דילוג לתוכן
worldfires
PT · פורטוגל · –

שריפת Montalegre, 17 במרץ 2026 Meixedo e Padornelos, Sarraquinhos, Gralhas

כבויה · זיהוי אחרון: 17 במרץ 2026, 13:48 UTC

השריפה פרצה ב-17 במרץ 2026 בשטח Meixedo e Padornelos, פורטוגל, והלוויינים ראו אותה בוערת במשך 19 ימים. קופרניקוס מדדה על גבי צילומי לוויין קו היקף שרוף של 247 הקטר, המתפרס על פני 4 פרגזיות. לפי ICNF, הגדולה מבין 2 השריפות שתועדו זוהתה ב-17 במרץ 2026 בשעה 12:14 והוכרזה ככבויה ב-17 במרץ 2026.

זו השריפה ה-19 בגודלה ב-Montalegre מאז 2016 (מתוך 65 עם דף). מקום 38 בפורטוגל ב-2026, מתוך 87.

שטח שנשרף
247ha
קו היקף של קופרניקוס
משך
≈ 19ימים
17 במרץ 2026 – 4 באפר׳ 2026
פרגזיות שנפגעו
4
פרגזיות
פרוץ השריפה
17 במרץ
2026
זיהויי חום
4
במוקד חום יחיד: 120 MW
סכנה בפרוץ השריפה
2
נמוכה מאוד · מדד FWI
הספק יומי ממוצע
225MW
ההספק שזוהה ביום, בממוצע

היכן בערה

מוקדי חום לפי יום 17 במרץ4 באפר׳

איך התפתחה, יום אחר יום

17 במרץ 2026 · 225 MW · 4

עוצמת הקרינה שזוהתה בכל יום, במגה-וואט, ומספר מוקדי החום. העמודה במגנטה מסמנת את יום השיא.

באיזה מזג אוויר בערה

20°מקסימום
50km/h · משב רוח מרבי
29%לחות מזערית

כשפרצה, עברו 2 ימים בלי גשם (מ"מ אחד או יותר). אחרי השריפה ירד גשם: 1.9 מ"מ ב-6 באפר׳.

האזור הזה כבר נשרף בעבר

21% מקו ההיקף חופפים לשריפות קודמות שתועדו מאז 2016: 50 הקטר ב-2021, 3 הקטר ב-2022.

מה קרה לכל פרגזיה

  1. Meixedo e Padornelos 265 תושבים · 2.4 ק"מ מהמרכז כאן פרצה
    179 ha הגיעה ב-17 במרץ
    5.0 %
  2. Sarraquinhos 300 תושבים · 3.4 ק"מ מהמרכז
    31 ha הגיעה ב-17 במרץ
    0.9 %
  3. Gralhas 186 תושבים · 1.6 ק"מ מהמרכז
    30 ha
    1.4 %
  4. Chã 701 תושבים · 7.1 ק"מ מהמרכז
    7 ha
    0.1 %

השטח שנשרף בתוך כל פרגזיה, לפי הצלבה של קו ההיקף הרשמי עם הגבולות המנהליים. המרחק נמדד מהנקודה שמסמנת את מרכז כל אזור עד האש הקרובה ביותר: גם אם האש נעצרה במרחק קילומטר, אין פירוש הדבר שהגיעה לבתים.

מה נשרף

  • שטחים טבעיים אחרים95 %
  • יער רחב-עלים5.2 %

כיסוי הקרקע בתוך קו ההיקף לפי Corine Land Cover, כפי שמדווחת קופרניקוס.

רישום רשמי

מכלול של 2 שריפות לפי ICNF

לפי ICNF, בתוך קו ההיקף הזה פרצו 2 שריפות בתאריכים האלה, ובסך הכול 299 הקטר (הלוויין מדד 247 הקטר).

ICNF רושם בנפרד כל שריפה שהתחילה בזמן אחר או במקום אחר; הלוויין רואה שטח שרוף אחד, ולכן הדף הזה מקבץ אותן. המספרים במפה מראים היכן התחילה כל אחת.

מתי בערה כל אחת

1 294 ha 2 5 ha
17 במרץ2 באפר׳
רשלנות
  1. 1 Montalegre Sarraquinhos 17 במרץ 2026 · 12:14 294 ha · כובתה ב-17 במרץ 2026 · סיבה: רשלנות
  2. 2 Montalegre Gralhas 1 באפריל 2026 · 21:16 5 ha · כובתה ב-1 באפריל 2026 · סיבה: רשלנות

סך הכול לפי ICNF: 299 הקטאר, 121 % מתוך 247 הקטאר של היקף הלוויין.

ICNF (Instituto da Conservação da Natureza e das Florestas). זהו הרישום המבצעי של הגוף: הנתונים שלו עשויים להתעדכן כשתיסגר הסטטיסטיקה של השנה.

מזג האוויר יום אחר יום

ניתוח חוזר ERA5 של ECMWF במיקום השריפה, המקור המקובל למזג אוויר בתאריכי עבר, ומדד סכנת השריפות הקנדי (FWI), אותה מערכת שבה משתמשת קופרניקוס, ש-WorldFires מחשבת מהנתונים האלה. הימים שאחרי השריפה נמשכים עד הגשם הראשון.

Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)

יום מקסימום לחות מזערית משב מרבי גשם סכנה (FWI)
17 במרץ 16.6 °C 29 % 44 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 2
18 במרץ 13.3 °C 50 % 50 km/h 0.2 mm נמוכה מאוד 2
19 במרץ 16.8 °C 40 % 37 km/h 0.7 mm נמוכה מאוד 2
20 במרץ 11.8 °C 65 % 28 km/h 2.4 mm נמוכה מאוד 0
21 במרץ 13.9 °C 50 % 31 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 0
22 במרץ 15.5 °C 48 % 17 km/h 0.4 mm נמוכה מאוד 1
23 במרץ 14.7 °C 39 % 31 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 2
24 במרץ 16.2 °C 33 % 22 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 3
25 במרץ 15.0 °C 50 % 37 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 4
26 במרץ 14.0 °C 41 % 40 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 5
27 במרץ 14.7 °C 45 % 28 km/h 0.0 mm נמוכה מאוד 4
28 במרץ 14.9 °C 39 % 43 km/h 0.0 mm נמוכה 6
29 במרץ 12.3 °C 36 % 47 km/h 0.0 mm נמוכה 6
30 במרץ 15.7 °C 42 % 40 km/h 0.0 mm נמוכה 5
31 במרץ 18.5 °C 40 % 27 km/h 0.0 mm נמוכה 6
1 באפר׳ 17.2 °C 36 % 33 km/h 0.0 mm נמוכה 7
2 באפר׳ 15.2 °C 41 % 40 km/h 0.0 mm נמוכה 8
3 באפר׳ 18.2 °C 30 % 22 km/h 0.0 mm נמוכה 7
4 באפר׳ 19.5 °C 34 % 33 km/h 0.0 mm נמוכה 9
5 באפר׳ אחרי 20.9 °C 30 % 32 km/h 0.0 mm נמוכה 10
6 באפר׳ אחרי 22.2 °C 17 % 53 km/h 1.9 mm נמוכה 9

התאומים שלה: שריפות שהתחילו באותו מזג אוויר

היא התחילה ב-FWI של 2.3 ובלחות מינימלית של 29%; לפני כן: יומיים בלי גשם. שריפות באזור שהתחילו במזג אוויר כזה מאז 2016: 19.

FWI בהתחלה 2.3
לחות מינימלית 29 %
ימים בלי גשם 2
השריפה הזאת תאומות שנבחרו שאר האזור
כמעט זהותדומות

קווי המתאר של התאומות הדומות ביותר

שריפת Montalegre, מרץ 2020
153 ha יומיים FWI 2.6 לחות מינ' 26 % במרחק 3 ק"מ, 2020

גשם ראשון (מ"מ אחד או יותר) אחרי הסוף: 7.8 מ"מ ב-31 במרץ.

מה עלה בגורלן

יומיים
משך חציוני
160 ha
שטח חציוני
0 %
עברו 1,000 הקטאר
4.4 mm
גשם בסוף (חציון; היה ל-15 מתוך 19)

היא הייתה גדולה פי 1.5 מהחציון של התאומות שלה ונמשכה 19 ימים (חציון: יומיים).

רק 4 מתוך 19 התאומות שלה שרפו יותר. מזג האוויר של היום הראשון לא מסביר הכול: גם הרוח בימים שאחריו, חומר הבעירה והכיבוי משפיעים. ב-4 מתוך 19 לא ירד אפילו מ"מ אחד בעשרת הימים שאחרי הסוף: הן כבו בלי גשם. בשאר, יום הגשם הראשון הביא חציון של 4.4 מ"מ.

זהו מאגר של מקרים מקבילים: הוא מראה מה קורה בדרך כלל, לא מה יקרה. מתחת ל-15 תאומות איננו נותנים מספרים. איך אנחנו מחשבים

איך היא הסתיימה

1.9 mmגשם ראשון
6 באפר׳יומיים אחרי הסוף
50km/h · משב מרבי

סיום השריפה נרשם ב-4 באפר׳, וב-6 באפר׳ ירדו 1.9 מ"מ. איננו יודעים אם כיבה אותה הגשם או הכיבוי. תאומות עם גשם בסופן: 15 מתוך 19, עם חציון של 4.4 מ"מ.

מזג האוויר בעמוד: Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Climate Change Service (ERA5)

איך נבחרת תאומה

  • אותו אזור: שריפות שכבר הסתיימו, במרחק של פחות מ-250 ק"מ מזו, מאז 2016.
  • אותה התחלה: משווים את ה-FWI של היום הראשון, את הלחות המינימלית באותו יום ואת מספר הימים הרצופים בלי גשם שלפניו. המחוון קובע כמה מותר להן להיות שונות.
  • רק עמודים עם נתוני מזג אוויר סופיים (ניתוח חוזר ERA5) שחושבו כמו אלה של השריפה הזאת; שריפות חקלאיות או של מרעה ועמודים עם נתונים בבדיקה אינם נכללים.
  • שריפות שבערו באותו זמן כמו זו (שבוע לפני או אחרי) אינן נכללות: הן חולקות את אותה תקופת מזג אוויר ואינן נחשבות תקדים.
  • הן ממוינות לפי דמיון, ומשורטטים קווי המתאר של חמש הראשונות.

איך אנחנו מחשבים

לפני ואחרי, מהחלל

גררו את הקו כדי להשוות את אותו שטח לפני השריפה ואחריה.

לפני · 10 במרץ 2026
אחרי · 11 באפר׳ 2026

אם היום מעונן, החליפו תאריך: כל לוויין חולף פעם ביום. בצבע מדומה השטח השרוף נראה חום או אדמדם.

העשן

CAMS · קופרניקוס

ב-19 במרץ 2026 האוויר ליד השריפה הגיע ל-23 µg/m³ של PM2.5, אבל אף ממוצע יומי לא עבר את הערך המומלץ של ארגון הבריאות העולמי (15).

שיא PM2.523 µg/m³
ימים מעל הערך המומלץ0 ימים
PM1038 µg/m³
עומק אופטי0.24
15 במרץ17 במרץ19 במרץ
טובה סבירה בינונית גרועה גרועה מאוד גרועה במיוחד

חלקיקים לפי מודל CAMS של קופרניקוס במרכז קו ההיקף; אלה אינן מדידות בכל יישוב. העמודה הבהירה היא השעה הגרועה ביותר, והכהה היא הממוצע היומי.

Open-Meteo.com (CC BY 4.0) · Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS)

טבלת הזיהויים · 4כל זיהוי חום של הלוויין, אחד אחד, עם שעה, לוויין, עוצמה וקואורדינטות.
⬇ הורדת CSV השעות לפי UTC. כל זיהוי הוא פיקסל של 375 מטר: שריפה גדולה מניבה מאות זיהויים בכל מעבר.
תאריך ושעהלווייןFRP (MW)LatLon

שריפות אחרות בסביבה

כל השריפות בפורטוגל

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכה שריפת Montalegre?
קו ההיקף הרשמי מציין רק את תאריך ההתחלה (17 במרץ 2026). הסיום נקבע לפי מוקדי החום בתוך קו ההיקף: השריפה בערה עד 4 באפריל 2026 (19 ימים מאז 17 במרץ 2026), היום האחרון עם מוקדים לפני יותר מ-10 ימים רצופים בלי אף מוקד, ולכן הוא משוער. לפי ICNF, הגדולה מבין 2 השריפות שתועדו זוהתה ב-17 במרץ 2026 בשעה 12:14 והוכרזה ככבויה ב-17 במרץ 2026.
כמה שטח נשרף?
קו ההיקף שקופרניקוס מדדה על גבי צילומי לוויין הוא 247 הקטר (2.5 קמ"ר). הנתונים הרשמיים של כל מדינה עשויים להיות שונים.
אילו פרגזיות נפגעו?
האש חדרה ל-4 פרגזיות: Meixedo e Padornelos (179 ha, 5.0 %); Sarraquinhos (31 ha, 0.9 %); Gralhas (30 ha, 1.4 %); Chã (7 ha, 0.1 %).
האם האש הגיעה ליישוב כלשהו?
האש נעצרה במרחק 1.6 ק"מ ממרכז Gralhas, הקרוב ביותר מבין האזורים שנפגעו. זה המרחק מקו ההיקף, או ממוקד החום הקרוב ביותר, עד הנקודה שמסמנת את המרכז; אין פירוש הדבר שהאש חדרה לבתים.
מה היה מזג האוויר?
במהלך השריפה הטמפרטורה הגיעה ל-19.5 °C, הלחות ירדה ל-29% ומשבי הרוח הגיעו ל-50 קמ"ש. מדד סכנת השריפות (FWI) הגיע ל-9, דרגה: נמוכה.
מאין הנתונים?
מקו ההיקף השרוף של EFFIS (קופרניקוס), ממוקדי החום של VIIRS מ-NASA FIRMS ומהגבולות המנהליים של פורטוגל (geoBoundaries). זה אינו דיווח רשמי.
איך הסתיימו השריפות שהתחילו במזג אוויר דומה באזור הזה?
שריפות במרחק של פחות מ-250 ק"מ שהתחילו מאז 2016 עם FWI, לחות ותקופת יובש דומים: 19. משכן החציוני היה יומיים והשטח החציוני 160 ha; 0 % עברו 1,000 הקטאר. רק 4 מתוך 19 התאומות שלה שרפו יותר. מזג האוויר של היום הראשון לא מסביר הכול: גם הרוח בימים שאחריו, חומר הבעירה והכיבוי משפיעים. ב-4 מתוך 19 לא ירד אפילו מ"מ אחד בעשרת הימים שאחרי הסוף: הן כבו בלי גשם. בשאר, יום הגשם הראשון הביא חציון של 4.4 מ"מ.

היכן לאמת

זיהוי לווייני אינו דיווח רשמי. את הנתונים הסופיים ואת מצב השריפה מפרסם שירות החירום של כל מדינה.

מספר חירום: 112 · מספר חירום והתרעות רשמיות

אימות לווייני

היסטוריית הדף שינויים בשטח, בתאריכים, בשם, ברשומה הרשמית או בדפים שאוחדו, בהשוואה בכל לילה מאז 24 באוקטובר 2026.

אין שינויים מאז 24 באוקטובר 2026.

RSS שינויים בדף זה עם האימותים והגרסה לציטוט

משהו לא מסתדר בדף הזה?

הדף נבנה מנתוני לוויין ומרישומים רשמיים, ולפעמים הוא טועה: תאריכים לא נכונים, היישוב הלא נכון, שתי שריפות שאוחדו או משהו שבכלל לא היה שריפת יער. אם אתם מכירים את השריפה הזאת מקרוב — גרים שם, ראיתם אותה, השתתפתם בכיבוי או סיקרתם אותה כעיתונאים — ספרו לנו מה קרה באמת ואנחנו נבדוק.

דיווח על טעות
מה לדעתכם שגוי?

נשתמש בדוא״ל שלכם רק כדי לענות על הדיווח הזה. פרטיות. זה אינו שירות חירום: אם יש שריפה עכשיו, התקשרו ל-112.

איך אנחנו יודעים את זה
  • קו היקף: EFFIS (קופרניקוס), נמדד על גבי צילומי לוויין.
  • לקו ההיקף הרשמי אין תאריך סיום: הסיום הוא היום האחרון עם זיהויי VIIRS בתוך קו ההיקף לפני הפסקה של יותר מ-10 ימים (150 ימים לכל היותר), ולכן הוא משוער. 4 זיהויי חום של VIIRS מ-Suomi-NPP בתאריכים האלה.
  • בהשוואה לICNF: 299 הקטר רשמיים לעומת 247 הקטר של קו ההיקף; ההפרש קטן מ-25%.
  • מזג האוויר: הניתוח החוזר ERA5 של קופרניקוס בנקודת השריפה, בתאים של כ-25 ק"מ.

איך אנחנו בונים את דפי השריפות: מתודולוגיה

מאין הנתונים

קו ההיקף וכיסוי הקרקע לקוחים ממערכת המידע האירופית על שריפות יער (EFFIS) של קופרניקוס, נמדדו על גבי צילומי MODIS ו-Sentinel-2 ופורסמו ברישיון CC BY 4.0. זיהויי החום מגיעים מחיישני VIIRS שעל הלוויינים Suomi-NPP ו-NOAA-20, ומופצים על ידי NASA FIRMS ברזולוציה של 375 מטר. גבולות הפרגזיות לקוחים מ-geoBoundaries ADM3 (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). את השטח בכל פרגזיה מחשבת WorldFires בהצלבה של קו ההיקף עם הגבולות האלה, ולכן הוא עשוי להיות שונה מעט מהנתון הרשמי של כל מדינה.