# Natuurbranden in Portugal in 2026

87 branden van meer dan 100 hectare in Portugal in 2026, met 64.339 hectare verbrand volgens hun perimeters. Hier staat het hele jaar: wat de officiële reeks zegt, wanneer en waar het brandde en hoe het weer was.

> Lopend jaar: de cijfers veranderen elke dag tot het jaar is afgesloten en worden niet vergeleken met volledige jaren.

## Het jaar in een paar zinnen

- Tot 4 november telt Copernicus EFFIS 73.463 hectare verbrand in Portugal in 2026: 70% van het gemiddelde van dezelfde weken van 2006 tot 2025 (105.092 ha). (Copernicus EFFIS)
- De zwaarste week tot nu toe was van 23 juli tot 29 juli: 15.743 hectare verbrand in zeven dagen, 21% van wat er dit jaar tot nu toe brandde volgens Copernicus EFFIS. (Copernicus EFFIS)
- De grootste brand was die bij Vouzela, begonnen op 2 juli 2026, met 13.375 hectare verbrand: 21% van het oppervlak van de 87 branden van dit jaar met een eigen pagina. (WorldFires)
- De gevaarlijkste dag bij een brand dit jaar was 2 juli 2026: een Fire Weather Index van 62 (extreem op de EFFIS-schaal) bij de brand van Alfândega da Fé, berekend door WorldFires met ERA5. (WorldFires · ERA5)

## Maand per maand

Hectare binnen de perimeters per maand waarin de brand begon. Tik op een maand om die op de kaart te zien.

| Maand | Branden | Hectare |
|---|---:|---:|
| januari | 0 | 0 |
| februari | 0 | 0 |
| maart | 17 | 3.170 |
| april | 7 | 1.656 |
| mei | 0 | 0 |
| juni | 6 | 2.429 |
| juli | 18 | 37.359 |
| augustus | 24 | 14.105 |
| september | 15 | 5.620 |
| oktober | 0 | 0 |
| november | 0 | 0 |
| december | 0 | 0 |

## Week na week, vergeleken met andere jaren (Copernicus EFFIS)

| Week | 2026 | Die week | gemiddelde | laagste en hoogste |
|---|---:|---:|---:|---:|
| 1 (1 jan–7 jan) | 216 | 216 | 74 | 0–767 |
| 2 (8 jan–14 jan) | 216 | 0 | 174 | 0–1.550 |
| 3 (15 jan–21 jan) | 216 | 0 | 343 | 0–2.952 |
| 4 (22 jan–28 jan) | 216 | 0 | 606 | 0–3.962 |
| 5 (29 jan–4 feb) | 216 | 0 | 900 | 0–6.821 |
| 6 (5 feb–11 feb) | 216 | 0 | 1.059 | 0–7.354 |
| 7 (12 feb–18 feb) | 216 | 0 | 1.177 | 0–7.390 |
| 8 (19 feb–25 feb) | 423 | 207 | 1.456 | 0–7.475 |
| 9 (26 feb–4 mrt) | 573 | 150 | 1.747 | 0–7.708 |
| 10 (5 mrt–11 mrt) | 573 | 0 | 1.951 | 0–7.708 |
| 11 (12 mrt–18 mrt) | 1.935 | 1.362 | 2.598 | 0–9.668 |
| 12 (19 mrt–25 mrt) | 3.785 | 1.850 | 3.232 | 0–13.758 |
| 13 (26 mrt–1 apr) | 7.239 | 3.454 | 4.145 | 0–20.039 |
| 14 (2 apr–8 apr) | 9.399 | 2.160 | 4.428 | 0–20.039 |
| 15 (9 apr–15 apr) | 9.505 | 106 | 4.525 | 0–20.039 |
| 16 (16 apr–22 apr) | 9.630 | 125 | 4.684 | 0–20.039 |
| 17 (23 apr–29 apr) | 9.731 | 101 | 4.762 | 0–20.039 |
| 18 (30 apr–6 mei) | 9.731 | 0 | 4.842 | 0–20.039 |
| 19 (7 mei–13 mei) | 9.731 | 0 | 4.860 | 34–20.039 |
| 20 (14 mei–20 mei) | 9.731 | 0 | 4.916 | 34–20.350 |
| 21 (21 mei–27 mei) | 9.767 | 36 | 5.029 | 34–20.350 |
| 22 (28 mei–3 jun) | 9.930 | 163 | 5.094 | 34–20.350 |
| 23 (4 jun–10 jun) | 10.804 | 874 | 5.367 | 34–20.350 |
| 24 (11 jun–17 jun) | 10.861 | 57 | 7.000 | 34–36.694 |
| 25 (18 jun–24 jun) | 12.225 | 1.364 | 8.373 | 34–60.087 |
| 26 (25 jun–1 jul) | 13.325 | 1.100 | 8.728 | 34–60.243 |
| 27 (2 jul–8 jul) | 28.862 | 15.537 | 10.716 | 328–60.801 |
| 28 (9 jul–15 jul) | 28.862 | 0 | 12.077 | 391–61.272 |
| 29 (16 jul–22 jul) | 30.246 | 1.384 | 17.531 | 699–91.763 |
| 30 (23 jul–29 jul) | 45.989 | 15.743 | 23.320 | 831–139.456 |
| 31 (30 jul–5 aug) | 50.752 | 4.763 | 28.047 | 944–140.970 |
| 32 (6 aug–12 aug) | 52.363 | 1.611 | 49.698 | 2.223–194.581 |
| 33 (13 aug–19 aug) | 64.699 | 12.336 | 59.161 | 2.310–257.401 |
| 34 (20 aug–26 aug) | 65.401 | 702 | 65.935 | 2.431–261.524 |
| 35 (27 aug–2 sep) | 65.401 | 0 | 70.960 | 2.786–265.139 |
| 36 (3 sep–9 sep) | 65.506 | 105 | 76.028 | 2.786–269.316 |
| 37 (10 sep–16 sep) | 69.116 | 3.610 | 80.009 | 4.215–271.764 |
| 38 (17 sep–23 sep) | 70.609 | 1.493 | 85.599 | 4.215–277.215 |
| 39 (24 sep–30 sep) | 71.525 | 916 | 86.125 | 4.391–277.456 |
| 40 (1 okt–7 okt) | 71.525 | 0 | 87.438 | 5.030–277.513 |
| 41 (8 okt–14 okt) | 71.525 | 0 | 94.174 | 5.350–356.681 |
| 42 (15 okt–21 okt) | 71.569 | 44 | 104.853 | 5.350–562.879 |
| 43 (22 okt–28 okt) | 71.647 | 78 | 104.926 | 5.350–562.988 |
| 44 (29 okt–4 nov) | 73.463 | 1.816 | 105.092 | 5.350–563.023 |

## De grootste geregistreerde branden

- [Natuurbrand bij Vouzela, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/vouzela-2026-07.md) · 13.375 ha
- [Natuurbrand bij Valpaços, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/valpacos-2026-07.md) · 13.065 ha
- [Natuurbrand bij Guarda, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/guarda-2026-07.md) · 5.226 ha
- [Natuurbrand bij Torre de Moncorvo, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/torre-de-moncorvo-2026-08.md) · 3.403 ha
- [Natuurbrand bij Vinhais, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/vinhais-2026-08.md) · 2.042 ha
- [Natuurbrand bij Ardãos e Bobadela, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/ardaos-e-bobadela-2026-08.md) · 1.971 ha
- [Natuurbrand bij Arouca, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/arouca-2026-08.md) · 1.489 ha
- [Natuurbrand bij Portel, 15 september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/portel-2026-09.md) · 1.262 ha
- [Natuurbrand bij Alijó, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/alijo-2026-07.md) · 1.144 ha
- [Natuurbrand bij Chaves, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/chaves-2026-07.md) · 1.118 ha
- [Natuurbrand bij Proença-a-Nova, 14 september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/proenca-a-nova-2026-09.md) · 1.031 ha
- [Natuurbrand bij Loulé, juni 2026](https://worldfires.org/nl/brand/loule-2026-06.md) · 988 ha
- [Natuurbrand bij Alfândega da Fé, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/alfandega-da-fe-2026-07.md) · 735 ha
- [Natuurbrand bij Moura, juni 2026](https://worldfires.org/nl/brand/moura-2026-06.md) · 661 ha
- [Natuurbrand bij Sarraquinhos, april 2026](https://worldfires.org/nl/brand/sarraquinhos-2026-04.md) · 566 ha
- [Natuurbrand bij Vila Nova de Poiares, september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/vila-nova-de-poiares-2026-09.md) · 562 ha
- [Natuurbrand bij Fornos de Algodres, 8 augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/fornos-de-algodres-2026-08-2.md) · 550 ha
- [Natuurbrand bij Sabugal, juli 2026](https://worldfires.org/nl/brand/sabugal-2026-07.md) · 498 ha
- [Natuurbrand bij Odemira, september 2026](https://worldfires.org/nl/brand/odemira-2026-09.md) · 496 ha
- [Natuurbrand bij Carrazeda de Ansiães, augustus 2026](https://worldfires.org/nl/brand/carrazeda-de-ansiaes-2026-08.md) · 492 ha

## Bronnen en beperkingen

De oppervlakken op de brandpagina’s zijn met satellieten gemeten perimeters en kunnen afwijken van de officiële statistiek. De jaar- en weekreeks is de schatting van Copernicus EFFIS. De FWI is een eigen berekening met ERA5 op de plek van elke brand: geen officiële gevaarwaarschuwing.
Officiële informatie voor Portugal wordt gepubliceerd door: [ICNF · Instituto da Conservação da Natureza e das Florestas](https://www.icnf.pt) · [ANEPC · Proteção Civil](https://prociv.gov.pt) · [Fogos.pt (ocorrências em tempo real)](https://fogos.pt)

## Bronvermelding

WorldFires, ‘Natuurbranden in Portugal in 2026’, https://worldfires.org/nl/land/portugal/2026 (geraadpleegd op 7 november 2026). Bronnen: Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5, NASA FIRMS (VIIRS).

> Experimentele site met automatisch verwerkte open data: kan fouten bevatten en is geen officiële hulpdienst. Bel bij brand het lokale alarmnummer.

Volledige versie met kaarten: https://worldfires.org/nl/land/portugal/2026
