# Пожежі: Португалія, 2026

Португалія, 2026: 87 пожеж площею понад 100 га, 64 339 га вигорілої площі за їхніми контурами. Тут увесь рік: що каже офіційний ряд, коли й де горіло і якою була погода.

> Поточний рік: цифри змінюються щодня, доки рік не завершиться, і не порівнюються з повними роками.

## Рік у кількох реченнях

- Португалія: станом на 4 листопада Copernicus EFFIS налічує 71 688 га вигорілої площі у 2026 році — 68 % від середнього тих самих тижнів 2006–2025 (105 092 га). (Copernicus EFFIS)
- Найгіршим поки що був тиждень з 23 липня по 29 липня: за сім днів вигоріло 15 743 га, 22 % площі від початку року за даними Copernicus EFFIS. (Copernicus EFFIS)
- Найбільша пожежа — Vouzela: почалася 2 липня 2026 р. й охопила 13 375 га, 21 % площі 87 пожеж року з власною сторінкою. (WorldFires)
- Найнебезпечнішим днем на пожежах року стало 30 липня 2026 р.: індекс FWI 42 (дуже висока за шкалою EFFIS) на пожежі Chaves, розрахований WorldFires за ERA5. (WorldFires · ERA5)

## Помісячно

Гектари в контурах за місяцем початку пожежі. Натисніть на місяць, щоб побачити його на мапі.

| Місяць | Пожежі | Гектари |
|---|---:|---:|
| січень | 0 | 0 |
| лютий | 0 | 0 |
| березень | 17 | 3 170 |
| квітень | 7 | 1 656 |
| травень | 0 | 0 |
| червень | 6 | 2 429 |
| липень | 18 | 37 359 |
| серпень | 24 | 14 105 |
| вересень | 15 | 5 620 |
| жовтень | 0 | 0 |
| листопад | 0 | 0 |
| грудень | 0 | 0 |

## Тиждень за тижнем порівняно з іншими роками (Copernicus EFFIS)

| Тиждень | 2026 | За тиждень | середнє | мінімум і максимум |
|---|---:|---:|---:|---:|
| 1 (1 січ.–7 січ.) | 216 | 216 | 74 | 0–767 |
| 2 (8 січ.–14 січ.) | 216 | 0 | 174 | 0–1 550 |
| 3 (15 січ.–21 січ.) | 216 | 0 | 343 | 0–2 952 |
| 4 (22 січ.–28 січ.) | 216 | 0 | 606 | 0–3 962 |
| 5 (29 січ.–4 лют.) | 216 | 0 | 900 | 0–6 821 |
| 6 (5 лют.–11 лют.) | 216 | 0 | 1 059 | 0–7 354 |
| 7 (12 лют.–18 лют.) | 216 | 0 | 1 177 | 0–7 390 |
| 8 (19 лют.–25 лют.) | 423 | 207 | 1 456 | 0–7 475 |
| 9 (26 лют.–4 бер.) | 573 | 150 | 1 747 | 0–7 708 |
| 10 (5 бер.–11 бер.) | 573 | 0 | 1 951 | 0–7 708 |
| 11 (12 бер.–18 бер.) | 1 935 | 1 362 | 2 598 | 0–9 668 |
| 12 (19 бер.–25 бер.) | 3 785 | 1 850 | 3 232 | 0–13 758 |
| 13 (26 бер.–1 квіт.) | 7 239 | 3 454 | 4 145 | 0–20 039 |
| 14 (2 квіт.–8 квіт.) | 9 399 | 2 160 | 4 428 | 0–20 039 |
| 15 (9 квіт.–15 квіт.) | 9 505 | 106 | 4 525 | 0–20 039 |
| 16 (16 квіт.–22 квіт.) | 9 630 | 125 | 4 684 | 0–20 039 |
| 17 (23 квіт.–29 квіт.) | 9 731 | 101 | 4 762 | 0–20 039 |
| 18 (30 квіт.–6 трав.) | 9 731 | 0 | 4 842 | 0–20 039 |
| 19 (7 трав.–13 трав.) | 9 731 | 0 | 4 860 | 34–20 039 |
| 20 (14 трав.–20 трав.) | 9 731 | 0 | 4 916 | 34–20 350 |
| 21 (21 трав.–27 трав.) | 9 767 | 36 | 5 029 | 34–20 350 |
| 22 (28 трав.–3 черв.) | 9 930 | 163 | 5 094 | 34–20 350 |
| 23 (4 черв.–10 черв.) | 10 804 | 874 | 5 367 | 34–20 350 |
| 24 (11 черв.–17 черв.) | 10 861 | 57 | 7 000 | 34–36 694 |
| 25 (18 черв.–24 черв.) | 12 225 | 1 364 | 8 373 | 34–60 087 |
| 26 (25 черв.–1 лип.) | 13 325 | 1 100 | 8 728 | 34–60 243 |
| 27 (2 лип.–8 лип.) | 28 862 | 15 537 | 10 716 | 328–60 801 |
| 28 (9 лип.–15 лип.) | 28 862 | 0 | 12 077 | 391–61 272 |
| 29 (16 лип.–22 лип.) | 30 246 | 1 384 | 17 531 | 699–91 763 |
| 30 (23 лип.–29 лип.) | 45 989 | 15 743 | 23 320 | 831–139 456 |
| 31 (30 лип.–5 серп.) | 50 752 | 4 763 | 28 047 | 944–140 970 |
| 32 (6 серп.–12 серп.) | 52 363 | 1 611 | 49 698 | 2 223–194 581 |
| 33 (13 серп.–19 серп.) | 64 699 | 12 336 | 59 161 | 2 310–257 401 |
| 34 (20 серп.–26 серп.) | 65 401 | 702 | 65 935 | 2 431–261 524 |
| 35 (27 серп.–2 вер.) | 65 401 | 0 | 70 960 | 2 786–265 139 |
| 36 (3 вер.–9 вер.) | 65 506 | 105 | 76 028 | 2 786–269 316 |
| 37 (10 вер.–16 вер.) | 69 116 | 3 610 | 80 009 | 4 215–271 764 |
| 38 (17 вер.–23 вер.) | 70 609 | 1 493 | 85 599 | 4 215–277 215 |
| 39 (24 вер.–30 вер.) | 71 525 | 916 | 86 125 | 4 391–277 456 |
| 40 (1 жовт.–7 жовт.) | 71 525 | 0 | 87 438 | 5 030–277 513 |
| 41 (8 жовт.–14 жовт.) | 71 525 | 0 | 94 174 | 5 350–356 681 |
| 42 (15 жовт.–21 жовт.) | 71 525 | 0 | 104 853 | 5 350–562 879 |
| 43 (22 жовт.–28 жовт.) | 71 525 | 0 | 104 926 | 5 350–562 988 |
| 44 (29 жовт.–4 лист.) | 71 688 | 163 | 105 092 | 5 350–563 023 |

## Найбільші зареєстровані пожежі

- [Пожежа Vouzela, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/vouzela-2026-07.md) · 13 375 ha
- [Пожежа Valpaços, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/valpacos-2026-07.md) · 13 065 ha
- [Пожежа Guarda, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/guarda-2026-07.md) · 5 226 ha
- [Пожежа Torre de Moncorvo, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/torre-de-moncorvo-2026-08.md) · 3 403 ha
- [Пожежа Vinhais, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/vinhais-2026-08.md) · 2 042 ha
- [Пожежа Ardãos e Bobadela, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/ardaos-e-bobadela-2026-08.md) · 1 971 ha
- [Пожежа Arouca, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/arouca-2026-08.md) · 1 489 ha
- [Пожежа Portel, 15 вересня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/portel-2026-09.md) · 1 262 ha
- [Пожежа Alijó, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/alijo-2026-07.md) · 1 144 ha
- [Пожежа Chaves, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/chaves-2026-07.md) · 1 118 ha
- [Пожежа Proença-a-Nova, 14 вересня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/proenca-a-nova-2026-09.md) · 1 031 ha
- [Пожежа Loulé, червень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/loule-2026-06.md) · 988 ha
- [Пожежа Alfândega da Fé, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/alfandega-da-fe-2026-07.md) · 735 ha
- [Пожежа Moura, червень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/moura-2026-06.md) · 661 ha
- [Пожежа Sarraquinhos, квітень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/sarraquinhos-2026-04.md) · 566 ha
- [Пожежа Vila Nova de Poiares, вересень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/vila-nova-de-poiares-2026-09.md) · 562 ha
- [Пожежа Fornos de Algodres, 8 серпня 2026 р.](https://worldfires.org/uk/pozhezha/fornos-de-algodres-2026-08-2.md) · 550 ha
- [Пожежа Sabugal, липень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/sabugal-2026-07.md) · 498 ha
- [Пожежа Odemira, вересень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/odemira-2026-09.md) · 496 ha
- [Пожежа Carrazeda de Ansiães, серпень 2026](https://worldfires.org/uk/pozhezha/carrazeda-de-ansiaes-2026-08.md) · 492 ha

## Джерела й обмеження

Площі на сторінках — це контури, виміряні із супутника, і вони можуть відрізнятися від офіційної статистики. Річний і тижневий ряд — оцінка Copernicus EFFIS. FWI — наш власний розрахунок за ERA5 у точці кожної пожежі, а не офіційне попередження про небезпеку.
Португалія: офіційну інформацію публікують [ICNF · Instituto da Conservação da Natureza e das Florestas](https://www.icnf.pt) · [ANEPC · Proteção Civil](https://prociv.gov.pt) · [Fogos.pt (ocorrências em tempo real)](https://fogos.pt)

## Як цитувати

WorldFires, «Пожежі: Португалія, 2026», https://worldfires.org/uk/kraina/portugal/2026 (переглянуто 6 листопада 2026 р.). Джерела: Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5, NASA FIRMS (VIIRS).

> Експериментальний сайт з автоматично обробленими відкритими даними: може містити помилки і не є офіційною службою порятунку. У разі пожежі телефонуйте на місцевий номер екстреної допомоги.

Повна версія з мапами: https://worldfires.org/uk/kraina/portugal/2026
