# Пожежі: Велика Британія, 2026

Велика Британія, 2026: 21 пожеж площею понад 100 га, 19 398 га вигорілої площі за їхніми контурами. Тут увесь рік: що каже офіційний ряд, коли й де горіло і якою була погода.

> Поточний рік: цифри змінюються щодня, доки рік не завершиться, і не порівнюються з повними роками.

## Рік у кількох реченнях

- Найгіршим поки що був тиждень з 23 квітня по 29 квітня: за сім днів вигоріло 11 659 га, 46 % площі від початку року за даними Copernicus EFFIS. (Copernicus EFFIS)
- Найбільша пожежа — Powys: почалася 26 квітня 2026 р. й охопила 6 367 га, 33 % площі 21 пожеж року з власною сторінкою. (WorldFires)
- Найнебезпечнішим днем на пожежах року стало 26 липня 2026 р.: індекс FWI 36 (висока за шкалою EFFIS) на пожежі Torfaen, розрахований WorldFires за ERA5. (WorldFires · ERA5)

## Помісячно

Гектари в контурах за місяцем початку пожежі. Натисніть на місяць, щоб побачити його на мапі.

| Місяць | Пожежі | Гектари |
|---|---:|---:|
| січень | 0 | 0 |
| лютий | 0 | 0 |
| березень | 0 | 0 |
| квітень | 6 | 11 196 |
| травень | 1 | 200 |
| червень | 1 | 188 |
| липень | 6 | 5 837 |
| серпень | 7 | 1 977 |
| вересень | 0 | 0 |
| жовтень | 0 | 0 |
| листопад | 0 | 0 |
| грудень | 0 | 0 |

## Тиждень за тижнем порівняно з іншими роками (Copernicus EFFIS)

| Тиждень | 2026 | За тиждень | середнє | мінімум і максимум |
|---|---:|---:|---:|---:|
| 1 (1 січ.–7 січ.) | 0 | 0 | 4 | 0–38 |
| 2 (8 січ.–14 січ.) | 0 | 0 | 8 | 0–83 |
| 3 (15 січ.–21 січ.) | 0 | 0 | 53 | 0–568 |
| 4 (22 січ.–28 січ.) | 0 | 0 | 83 | 0–568 |
| 5 (29 січ.–4 лют.) | 0 | 0 | 83 | 0–568 |
| 6 (5 лют.–11 лют.) | 0 | 0 | 137 | 0–985 |
| 7 (12 лют.–18 лют.) | 0 | 0 | 218 | 0–1 219 |
| 8 (19 лют.–25 лют.) | 0 | 0 | 287 | 0–1 579 |
| 9 (26 лют.–4 бер.) | 40 | 40 | 663 | 0–3 868 |
| 10 (5 бер.–11 бер.) | 86 | 46 | 807 | 0–3 900 |
| 11 (12 бер.–18 бер.) | 1 359 | 1 273 | 899 | 0–3 900 |
| 12 (19 бер.–25 бер.) | 2 538 | 1 179 | 1 862 | 0–12 661 |
| 13 (26 бер.–1 квіт.) | 2 654 | 116 | 2 593 | 0–17 227 |
| 14 (2 квіт.–8 квіт.) | 4 288 | 1 634 | 3 851 | 0–28 925 |
| 15 (9 квіт.–15 квіт.) | 4 587 | 299 | 4 854 | 0–32 027 |
| 16 (16 квіт.–22 квіт.) | 4 587 | 0 | 5 588 | 0–32 619 |
| 17 (23 квіт.–29 квіт.) | 16 246 | 11 659 | 5 980 | 0–32 619 |
| 18 (30 квіт.–6 трав.) | 16 512 | 266 | 6 920 | 0–33 464 |
| 19 (7 трав.–13 трав.) | 16 512 | 0 | 7 412 | 0–35 251 |
| 20 (14 трав.–20 трав.) | 16 512 | 0 | 7 477 | 0–35 656 |
| 21 (21 трав.–27 трав.) | 16 558 | 46 | 7 610 | 0–35 694 |
| 22 (28 трав.–3 черв.) | 16 558 | 0 | 7 737 | 0–35 694 |
| 23 (4 черв.–10 черв.) | 16 558 | 0 | 7 780 | 0–35 694 |
| 24 (11 черв.–17 черв.) | 16 558 | 0 | 7 794 | 0–35 725 |
| 25 (18 черв.–24 черв.) | 16 678 | 120 | 7 814 | 0–35 805 |
| 26 (25 черв.–1 лип.) | 16 866 | 188 | 8 464 | 0–45 614 |
| 27 (2 лип.–8 лип.) | 17 257 | 391 | 8 628 | 0–45 748 |
| 28 (9 лип.–15 лип.) | 22 541 | 5 284 | 8 674 | 0–45 748 |
| 29 (16 лип.–22 лип.) | 22 759 | 218 | 8 679 | 0–45 748 |
| 30 (23 лип.–29 лип.) | 22 945 | 186 | 8 699 | 0–45 748 |
| 31 (30 лип.–5 серп.) | 23 102 | 157 | 8 709 | 0–45 748 |
| 32 (6 серп.–12 серп.) | 24 804 | 1 702 | 8 722 | 0–45 821 |
| 33 (13 серп.–19 серп.) | 24 835 | 31 | 8 722 | 0–45 821 |
| 34 (20 серп.–26 серп.) | 25 084 | 249 | 8 730 | 0–45 972 |
| 35 (27 серп.–2 вер.) | 25 084 | 0 | 8 814 | 0–47 649 |
| 36 (3 вер.–9 вер.) | 25 084 | 0 | 8 814 | 0–47 649 |
| 37 (10 вер.–16 вер.) | 25 084 | 0 | 8 814 | 0–47 649 |
| 38 (17 вер.–23 вер.) | 25 084 | 0 | 8 814 | 0–47 649 |
| 39 (24 вер.–30 вер.) | 25 084 | 0 | 8 814 | 0–47 649 |
| 40 (1 жовт.–7 жовт.) | 25 084 | 0 | 8 816 | 0–47 649 |
| 41 (8 жовт.–14 жовт.) | 25 084 | 0 | 8 830 | 0–47 879 |
| 42 (15 жовт.–21 жовт.) | 25 084 | 0 | 8 830 | 0–47 879 |
| 43 (22 жовт.–28 жовт.) | 25 084 | 0 | 8 830 | 0–47 879 |
| 44 (29 жовт.–4 лист.) | 25 084 | 0 | 8 832 | 0–47 879 |

## Найбільші зареєстровані пожежі

- [Пожежа Powys, 26 квітня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/powys-2026-04-2.md) · 6 367 ha
- [Пожежа Highland, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/highland-2026-07.md) · 3 413 ha
- [Пожежа Elan Valley, квітень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/elan-valley-2026-04.md) · 1 480 ha
- [Пожежа Newry, Mourne and Down, 26 квітня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/newry-mourne-and-down-2026-04-3.md) · 1 468 ha
- [Пожежа Gwynedd, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/gwynedd-2026-07.md) · 1 050 ha
- [Пожежа Merthyr Tydfil, квітень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/merthyr-tydfil-2026-04.md) · 1 017 ha
- [Пожежа Newry, Mourne and Down, 26 квітня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/newry-mourne-and-down-2026-04-2.md) · 764 ha
- [Пожежа Powys, 8 серпня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/powys-2026-08.md) · 701 ha
- [Пожежа Derbyshire, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/derbyshire-2026-07.md) · 660 ha
- [Пожежа Carmarthenshire, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/carmarthenshire-2026-08.md) · 457 ha
- [Пожежа Wiltshire, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/wiltshire-2026-07.md) · 391 ha
- [Пожежа Powys, 12 серпня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/powys-2026-08-2.md) · 238 ha
- [Пожежа Derbyshire, травень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/derbyshire-2026-05.md) · 200 ha
- [Пожежа Derbyshire, червень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/derbyshire-2026-06.md) · 188 ha
- [Пожежа Merthyr Tydfil, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/merthyr-tydfil-2026-08.md) · 175 ha
- [Пожежа Torfaen, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/torfaen-2026-07.md) · 173 ha
- [Пожежа Rhondda Cynon Taf, 2 серпня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/rhondda-cynon-taf-2026-08.md) · 157 ha
- [Пожежа Suffolk, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/suffolk-2026-07.md) · 150 ha
- [Пожежа Powys, 19 серпня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/powys-2026-08-3.md) · 125 ha
- [Пожежа Rhondda Cynon Taf, 23 серпня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/rhondda-cynon-taf-2026-08-2.md) · 124 ha

## Джерела й обмеження

Площі на сторінках — це контури, виміряні із супутника, і вони можуть відрізнятися від офіційної статистики. Річний і тижневий ряд — оцінка Copernicus EFFIS. FWI — наш власний розрахунок за ERA5 у точці кожної пожежі, а не офіційне попередження про небезпеку.
Велика Британія: офіційну інформацію публікують [Forestry Commission](https://www.gov.uk/government/organisations/forestry-commission)

## Як цитувати

WorldFires, «Пожежі: Велика Британія, 2026», https://worldfires.org/uk/kraina/united-kingdom/2026 (переглянуто 8 листопада 2026 р.). Джерела: Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5, NASA FIRMS (VIIRS).

> Експериментальний сайт з автоматично обробленими відкритими даними: може містити помилки і не є офіційною службою порятунку. У разі пожежі телефонуйте на місцевий номер екстреної допомоги.

Повна версія з мапами: https://worldfires.org/uk/kraina/united-kingdom/2026
