Пожари: Mandjou
Mandjou, Камерун, има 17 големи пожара, регистрирани от GWIS от 2019: 21 293 хектара изгорели в границите му, 8,0 % от площта. Опасност от пожар днес: много ниска (FWI 1).
Запис имат само пожарите от 1 000 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.
Опасност от пожар днес и в следващите дни
FWI, изчислен по прогнозата на Open-Meteo- сб 31 Много ниска 32° · 43 % · 19 km/h
- нд 1 Много ниска 30° · 54 % · 32 km/h
- пн 2 Ниска 32° · 42 % · 34 km/h
- вт 3 Много ниска 32° · 51 % · 39 km/h
- ср 4 Много ниска 29° · 60 % · 22 km/h
- чт 5 Много ниска 29° · 65 % · 25 km/h
- пт 6 Ниска 30° · 49 % · 25 km/h
- сб 7 Много ниска 30° · 54 % · 37 km/h
Канадският индекс FWI, същата система, която използва Copernicus, изчислен от WorldFires по прогнозата за времето и два месеца минало време за състоянието на горивото. Оценка по общини, не официално предупреждение: предупрежденията издава службата за спешни ситуации на всяка държава.
Общината и нейните пожари
От 2016 г.
- 21 293
- изгорели хектара
- 8,0 %
- от общината
- 17
- пожара
- 2 661
- km²
Колко пъти е имало пожар в Mandjou?
В Mandjou е имало пожар 17 пъти от 2016 г. насам, в 6 години: 2019, 2020, 2022, 2023, 2025 и 2026. Последният път: Пожар Mandjou, 25 февруари 2026 г., с 2 142 хектара в границите на общината. Общо в общината са изгорели 21 293 хектара, но отделната засегната площ е 19 073 хектара, 7,2 % от територията: част от нея е горяла повече от веднъж.
- 17
- пожара
- 6
- години с пожар
- 21 293
- ha натрупано
- 19 073
- ha отделно
Пожари над 1 000 хектара с периметър от 2016 г. насам, които са достигнали общината, дори частично. Натрупаните хектари събират всеки пожар; отделната площ брои веднъж това, което е горяло няколко пъти. Периметри и граници, наложени от WorldFires.
Пожари, навлезли в Mandjou
- 2 142 ha Пожар Mandjou, 25 февруари 2026 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 2 128 ха · 11 дни
- 340 ha Пожар Mandjou, 23 февруари 2026 г. тук започна 0,1 % от общината · общо 1 170 ха · 12 дни
- 1 335 ha Пожар Mandjou, януари 2025 тук започна 0,5 % от общината · общо 1 326 ха · 21 дни
- 2 942 ha Пожар Mandjou, 13 февруари 2023 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 2 925 ха · 7 дни
- 1 188 ha Пожар Mandjou, 12 февруари 2023 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 1 181 ха · 15 дни
- 494 ha Пожар Bertoua II, февруари 2023 0,2 % от общината · общо 1 496 ха · 11 дни
- 1 242 ha Пожар Mandjou, 11 февруари 2023 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 1 235 ха · 9 дни
- 1 298 ha Пожар Mandjou, 8 февруари 2023 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 1 289 ха · 17 дни
- 321 ha Пожар Bétaré-Oya, 8 февруари 2023 г. 0,1 % от общината · общо 1 485 ха · 17 дни
- 745 ha Пожар Mandjou, 5 февруари 2023 г. тук започна 0,3 % от общината · общо 1 196 ха · 15 дни
- 1 284 ha Пожар Mandjou, 4 февруари 2023 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 1 289 ха · 18 дни
- 2 919 ha Пожар Mandjou, 4 февруари 2023 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 3 613 ха · 23 дни
- 1 458 ha Пожар Mandjou, февруари 2022 тук започна 0,6 % от общината · общо 1 470 ха · 13 дни
- 730 ha Пожар Mandjou, 7 февруари 2020 г. тук започна 0,3 % от общината · общо 1 384 ха · 8 дни
- 1 027 ha Пожар Mandjou, 5 февруари 2020 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 1 020 ха · 17 дни
- 1 014 ha Пожар Mandjou, 5 февруари 2020 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 1 071 ха · 10 дни
- 812 ha Пожар Mandjou, февруари 2019 тук започна 0,3 % от общината · общо 1 064 ха · 11 дни
Откъде са тези данни
Периметрите са от GWIS (Copernicus, CC BY 4.0), възстановени от термичните точки, а границите на общината – от geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Площта по община WorldFires изчислява, като пресича двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).
Извести ме какво гори тук
Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.