Към съдържанието
worldfires

Пожари: Tablelands

Tablelands, Австралия, има 37 големи пожара, регистрирани от GWIS от 2016: 326 393 хектара изгорели в границите му, 29 % от площта. Опасност от пожар днес: умерена (FWI 13).

Запис имат само пожарите от 5 000 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.

Опасност от пожар днес и в следващите дни

FWI, изчислен по прогнозата на Open-Meteo
  1. нд 1 Ниска 31° · 41 % · 31 km/h
  2. пн 2 Умерена 32° · 38 % · 26 km/h
  3. вт 3 Умерена 33° · 38 % · 34 km/h
  4. ср 4 Умерена 33° · 35 % · 26 km/h
  5. чт 5 Умерена 33° · 31 % · 30 km/h
  6. пт 6 Висока 32° · 27 % · 41 km/h
  7. сб 7 Висока 33° · 23 % · 45 km/h
  8. нд 8 Висока 35° · 27 % · 43 km/h

Канадският индекс FWI, същата система, която използва Copernicus, изчислен от WorldFires по прогнозата за времето и два месеца минало време за състоянието на горивото. Оценка по общини, не официално предупреждение: предупрежденията издава службата за спешни ситуации на всяка държава.

Общината и нейните пожари

От 2016 г.

326 393
изгорели хектара
29 %
от общината
37
пожара
11 361
km²

Колко пъти е имало пожар в Tablelands?

В Tablelands е имало пожар 37 пъти от 2016 г. насам, в 9 години: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022, 2023, 2025 и 2026. Последният път: Пожар Tablelands, октомври 2026, с 4 674 хектара в границите на общината. Общо в общината са изгорели 326 393 хектара, но отделната засегната площ е 261 946 хектара, 23 % от територията: част от нея е горяла повече от веднъж.

  1. 3× 16
  2. 6× 17
  3. 6× 18
  4. 9× 19
  5. 1× 20
  6.   21
  7. 2× 22
  8. 6× 23
  9.   24
  10. 3× 25
  11. 1× 26
37
пожара
9
години с пожар
326 393
ha натрупано
261 946
ha отделно

Пожари над 5 000 хектара с периметър от 2016 г. насам, които са достигнали общината, дори частично. Натрупаните хектари събират всеки пожар; отделната площ брои веднъж това, което е горяло няколко пъти. Периметри и граници, наложени от WorldFires.

Къде е горяло най-често в Австралия →

Пожари, навлезли в Tablelands

  1. 4 674 ha Пожар Tablelands, октомври 2026 тук започна 0,4 % от общината · общо 6 774 ха · 6 дни
  2. 6 684 ha Пожар Tablelands, декември 2025 тук започна 0,6 % от общината · общо 6 642 ха · 13 дни
  3. 5 489 ha Пожар Tablelands, 21 октомври 2025 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 22 839 ха · 11 дни
  4. 5 715 ha Пожар Tablelands, 20 октомври 2025 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 5 898 ха · 9 дни
  5. 12 973 ha Пожар Tablelands, ноември 2023 тук започна 1,1 % от общината · общо 60 585 ха · 17 дни
  6. 5 798 ha Пожар Tablelands, 18 октомври 2023 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 5 765 ха · 6 дни
  7. 1 442 ha Пожар Tablelands, 15 октомври 2023 г. тук започна 0,1 % от общината · общо 8 123 ха · 14 дни
  8. 12 672 ha Пожар Tablelands, 11 октомври 2023 г. тук започна 1,1 % от общината · общо 12 595 ха · 18 дни
  9. 14 520 ha Пожар Tablelands, 10 октомври 2023 г. тук започна 1,3 % от общината · общо 14 451 ха · 18 дни
  10. 24 442 ha Пожар Tablelands, август 2023 тук започна 2,2 % от общината · общо 24 634 ха · 12 дни
  11. 5 784 ha Пожар Tablelands, ноември 2022 тук започна 0,5 % от общината · общо 5 753 ха · 8 дни
  12. 7 269 ha Пожар Tablelands, септември 2022 тук започна 0,6 % от общината · общо 8 163 ха · 18 дни
  13. 6 734 ha Пожар Tablelands, ноември 2020 тук започна 0,6 % от общината · общо 6 684 ха · 14 дни
  14. 22 211 ha Пожар Tablelands, 27 декември 2019 г. тук започна 2,0 % от общината · общо 31 676 ха · 26 дни
  15. 34 466 ha Пожар Tablelands, 16 декември 2019 г. тук започна 3,0 % от общината · общо 34 253 ха · 10 дни
  16. 16 401 ha Пожар Tablelands, 16 декември 2019 г. тук започна 1,4 % от общината · общо 19 197 ха · 10 дни
  17. 3 358 ha Пожар Tablelands, 15 декември 2019 г. тук започна 0,3 % от общината · общо 11 936 ха · 11 дни
  18. 9 576 ha Пожар Tablelands, 15 декември 2019 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 9 508 ха · 12 дни
  19. 6 742 ha Пожар Tablelands, 8 декември 2019 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 6 692 ха · 10 дни
  20. 5 057 ha Пожар Tablelands, 4 септември 2019 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 5 026 ха · 4 дни
  21. 5 544 ha Пожар Tablelands, 3 септември 2019 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 5 514 ха · 8 дни
  22. 1 839 ha Пожар Mareeba, 3 септември 2019 г. 0,2 % от общината · общо 12 364 ха · 8 дни
  23. 5 102 ha Пожар Tablelands, 19 октомври 2018 г. тук започна 0,4 % от общината · общо 5 062 ха · 18 дни
  24. 9 115 ha Пожар Tablelands, 19 октомври 2018 г. тук започна 0,8 % от общината · общо 9 042 ха · 14 дни
  25. 6 578 ha Пожар Tablelands, 4 октомври 2018 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 6 522 ха · 12 дни
  26. 14 131 ha Пожар Tablelands, 26 септември 2018 г. тук започна 1,2 % от общината · общо 14 025 ха · 20 дни
  27. 6 529 ha Пожар Tablelands, 17 септември 2018 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 35 924 ха · 29 дни
  28. 12 562 ha Пожар Tablelands, януари 2018 тук започна 1,1 % от общината · общо 12 463 ха · 12 дни
  29. 7 865 ha Пожар Tablelands, ноември 2017 тук започна 0,7 % от общината · общо 7 799 ха · 8 дни
  30. 6 456 ha Пожар Charters Towers, октомври 2017 0,6 % от общината · общо 6 555 ха · 13 дни
  31. 10 952 ha Пожар Tablelands, септември 2017 тук започна 1,0 % от общината · общо 10 858 ха · 22 дни
  32. 7 231 ha Пожар Charters Towers, 8 септември 2017 г. 0,6 % от общината · общо 16 684 ха · 10 дни
  33. 2 347 ha Пожар Charters Towers, 4 септември 2017 г. 0,2 % от общината · общо 5 213 ха · 4 дни
  34. 112 ha Пожар Mareeba, август 2017 0,0 % от общината · общо 5 110 ха · 3 дни
  35. 5 745 ha Пожар Tablelands, декември 2016 тук започна 0,5 % от общината · общо 5 699 ха · 11 дни
  36. 6 080 ha Пожар Tablelands, 20 октомври 2016 г. тук започна 0,5 % от общината · общо 6 035 ха · 19 дни
  37. 6 196 ha Пожар Tablelands, 16 октомври 2016 г. тук започна 0,6 % от общината · общо 6 149 ха · 7 дни

Откъде са тези данни

Периметрите са от GWIS (Copernicus, CC BY 4.0), възстановени от термичните точки, а границите на общината – от geoBoundaries/Australian Bureau of Statistics (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). Площта по община WorldFires изчислява, като пресича двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).

Извести ме какво гори тук

Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.