דילוג לתוכן
worldfires

פרגזיות שנשרפו הכי הרבה פעמים בפורטוגל

פרגזיות בפורטוגל עם לפחות שריפה אחת של יותר מ־100 הקטר עם היקף מאז 2016: 1,588. עם שתיים או יותר: 853. בראש הרשימה Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires: שריפות 18 פעמים ב־7 שנים, עם 2,595 הקטר שרופים בתחום השיפוט.

לפי מספר השריפות

  1. 1Alhões, Bustelo, Gralheira e RamiresCinfães⁦18×⁩7 שנים · 2,595 ha
  2. 2Moreira do Rei e Várzea CovaFafe⁦14×⁩7 שנים · 2,330 ha
  3. 3Portela e ExtremoArcos de Valdevez⁦12×⁩6 שנים · 907 ha
  4. 4Vila VerdeAlijó⁦11×⁩8 שנים · 2,872 ha
  5. 5TendaisCinfães⁦11×⁩6 שנים · 2,073 ha
  6. 6Meixedo e PadornelosMontalegre⁦11×⁩7 שנים · 1,011 ha
  7. 7Basto (São Clemente)Celorico de Basto⁦10×⁩5 שנים · 1,095 ha
  8. 8SarraquinhosMontalegre⁦10×⁩5 שנים · 1,091 ha
  9. 9Santiago de Cassurrães e Póvoa de CervãesMangualde⁦9×⁩4 שנים · 3,542 ha
  10. 10SoajoArcos de Valdevez⁦9×⁩6 שנים · 2,746 ha
  11. 11Teixeira e TeixeiróBaião⁦9×⁩7 שנים · 2,284 ha
  12. 12CinfãesCinfães⁦9×⁩5 שנים · 2,154 ha
  13. 13Cabeceiras de BastoCabeceiras de Basto⁦9×⁩6 שנים · 699 ha
  14. 14Viade de Baixo e FervidelasMontalegre⁦9×⁩6 שנים · 620 ha
  15. 15Borbela e Lamas de OloVila Real⁦8×⁩5 שנים · 3,892 ha
  16. 16SoalhãesMarco de Canaveses⁦8×⁩4 שנים · 1,965 ha
  17. 17Ardãos e BobadelaBoticas⁦8×⁩4 שנים · 1,901 ha
  18. 18Vilar de Perdizes e MeixideMontalegre⁦8×⁩6 שנים · 1,821 ha
  19. 19Ovadas e PanchoraResende⁦8×⁩4 שנים · 1,646 ha
  20. 20SobreiraParedes⁦8×⁩6 שנים · 1,487 ha

לפי הקטרים שנשרפו

  1. 1Mação, Penhascoso e AboboreiraMação11,685 ha⁦4×⁩ · 87 %
  2. 2MonchiqueMonchique11,171 ha⁦2×⁩ · 70 %
  3. 3Pampilhosa da SerraPampilhosa da Serra9,985 ha⁦3×⁩ · 99 %
  4. 4EnvendosMação9,083 ha⁦1×⁩ · 99 %
  5. 5Proença a Nova e PeralProença-a-Nova8,847 ha⁦6×⁩ · 52 %
  6. 6Vila de ReiVila de Rei8,662 ha⁦2×⁩ · 61 %
  7. 7SilvesSilves8,493 ha⁦2×⁩ · 48 %
  8. 8São Martinho das Moitas e Covas do RioSão Pedro do Sul8,191 ha⁦3×⁩ · ⁦1.5×⁩
  9. 9Covelo de Paivó e JanardeArouca7,953 ha⁦4×⁩ · ⁦1.8×⁩
  10. 10União das Freguesias de Lagoaça e FornosFreixo de Espada à Cinta7,930 ha⁦5×⁩ · ⁦1.2×⁩
  11. 11AlferceMonchique7,588 ha⁦2×⁩ · 79 %
  12. 12Estreito-Vilar BarrocoOleiros7,418 ha⁦3×⁩ · 79 %
  13. 13Fajão-VidualPampilhosa da Serra7,129 ha⁦3×⁩ · 89 %
  14. 14AlvaresGóis6,861 ha⁦2×⁩ · 68 %
  15. 15Marinha GrandeMarinha Grande6,577 ha⁦1×⁩ · 48 %
  16. 16União das Freguesias de Belazaima do Chão, Castanheira do Vouga e AgadãoÁgueda6,503 ha⁦3×⁩ · 74 %
  17. 17União das Freguesias de Vide e CabeçaSeia6,440 ha⁦6×⁩ · ⁦1.1×⁩
  18. 18Préstimo e Macieira de AlcobaÁgueda6,426 ha⁦5×⁩ · ⁦1.5×⁩
  19. 19União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da BeiraProença-a-Nova6,363 ha⁦6×⁩ · 53 %
  20. 20CampiaVouzela6,317 ha⁦2×⁩ · ⁦1.6×⁩

לפי אחוז מהשטח (10 קמ״ר ומעלה)

  1. 1PomaresArganil⁦2.0×⁩6,279 ha · 32 km²
  2. 2Aldeia das DezOliveira do Hospital⁦2.0×⁩3,683 ha · 19 km²
  3. 3União das freguesias de Cerdeira e Moura da SerraArganil⁦1.9×⁩3,526 ha · 18 km²
  4. 4Covelo de Paivó e JanardeArouca⁦1.8×⁩7,953 ha · 44 km²
  5. 5TravancinhaSeia⁦1.8×⁩2,208 ha · 13 km²
  6. 6Aldeia NovaTrancoso⁦1.7×⁩4,621 ha · 27 km²
  7. 7Vila Cova de Alva e AnserizArganil⁦1.7×⁩2,821 ha · 17 km²
  8. 8BenfeitaArganil⁦1.6×⁩3,545 ha · 22 km²
  9. 9CampiaVouzela⁦1.6×⁩6,317 ha · 39 km²
  10. 10Alvoco das VárzeasOliveira do Hospital⁦1.6×⁩1,865 ha · 12 km²
  11. 11SenhorimNelas⁦1.5×⁩4,823 ha · 31 km²
  12. 12Préstimo e Macieira de AlcobaÁgueda⁦1.5×⁩6,426 ha · 42 km²
  13. 13São Martinho das Moitas e Covas do RioSão Pedro do Sul⁦1.5×⁩8,191 ha · 54 km²
  14. 14CastanheiraGuarda⁦1.5×⁩3,742 ha · 25 km²
  15. 15Figueiró da Serra e Freixo da SerraGouveia⁦1.5×⁩1,845 ha · 13 km²
  16. 16Sobral de São MiguelCovilhã⁦1.4×⁩3,323 ha · 24 km²
  17. 17Penalva de Alva e São Sebastião da FeiraOliveira do Hospital⁦1.4×⁩2,005 ha · 15 km²
  18. 18Macinhata do VougaÁgueda⁦1.4×⁩4,409 ha · 32 km²
  19. 19CarregalSernancelhe⁦1.4×⁩2,822 ha · 21 km²
  20. 20BeselgaPenedono⁦1.4×⁩2,015 ha · 15 km²

איך זה חושב

נספרות שריפות של יותר מ־100 הקטר עם היקף מאז 2016 שהגיעו לכל יחידה, ולו בחלקן. ההקטרים הם אלה שנשרפו בתחום היחידה ומצטברים שריפה אחר שריפה, כך ששטח שנשרף פעמיים נספר פעמיים; לכן האחוז, שניתן רק ליחידות של 10 קמ״ר ומעלה, יכול לעבור את 100% (ואז הוא מוצג כמכפלה). זהו תיאור של מה שקרה: הוא אינו מודד סיכון ואינו אומר דבר על הסיבות.