Към съдържанието
worldfires

Пожари: Mafa

Mafa, Нигерия, има 65 големи пожара, регистрирани от GWIS от 2016: 195 881 хектара изгорели в границите му, 57 % от площта. Опасност от пожар днес: много висока (FWI 46).

Запис имат само пожарите от 2 000 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.

Опасност от пожар днес и в следващите дни

FWI, изчислен по прогнозата на Open-Meteo
  1. пн 2 Много висока 38° · 13 % · 24 km/h
  2. вт 3 Много висока 38° · 11 % · 25 km/h
  3. ср 4 Много висока 39° · 11 % · 27 km/h
  4. чт 5 Екстремна 39° · 11 % · 31 km/h
  5. пт 6 Екстремна 38° · 12 % · 28 km/h
  6. сб 7 Много висока 38° · 11 % · 27 km/h
  7. нд 8 Екстремна 39° · 12 % · 32 km/h
  8. пн 9 Екстремна 39° · 13 % · 36 km/h

Канадският индекс FWI, същата система, която използва Copernicus, изчислен от WorldFires по прогнозата за времето и два месеца минало време за състоянието на горивото. Оценка по общини, не официално предупреждение: предупрежденията издава службата за спешни ситуации на всяка държава.

Общината и нейните пожари

От 2016 г.

195 881
изгорели хектара
57 %
от общината
65
пожара
3 412
km²

Колко пъти е имало пожар в Mafa?

В Mafa е имало пожар 65 пъти от 2016 г. насам, в 11 години: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 и 2026. Последният път: Пожар Mafa, 29 октомври 2026 г., с 2 207 хектара в границите на общината.

  1. 4× 16
  2. 6× 17
  3. 1× 18
  4. 2× 19
  5. 9× 20
  6. 5× 21
  7. 3× 22
  8. 9× 23
  9. 2× 24
  10. 14× 25
  11. 10× 26
65
пожара
11
години с пожар
195 881
ha натрупано
29.10.2026 г.
последният път

Пожари над 2 000 хектара с периметър от 2016 г. насам, които са достигнали общината, дори частично. Натрупаните хектари събират всеки пожар; отделната площ брои веднъж това, което е горяло няколко пъти. Периметри и граници, наложени от WorldFires.

Къде е горяло най-често в Нигерия →

Пожари, навлезли в Mafa

  1. 2 207 ha Пожар Mafa, 29 октомври 2026 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 195 ха · 1 ден
  2. 4 660 ha Пожар Bama, 27 октомври 2026 г. 1,4 % от общината · общо 17 267 ха · 7 дни
  3. 2 073 ha Пожар Mafa, 26 октомври 2026 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 061 ха · 6 дни
  4. 2 330 ha Пожар Mafa, 24 октомври 2026 г. тук започна 0,7 % от общината · общо 2 315 ха · 10 дни
  5. 1 544 ha Пожар Mafa, 22 октомври 2026 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 2 211 ха · 2 дни
  6. 5 721 ha Пожар Mafa, 14 октомври 2026 г. тук започна 1,7 % от общината · общо 5 683 ха · 12 дни
  7. 7 003 ha Пожар Nganzai, 14 октомври 2026 г. 2,0 % от общината · общо 7 602 ха · 16 дни
  8. 3 315 ha Пожар Mafa, 13 октомври 2026 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 8 145 ха · 11 дни
  9. 2 374 ha Пожар Mafa, март 2026 тук започна 0,7 % от общината · общо 2 361 ха · 4 дни
  10. 3 788 ha Пожар Mafa, януари 2026 тук започна 1,1 % от общината · общо 3 764 ха · 16 дни
  11. 3 516 ha Пожар Mafa, 22 декември 2025 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 3 492 ха · 26 дни
  12. 7 771 ha Пожар Mafa, 20 декември 2025 г. тук започна 2,3 % от общината · общо 7 720 ха · 46 дни
  13. 3 801 ha Пожар Mafa, 25 ноември 2025 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 3 780 ха · 6 дни
  14. 105 ha Пожар Marte, 9 ноември 2025 г. 0,0 % от общината · общо 2 532 ха · 3 дни
  15. 410 ha Пожар Konduga, 4 ноември 2025 г. 0,1 % от общината · общо 2 701 ха · 1 ден
  16. 1 629 ha Пожар Mafa, 1 ноември 2025 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 2 001 ха · 8 дни
  17. 90 ha Пожар Konduga, 1 ноември 2025 г. 0,0 % от общината · общо 2 925 ха · 5 дни
  18. 7 162 ha Пожар Mafa, 27 октомври 2025 г. тук започна 2,1 % от общината · общо 7 180 ха · 12 дни
  19. 2 128 ha Пожар Mafa, 22 октомври 2025 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 115 ха · 11 дни
  20. 2 734 ha Пожар Mafa, 22 октомври 2025 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 2 716 ха · 2 дни
  21. 1 833 ha Пожар Mafa, 21 октомври 2025 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 3 445 ха · 6 дни
  22. 2 936 ha Пожар Marte, 19 октомври 2025 г. 0,9 % от общината · общо 3 941 ха · 10 дни
  23. 491 ha Пожар Nganzai, 15 октомври 2025 г. 0,1 % от общината · общо 6 179 ха · 12 дни
  24. 2 102 ha Пожар Mafa, януари 2025 тук започна 0,6 % от общината · общо 2 088 ха · 13 дни
  25. 3 003 ha Пожар Mafa, 15 ноември 2024 г. тук започна 0,9 % от общината · общо 2 984 ха · 12 дни
  26. 2 181 ha Пожар Mafa, 11 ноември 2024 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 748 ха · 11 дни
  27. 2 011 ha Пожар Konduga, 3 ноември 2023 г. 0,6 % от общината · общо 9 591 ха · 8 дни
  28. 2 323 ha Пожар Mafa, 25 октомври 2023 г. тук започна 0,7 % от общината · общо 2 307 ха · 7 дни
  29. 9 ha Пожар Bama, 22 октомври 2023 г. 0,0 % от общината · общо 2 177 ха · 2 дни
  30. 2 271 ha Пожар Mafa, 20 октомври 2023 г. тук започна 0,7 % от общината · общо 2 258 ха · 3 дни
  31. 9 363 ha Пожар Mafa, 20 октомври 2023 г. тук започна 2,7 % от общината · общо 9 310 ха · 5 дни
  32. 2 361 ha Пожар Mafa, 18 октомври 2023 г. тук започна 0,7 % от общината · общо 2 348 ха · 10 дни
  33. 2 085 ha Пожар Mafa, 9 февруари 2023 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 071 ха · 14 дни
  34. 2 306 ha Пожар Mafa, 6 февруари 2023 г. тук започна 0,7 % от общината · общо 2 291 ха · 19 дни
  35. 10 537 ha Пожар Mafa, януари 2023 тук започна 3,1 % от общината · общо 10 469 ха · 16 дни
  36. 637 ha Пожар Mafa, 25 ноември 2022 г. тук започна 0,2 % от общината · общо 2 045 ха · 6 дни
  37. 2 605 ha Пожар Mafa, 24 ноември 2022 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 2 588 ха · 5 дни
  38. 882 ha Пожар Mafa, 22 ноември 2022 г. тук започна 0,3 % от общината · общо 2 169 ха · 9 дни
  39. 4 255 ha Пожар Mafa, 25 октомври 2021 г. тук започна 1,2 % от общината · общо 4 229 ха · 3 дни
  40. 2 999 ha Пожар Mafa, 13 октомври 2021 г. тук започна 0,9 % от общината · общо 3 333 ха · 3 дни
  41. 3 310 ha Пожар Mafa, март 2021 тук започна 1,0 % от общината · общо 3 287 ха · 7 дни
  42. 1 072 ha Пожар Mafa, февруари 2021 тук започна 0,3 % от общината · общо 2 110 ха · 5 дни
  43. 7 539 ha Пожар Mafa, януари 2021 тук започна 2,2 % от общината · общо 7 491 ха · 16 дни
  44. 2 596 ha Пожар Mafa, декември 2020 тук започна 0,8 % от общината · общо 2 579 ха · 4 дни
  45. 1 422 ha Пожар Mafa, 8 ноември 2020 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 2 231 ха · 6 дни
  46. 459 ha Пожар Marte, ноември 2020 0,1 % от общината · общо 2 105 ха · 3 дни
  47. 2 336 ha Пожар Mafa, 2 ноември 2020 г. тук започна 0,7 % от общината · общо 2 320 ха · 5 дни
  48. 3 291 ha Пожар Mafa, 2 ноември 2020 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 7 387 ха · 12 дни
  49. 9 717 ha Пожар Mafa, 1 ноември 2020 г. тук започна 2,8 % от общината · общо 16 241 ха · 20 дни
  50. 3 342 ha Пожар Mafa, октомври 2020 тук започна 1,0 % от общината · общо 3 321 ха · 7 дни
  51. 14 ha Пожар Monguno, април 2020 0,0 % от общината · общо 2 632 ха · 6 дни
  52. 1 025 ha Пожар Mafa, март 2020 тук започна 0,3 % от общината · общо 2 518 ха · 6 дни
  53. 2 513 ha Пожар Mafa, ноември 2019 тук започна 0,7 % от общината · общо 2 497 ха · 6 дни
  54. 2 100 ha Пожар Mafa, март 2019 тук започна 0,6 % от общината · общо 4 032 ха · 7 дни
  55. 268 ha Пожар Marte, 22 октомври 2018 г. 0,1 % от общината · общо 2 084 ха · 4 дни
  56. 2 179 ha Пожар Mafa, 30 октомври 2017 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 317 ха · 3 дни
  57. 1 489 ha Пожар Marte, 15 октомври 2017 г. 0,4 % от общината · общо 3 417 ха · 4 дни
  58. 2 568 ha Пожар Mafa, 14 октомври 2017 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 2 554 ха · 2 дни
  59. 12 543 ha Пожар Mafa, февруари 2017 тук започна 3,7 % от общината · общо 12 460 ха · 18 дни
  60. 630 ha Пожар Marte, 31 януари 2017 г. 0,2 % от общината · общо 3 672 ха · 4 дни
  61. 4 505 ha Пожар Mafa, януари 2017 тук започна 1,3 % от общината · общо 4 477 ха · 7 дни
  62. 2 742 ha Пожар Mafa, декември 2016 тук започна 0,8 % от общината · общо 2 726 ха · 5 дни
  63. 3 716 ha Пожар Mafa, 11 ноември 2016 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 3 759 ха · 8 дни
  64. 734 ha Пожар Marte, 5 ноември 2016 г. 0,2 % от общината · общо 2 101 ха · 2 дни
  65. 2 218 ha Пожар Mafa, 5 ноември 2016 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 2 271 ха · 4 дни

Откъде са тези данни

Периметрите са от GWIS (Copernicus, CC BY 4.0), възстановени от термичните точки, а границите на общината – от geoBoundaries/GRID3 (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Площта по община WorldFires изчислява, като пресича двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).

Извести ме какво гори тук

Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.