# Natuurbranden in Servië in 2026

54 branden van meer dan 100 hectare in Servië in 2026, met 32.215 hectare verbrand volgens hun perimeters. Hier staat het hele jaar: wat de officiële reeks zegt, wanneer en waar het brandde en hoe het weer was.

> Lopend jaar: de cijfers veranderen elke dag tot het jaar is afgesloten en worden niet vergeleken met volledige jaren.

## Het jaar in een paar zinnen

- De zwaarste week tot nu toe was van 16 juli tot 22 juli: 15.688 hectare verbrand in zeven dagen, 42% van wat er dit jaar tot nu toe brandde volgens Copernicus EFFIS. (Copernicus EFFIS)
- De grootste brand was die bij Deliblatska peščara, begonnen op 21 juli 2026, met 15.656 hectare verbrand: 49% van het oppervlak van de 54 branden van dit jaar met een eigen pagina. (WorldFires)
- De gevaarlijkste dag bij een brand dit jaar was 6 september 2026: een Fire Weather Index van 74 (zeer extreem op de EFFIS-schaal) bij de brand van Negotin Municipality, berekend door WorldFires met ERA5. (WorldFires · ERA5)

## Maand per maand

Hectare binnen de perimeters per maand waarin de brand begon. Tik op een maand om die op de kaart te zien.

| Maand | Branden | Hectare |
|---|---:|---:|
| januari | 0 | 0 |
| februari | 0 | 0 |
| maart | 5 | 1.347 |
| april | 2 | 259 |
| mei | 0 | 0 |
| juni | 0 | 0 |
| juli | 2 | 15.825 |
| augustus | 24 | 7.310 |
| september | 9 | 5.318 |
| oktober | 12 | 2.156 |
| november | 0 | 0 |
| december | 0 | 0 |

## Week na week, vergeleken met andere jaren (Copernicus EFFIS)

| Week | 2026 | Die week | gemiddelde | laagste en hoogste |
|---|---:|---:|---:|---:|
| 1 (1 jan–7 jan) | 0 | 0 | 0 | 0–0 |
| 2 (8 jan–14 jan) | 0 | 0 | 3 | 0–55 |
| 3 (15 jan–21 jan) | 0 | 0 | 6 | 0–62 |
| 4 (22 jan–28 jan) | 0 | 0 | 8 | 0–90 |
| 5 (29 jan–4 feb) | 0 | 0 | 20 | 0–216 |
| 6 (5 feb–11 feb) | 0 | 0 | 155 | 0–2.516 |
| 7 (12 feb–18 feb) | 0 | 0 | 194 | 0–3.160 |
| 8 (19 feb–25 feb) | 0 | 0 | 280 | 0–3.160 |
| 9 (26 feb–4 mrt) | 86 | 86 | 421 | 0–3.479 |
| 10 (5 mrt–11 mrt) | 586 | 500 | 806 | 0–7.222 |
| 11 (12 mrt–18 mrt) | 2.035 | 1.449 | 924 | 0–7.710 |
| 12 (19 mrt–25 mrt) | 2.073 | 38 | 1.615 | 0–7.782 |
| 13 (26 mrt–1 apr) | 2.119 | 46 | 2.160 | 0–9.254 |
| 14 (2 apr–8 apr) | 2.193 | 74 | 2.440 | 0–9.546 |
| 15 (9 apr–15 apr) | 2.229 | 36 | 2.757 | 0–12.338 |
| 16 (16 apr–22 apr) | 2.229 | 0 | 2.802 | 0–12.875 |
| 17 (23 apr–29 apr) | 2.520 | 291 | 2.854 | 0–12.875 |
| 18 (30 apr–6 mei) | 2.520 | 0 | 2.873 | 0–12.948 |
| 19 (7 mei–13 mei) | 2.520 | 0 | 2.882 | 0–12.948 |
| 20 (14 mei–20 mei) | 2.520 | 0 | 2.889 | 0–12.948 |
| 21 (21 mei–27 mei) | 2.520 | 0 | 2.894 | 0–12.948 |
| 22 (28 mei–3 jun) | 2.520 | 0 | 2.894 | 0–12.948 |
| 23 (4 jun–10 jun) | 2.520 | 0 | 2.895 | 0–12.948 |
| 24 (11 jun–17 jun) | 2.520 | 0 | 2.895 | 0–12.948 |
| 25 (18 jun–24 jun) | 2.520 | 0 | 2.922 | 0–12.948 |
| 26 (25 jun–1 jul) | 2.550 | 30 | 2.973 | 0–12.948 |
| 27 (2 jul–8 jul) | 2.550 | 0 | 3.301 | 0–16.214 |
| 28 (9 jul–15 jul) | 2.550 | 0 | 3.376 | 0–16.800 |
| 29 (16 jul–22 jul) | 18.238 | 15.688 | 3.756 | 0–17.815 |
| 30 (23 jul–29 jul) | 18.443 | 205 | 4.521 | 0–19.258 |
| 31 (30 jul–5 aug) | 19.493 | 1.050 | 4.769 | 0–20.482 |
| 32 (6 aug–12 aug) | 22.802 | 3.309 | 5.181 | 0–22.075 |
| 33 (13 aug–19 aug) | 25.167 | 2.365 | 5.663 | 0–24.539 |
| 34 (20 aug–26 aug) | 26.938 | 1.771 | 6.266 | 0–28.789 |
| 35 (27 aug–2 sep) | 27.855 | 917 | 6.859 | 0–32.033 |
| 36 (3 sep–9 sep) | 33.555 | 5.700 | 7.266 | 0–36.332 |
| 37 (10 sep–16 sep) | 33.751 | 196 | 7.374 | 0–36.332 |
| 38 (17 sep–23 sep) | 34.201 | 450 | 7.436 | 0–36.434 |
| 39 (24 sep–30 sep) | 34.278 | 77 | 7.492 | 0–36.434 |
| 40 (1 okt–7 okt) | 36.801 | 2.523 | 7.538 | 0–36.434 |
| 41 (8 okt–14 okt) | 37.078 | 277 | 7.602 | 0–36.434 |
| 42 (15 okt–21 okt) | 37.159 | 81 | 7.646 | 0–36.468 |
| 43 (22 okt–28 okt) | 37.159 | 0 | 7.747 | 0–36.508 |
| 44 (29 okt–4 nov) | 37.159 | 0 | 7.892 | 0–36.508 |

## De grootste geregistreerde branden

- [Natuurbrand bij Deliblatska peščara, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/deliblatska-pescara-2026-07.md) · 15.656 ha
- [Natuurbrand bij Bela Palanka Municipality, september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/bela-palanka-municipality-2026-09.md) · 2.055 ha
- [Natuurbrand bij Sjenica Municipality, september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/sjenica-municipality-2026-09.md) · 1.855 ha
- [Natuurbrand bij Bujanovac Municipality, 10 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/bujanovac-municipality-2026-08.md) · 1.129 ha
- [Natuurbrand bij Kladovo Municipality, 18 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kladovo-municipality-2026-08.md) · 1.072 ha
- [Natuurbrand bij Kraljevo City, 5 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kraljevo-city-2026-08-3.md) · 678 ha
- [Natuurbrand bij Kucevo Municipality, 14 maart 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kucevo-municipality-2026-03-2.md) · 575 ha
- [Natuurbrand bij Despotovac Municipality, september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/despotovac-municipality-2026-09.md) · 470 ha
- [Natuurbrand bij Bojnik Municipality, 10 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/bojnik-municipality-2026-08.md) · 404 ha
- [Natuurbrand bij Vranje City, maart 2026](https://worldfires.org/nl/brand/vranje-city-2026-03.md) · 393 ha
- [Natuurbrand bij Lebane Municipality, 20 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/lebane-municipality-2026-08-2.md) · 336 ha
- [Natuurbrand bij Negotin Municipality, 3 september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/negotin-municipality-2026-09.md) · 331 ha
- [Natuurbrand bij Vranje City, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/vranje-city-2026-08.md) · 328 ha
- [Natuurbrand bij Kraljevo City, 6 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kraljevo-city-2026-08-4.md) · 328 ha
- [Natuurbrand bij Negotin Municipality, oktober 2026](https://worldfires.org/nl/brand/negotin-municipality-2026-10.md) · 318 ha
- [Natuurbrand bij Kraljevo City, 10 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kraljevo-city-2026-08-5.md) · 292 ha
- [Natuurbrand bij Negotin Municipality, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/negotin-municipality-2026-08.md) · 274 ha
- [Natuurbrand bij Ruma Municipality, 3 oktober 2026](https://worldfires.org/nl/brand/ruma-municipality-2026-10.md) · 257 ha
- [Natuurbrand bij Kraljevo City, 5 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kraljevo-city-2026-08-2.md) · 257 ha
- [Natuurbrand bij Kovin Municipality, oktober 2026](https://worldfires.org/nl/brand/kovin-municipality-2026-10.md) · 251 ha

## Bronnen en beperkingen

De oppervlakken op de brandpagina’s zijn met satellieten gemeten perimeters en kunnen afwijken van de officiële statistiek. De jaar- en weekreeks is de schatting van Copernicus EFFIS. De FWI is een eigen berekening met ERA5 op de plek van elke brand: geen officiële gevaarwaarschuwing.
Officiële informatie voor Servië wordt gepubliceerd door: [Сектор за ванредне ситуације · МУП](https://www.mup.gov.rs)

## Bronvermelding

WorldFires, ‘Natuurbranden in Servië in 2026’, https://worldfires.org/nl/land/serbia/2026 (geraadpleegd op 8 november 2026). Bronnen: Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5, NASA FIRMS (VIIRS).

> Experimentele site met automatisch verwerkte open data: kan fouten bevatten en is geen officiële hulpdienst. Bel bij brand het lokale alarmnummer.

Volledige versie met kaarten: https://worldfires.org/nl/land/serbia/2026
