- ha ukupno
- 243.859
- ha zasebno
Požari veći od 5.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Quibala
- 6.462 ha Požar Quibala, 19. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.424 ha · 20 dana
- 14.047 ha Požar Quibala, 12. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 13.978 ha · 38 dana
- 5.613 ha Požar Quibala, 7. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 8.050 ha · 15 dana
- 2.163 ha Požar Mussende, 2. kolovoza 2026. 0,2 % općine · ukupno 8.245 ha · 18 dana
- 12.552 ha Požar Quibala, 23. srpnja 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 13.840 ha · 40 dana
- 5.587 ha Požar Quibala, 23. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.557 ha · 24 dana
- 2.307 ha Požar Libolo (Calulo), 18. srpnja 2026. 0,2 % općine · ukupno 6.545 ha · 22 dana
- 394 ha Požar Mussende, 17. srpnja 2026. 0,0 % općine · ukupno 29.961 ha · 51 dan
- 12.383 ha Požar Quibala, 17. srpnja 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 12.317 ha · 27 dana
- 6.030 ha Požar Quibala, 17. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.996 ha · 21 dan
- 3.573 ha Požar Libolo (Calulo), 17. srpnja 2026. 0,3 % općine · ukupno 7.256 ha · 17 dana
- 21.566 ha Požar Quibala, 17. srpnja 2026. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 21.448 ha · 28 dana
- 12.993 ha Požar Quibala, 17. srpnja 2026. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 13.144 ha · 28 dana
- 5.364 ha Požar Quibala, 17. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.330 ha · 30 dana
- 55.776 ha Požar Quibala, 16. srpnja 2026. ovdje je počeo 5,4 % općine · ukupno 87.203 ha · 65 dana
- 6.639 ha Požar Quibala, 16. srpnja 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.668 ha · 26 dana
- 299 ha Požar Libolo (Calulo), lipanj 2026 0,0 % općine · ukupno 14.637 ha · 22 dana
- 3.994 ha Požar Quibala, lipanj 2026 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.911 ha · 11 dana
- 2.000 ha Požar Quilenda, 12. rujna 2025. 0,2 % općine · ukupno 8.220 ha · 20 dana
- 115 ha Požar Mussende, kolovoz 2025 0,0 % općine · ukupno 6.642 ha · 13 dana
- 10.525 ha Požar Quibala, 27. srpnja 2025. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 10.473 ha · 18 dana
- 12.527 ha Požar Quibala, 23. srpnja 2025. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 12.443 ha · 27 dana
- 5.742 ha Požar Quibala, 20. srpnja 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.705 ha · 22 dana
- 118 ha Požar Cela (Waku Kungo), 18. srpnja 2025. 0,0 % općine · ukupno 7.064 ha · 22 dana
- 20.642 ha Požar Quibala, 17. srpnja 2025. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 20.503 ha · 25 dana
- 5.284 ha Požar Quibala, rujan 2022 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.263 ha · 12 dana
- 6.447 ha Požar Quibala, 10. kolovoza 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.405 ha · 14 dana
- 5.410 ha Požar Quibala, 2. kolovoza 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.374 ha · 5 dana
- 5.950 ha Požar Quibala, 22. srpnja 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.917 ha · 10 dana
- 7.637 ha Požar Quibala, 1. srpnja 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 7.586 ha · 11 dana
- 8.207 ha Požar Quibala, lipanj 2020 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 8.161 ha · 17 dana
- 1.521 ha Požar Libolo (Calulo), lipanj 2020 0,2 % općine · ukupno 5.321 ha · 15 dana
- 70 ha Požar Libolo (Calulo), kolovoz 2019 0,0 % općine · ukupno 5.477 ha · 7 dana
- 4.289 ha Požar Libolo (Calulo), srpanj 2019 0,4 % općine · ukupno 5.431 ha · 19 dana
- 9.502 ha Požar Quibala, srpanj 2018 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 9.450 ha · 10 dana
- 101 ha Požar Libolo (Calulo), srpanj 2018 0,0 % općine · ukupno 8.507 ha · 15 dana
- 125 ha Požar Libolo (Calulo), lipanj 2018 0,0 % općine · ukupno 6.378 ha · 19 dana
- 5.375 ha Požar Quibala, srpanj 2017 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.345 ha · 15 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/geoBoundaries, Wikimedia Commons (Public Domain). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.