Пожари: Xay
Xay, Лаос: 71 пожара от 2016 г. са изгорили 262 587 хектара в границите му, 1,2 пъти площта му, защото част е горяла повече от веднъж. Опасност от пожар днес: много ниска (FWI 1).
Запис имат само пожарите от 2 000 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.
Опасност от пожар днес и в следващите дни
FWI, изчислен по прогнозата на Open-Meteo- вт 3 Много ниска 29° · 55 % · 23 km/h
- ср 4 Много ниска 28° · 59 % · 25 km/h
- чт 5 Много ниска 29° · 55 % · 17 km/h
- пт 6 Много ниска 26° · 70 % · 21 km/h
- сб 7 Много ниска 25° · 68 % · 19 km/h
- нд 8 Много ниска 26° · 62 % · 28 km/h
- пн 9 Много ниска 24° · 57 % · 51 km/h
- вт 10 Много ниска 23° · 54 % · 48 km/h
- ср 11 Много ниска 22° · 47 % · 31 km/h
Канадският индекс FWI, същата система, която използва Copernicus, изчислен от WorldFires по прогнозата за времето и два месеца минало време за състоянието на горивото. Оценка по общини, не официално предупреждение: предупрежденията издава службата за спешни ситуации на всяка държава.
Общината и нейните пожари
От 2016 г.
- 262 587
- изгорели хектара
- 1,2×
- пъти площта му (част е горяла повече от веднъж)
- 71
- пожара
- 2 137
- km²
Колко пъти е имало пожар в Xay?
В Xay е имало пожар 71 пъти от 2016 г. насам, в 11 години: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 и 2026. Последният път: Пожар Xay, 10 април 2026 г., с 3 253 хектара в границите на общината.
- 71
- пожара
- 11
- години с пожар
- 262 587
- ha натрупано
- 10.04.2026 г.
- последният път
Пожари над 2 000 хектара с периметър от 2016 г. насам, които са достигнали общината, дори частично. Натрупаните хектари събират всеки пожар; отделната площ брои веднъж това, което е горяло няколко пъти. Периметри и граници, наложени от WorldFires.
Пожари, навлезли в Xay
- 3 253 ha Пожар Xay, 10 април 2026 г. тук започна 1,5 % от общината · общо 3 237 ха · 10 дни
- 1 160 ha Пожар Namor, април 2026 0,5 % от общината · общо 4 848 ха · 17 дни
- 2 878 ha Пожар Xay, 2 април 2026 г. тук започна 1,4 % от общината · общо 2 866 ха · 16 дни
- 39 721 ha Пожар Xay, 24 март 2026 г. тук започна 19 % от общината · общо 50 968 ха · 33 дни
- 1 233 ha Пожар Nambak, 24 март 2026 г. 0,6 % от общината · общо 13 537 ха · 21 дни
- 400 ha Пожар Xay, 24 март 2026 г. тук започна 0,2 % от общината · общо 2 504 ха · 15 дни
- 2 732 ha Пожар Xay, 23 март 2026 г. тук започна 1,3 % от общината · общо 2 722 ха · 15 дни
- 312 ha Пожар Beng, март 2026 0,2 % от общината · общо 2 486 ха · 26 дни
- 5 927 ha Пожар Xay, 23 март 2026 г. тук започна 2,8 % от общината · общо 5 900 ха · 27 дни
- 1 537 ha Пожар Namor, 18 април 2025 г. 0,7 % от общината · общо 5 763 ха · 10 дни
- 2 728 ha Пожар Xay, април 2025 тук започна 1,3 % от общината · общо 2 716 ха · 9 дни
- 1 747 ha Пожар Xay, 23 април 2024 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 4 279 ха · 13 дни
- 2 459 ha Пожар Xay, 13 април 2024 г. тук започна 1,2 % от общината · общо 2 447 ха · 12 дни
- 1 928 ha Пожар Xay, 13 април 2024 г. тук започна 0,9 % от общината · общо 2 229 ха · 12 дни
- 1 500 ha Пожар Beng, 13 април 2024 г. 0,7 % от общината · общо 5 623 ха · 19 дни
- 72 ha Пожар Beng, 6 април 2024 г. 0,0 % от общината · общо 2 024 ха · 3 дни
- 4 056 ha Пожар Xay, 25 март 2024 г. тук започна 1,9 % от общината · общо 4 036 ха · 15 дни
- 2 642 ha Пожар Xay, 24 март 2024 г. тук започна 1,2 % от общината · общо 7 906 ха · 22 дни
- 669 ha Пожар Nalae, април 2023 0,3 % от общината · общо 3 443 ха · 11 дни
- 6 150 ha Пожар Xay, април 2023 тук започна 2,9 % от общината · общо 6 125 ха · 14 дни
- 2 586 ha Пожар Namor, април 2023 1,2 % от общината · общо 8 366 ха · 22 дни
- 8 526 ha Пожар Xay, 25 март 2023 г. тук започна 4,0 % от общината · общо 8 581 ха · 30 дни
- 3 123 ha Пожар Xay, 24 март 2023 г. тук започна 1,5 % от общината · общо 3 109 ха · 14 дни
- 2 034 ha Пожар Xay, 20 март 2023 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 2 026 ха · 14 дни
- 5 339 ha Пожар Xay, 20 март 2023 г. тук започна 2,5 % от общината · общо 12 942 ха · 25 дни
- 19 535 ha Пожар Xay, 19 март 2023 г. тук започна 9,1 % от общината · общо 60 413 ха · 39 дни
- 828 ha Пожар Xay, 26 април 2022 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 3 356 ха · 3 дни
- 175 ha Пожар Namor, 25 април 2022 г. 0,1 % от общината · общо 6 722 ха · 10 дни
- 1 353 ha Пожар Namor, 25 април 2022 г. 0,6 % от общината · общо 3 197 ха · 10 дни
- 2 079 ha Пожар Xay, 25 април 2022 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 2 069 ха · 4 дни
- 4 414 ha Пожар Xay, 24 април 2022 г. тук започна 2,1 % от общината · общо 5 457 ха · 5 дни
- 388 ha Пожар Namor, 23 април 2022 г. 0,2 % от общината · общо 4 884 ха · 6 дни
- 1 710 ha Пожар Namor, 11 април 2022 г. 0,8 % от общината · общо 2 413 ха · 6 дни
- 30 ha Пожар Namor, 5 април 2022 г. 0,0 % от общината · общо 2 252 ха · 13 дни
- 2 947 ha Пожар Xay, 4 април 2022 г. тук започна 1,4 % от общината · общо 2 934 ха · 8 дни
- 5 654 ha Пожар Xay, 21 април 2021 г. тук започна 2,6 % от общината · общо 5 630 ха · 4 дни
- 3 111 ha Пожар Namor, 20 април 2021 г. 1,5 % от общината · общо 6 631 ха · 5 дни
- 32 ha Пожар Namor, 20 април 2021 г. 0,0 % от общината · общо 5 144 ха · 5 дни
- 4 505 ha Пожар Xay, 20 април 2021 г. тук започна 2,1 % от общината · общо 7 436 ха · 5 дни
- 9 ha Пожар La, 20 април 2021 г. 0,0 % от общината · общо 2 403 ха · 5 дни
- 2 131 ha Пожар Xay, март 2021 тук започна 1,0 % от общината · общо 2 121 ха · 9 дни
- 3 994 ha Пожар Xay, 17 април 2020 г. тук започна 1,9 % от общината · общо 3 975 ха · 7 дни
- 2 390 ha Пожар Xay, 7 април 2020 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 4 092 ха · 6 дни
- 21 ha Пожар Nalae, март 2020 0,0 % от общината · общо 2 098 ха · 6 дни
- 1 778 ha Пожар Nga, 20 март 2020 г. 0,8 % от общината · общо 9 420 ха · 16 дни
- 2 084 ha Пожар Xay, 20 март 2020 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 2 075 ха · 19 дни
- 2 469 ha Пожар Beng, 16 март 2020 г. 1,2 % от общината · общо 7 154 ха · 23 дни
- 9 295 ha Пожар Xay, 11 март 2020 г. тук започна 4,4 % от общината · общо 11 597 ха · 28 дни
- 2 083 ha Пожар Xay, април 2019 тук започна 1,0 % от общината · общо 2 809 ха · 14 дни
- 229 ha Пожар Beng, 31 март 2019 г. 0,1 % от общината · общо 2 210 ха · 4 дни
- 1 563 ha Пожар Beng, 20 март 2019 г. 0,7 % от общината · общо 4 543 ха · 13 дни
- 2 510 ha Пожар Xay, март 2019 тук започна 1,2 % от общината · общо 2 499 ха · 19 дни
- 7 733 ha Пожар Namor, март 2019 3,6 % от общината · общо 23 964 ха · 26 дни
- 920 ha Пожар Beng, 12 април 2018 г. 0,4 % от общината · общо 2 709 ха · 3 дни
- 8 ha Пожар Beng, 9 април 2018 г. 0,0 % от общината · общо 3 600 ха · 5 дни
- 1 778 ha Пожар Xay, 9 април 2018 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 3 131 ха · 5 дни
- 25 982 ha Пожар Xay, 5 април 2018 г. тук започна 12 % от общината · общо 31 315 ха · 10 дни
- 1 613 ha Пожар Namor, април 2017 0,8 % от общината · общо 29 869 ха · 14 дни
- 2 126 ha Пожар Xay, 10 април 2017 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 2 113 ха · 2 дни
- 2 027 ha Пожар Xay, 8 април 2017 г. тук започна 1,0 % от общината · общо 2 018 ха · 5 дни
- 2 266 ha Пожар Xay, 6 април 2017 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 2 256 ха · 7 дни
- 1 286 ha Пожар Nambak, 6 април 2017 г. 0,6 % от общината · общо 3 696 ха · 7 дни
- 748 ha Пожар Nga, 5 април 2017 г. 0,4 % от общината · общо 4 984 ха · 8 дни
- 2 850 ha Пожар Xay, 4 април 2017 г. тук започна 1,3 % от общината · общо 2 837 ха · 9 дни
- 3 939 ha Пожар Xay, 4 април 2017 г. тук започна 1,8 % от общината · общо 3 920 ха · 9 дни
- 1 410 ha Пожар Beng, 3 април 2017 г. 0,7 % от общината · общо 3 623 ха · 10 дни
- 3 002 ha Пожар Beng, 3 април 2017 г. 1,4 % от общината · общо 3 130 ха · 9 дни
- 55 ha Пожар Beng, 3 април 2017 г. 0,0 % от общината · общо 9 651 ха · 10 дни
- 117 ha Пожар Beng, април 2016 0,0 % от общината · общо 2 179 ха · 10 дни
- 4 658 ha Пожар Xay, 3 април 2016 г. тук започна 2,2 % от общината · общо 4 640 ха · 20 дни
- 18 043 ha Пожар Xay, 3 април 2016 г. тук започна 8,4 % от общината · общо 23 891 ха · 26 дни
Откъде са тези данни
Периметрите са от GWIS (Copernicus, CC BY 4.0), възстановени от термичните точки, а границите на общината – от geoBoundaries/National Geographic Department, OCHA ROAP (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Площта по община WorldFires изчислява, като пресича двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).
Извести ме какво гори тук
Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.