# Natuurbranden in Portugal in 2025

85 branden van meer dan 100 hectare in Portugal in 2025, met 272.682 hectare verbrand volgens hun perimeters. Hier staat het hele jaar: wat de officiële reeks zegt, wanneer en waar het brandde en hoe het weer was.

## Het jaar in een paar zinnen

- Volgens ICNF (statistiekbureau INE van Portugal) brandde er in 2025 270.699 hectare in Portugal: 2,3 keer het gemiddelde van de andere jaren van 2011 tot 2025 (117.686 ha). Alleen in 2017 brandde meer. (ICNF (statistiekbureau INE van Portugal))
- De zwaarste week was van 6 augustus tot 12 augustus: 151.808 hectare verbrand in zeven dagen, 54% van het jaar volgens Copernicus EFFIS. (Copernicus EFFIS)
- De grootste brand was die bij Trancoso, begonnen op 8 augustus 2025, met 78.447 hectare verbrand: 29% van het oppervlak van de 85 branden van dit jaar met een eigen pagina. (WorldFires)
- De gevaarlijkste dag bij een brand dit jaar was 29 juli 2025: een Fire Weather Index van 66 (extreem op de EFFIS-schaal) bij de brand van Nisa, berekend door WorldFires met ERA5. (WorldFires · ERA5)

## Maand per maand

Hectare binnen de perimeters per maand waarin de brand begon. Tik op een maand om die op de kaart te zien.

| Maand | Branden | Hectare |
|---|---:|---:|
| januari | 0 | 0 |
| februari | 0 | 0 |
| maart | 4 | 951 |
| april | 1 | 144 |
| mei | 1 | 207 |
| juni | 3 | 2.000 |
| juli | 24 | 26.792 |
| augustus | 39 | 229.733 |
| september | 10 | 12.059 |
| oktober | 3 | 796 |
| november | 0 | 0 |
| december | 0 | 0 |

## Week na week, vergeleken met andere jaren (Copernicus EFFIS)

Het gemiddelde en de band zijn de klimatologie van Copernicus EFFIS over 2006–2025, inclusief 2025 zelf.

| Week | 2025 | Die week | gemiddelde | laagste en hoogste |
|---|---:|---:|---:|---:|
| 1 (1 jan–7 jan) | 45 | 45 | 74 | 0–767 |
| 2 (8 jan–14 jan) | 109 | 64 | 174 | 0–1.550 |
| 3 (15 jan–21 jan) | 315 | 206 | 343 | 0–2.952 |
| 4 (22 jan–28 jan) | 315 | 0 | 606 | 0–3.962 |
| 5 (29 jan–4 feb) | 315 | 0 | 900 | 0–6.821 |
| 6 (5 feb–11 feb) | 315 | 0 | 1.059 | 0–7.354 |
| 7 (12 feb–18 feb) | 315 | 0 | 1.177 | 0–7.390 |
| 8 (19 feb–25 feb) | 315 | 0 | 1.456 | 0–7.475 |
| 9 (26 feb–4 mrt) | 374 | 59 | 1.747 | 0–7.708 |
| 10 (5 mrt–11 mrt) | 374 | 0 | 1.951 | 0–7.708 |
| 11 (12 mrt–18 mrt) | 607 | 233 | 2.598 | 0–9.668 |
| 12 (19 mrt–25 mrt) | 952 | 345 | 3.232 | 0–13.758 |
| 13 (26 mrt–1 apr) | 3.072 | 2.120 | 4.145 | 0–20.039 |
| 14 (2 apr–8 apr) | 3.209 | 137 | 4.428 | 0–20.039 |
| 15 (9 apr–15 apr) | 3.315 | 106 | 4.525 | 0–20.039 |
| 16 (16 apr–22 apr) | 3.315 | 0 | 4.684 | 0–20.039 |
| 17 (23 apr–29 apr) | 3.517 | 202 | 4.762 | 0–20.039 |
| 18 (30 apr–6 mei) | 3.517 | 0 | 4.842 | 0–20.039 |
| 19 (7 mei–13 mei) | 3.517 | 0 | 4.860 | 34–20.039 |
| 20 (14 mei–20 mei) | 3.579 | 62 | 4.916 | 34–20.350 |
| 21 (21 mei–27 mei) | 3.646 | 67 | 5.029 | 34–20.350 |
| 22 (28 mei–3 jun) | 3.853 | 207 | 5.094 | 34–20.350 |
| 23 (4 jun–10 jun) | 3.853 | 0 | 5.367 | 34–20.350 |
| 24 (11 jun–17 jun) | 4.502 | 649 | 7.000 | 34–36.694 |
| 25 (18 jun–24 jun) | 4.852 | 350 | 8.373 | 34–60.087 |
| 26 (25 jun–1 jul) | 6.163 | 1.311 | 8.728 | 34–60.243 |
| 27 (2 jul–8 jul) | 7.954 | 1.791 | 10.716 | 328–60.801 |
| 28 (9 jul–15 jul) | 8.075 | 121 | 12.077 | 391–61.272 |
| 29 (16 jul–22 jul) | 8.537 | 462 | 17.531 | 699–91.763 |
| 30 (23 jul–29 jul) | 30.537 | 22.000 | 23.320 | 831–139.456 |
| 31 (30 jul–5 aug) | 42.773 | 12.236 | 28.047 | 944–140.970 |
| 32 (6 aug–12 aug) | 194.581 | 151.808 | 49.698 | 2.223–194.581 |
| 33 (13 aug–19 aug) | 257.401 | 62.820 | 59.161 | 2.310–257.401 |
| 34 (20 aug–26 aug) | 261.524 | 4.123 | 65.935 | 2.431–261.524 |
| 35 (27 aug–2 sep) | 265.139 | 3.615 | 70.960 | 2.786–265.139 |
| 36 (3 sep–9 sep) | 269.316 | 4.177 | 76.028 | 2.786–269.316 |
| 37 (10 sep–16 sep) | 271.764 | 2.448 | 80.009 | 4.215–271.764 |
| 38 (17 sep–23 sep) | 277.215 | 5.451 | 85.599 | 4.215–277.215 |
| 39 (24 sep–30 sep) | 277.456 | 241 | 86.125 | 4.391–277.456 |
| 40 (1 okt–7 okt) | 277.513 | 57 | 87.438 | 5.030–277.513 |
| 41 (8 okt–14 okt) | 277.956 | 443 | 94.174 | 5.350–356.681 |
| 42 (15 okt–21 okt) | 278.121 | 165 | 104.853 | 5.350–562.879 |
| 43 (22 okt–28 okt) | 278.532 | 411 | 104.926 | 5.350–562.988 |
| 44 (29 okt–4 nov) | 278.532 | 0 | 105.092 | 5.350–563.023 |
| 45 (5 nov–11 nov) | 278.532 | 0 | 105.194 | 5.350–563.023 |
| 46 (12 nov–18 nov) | 278.532 | 0 | 105.233 | 5.350–563.330 |
| 47 (19 nov–25 nov) | 278.798 | 266 | 105.290 | 5.350–563.462 |
| 48 (26 nov–2 dec) | 278.798 | 0 | 105.332 | 5.350–563.462 |
| 49 (3 dec–9 dec) | 278.798 | 0 | 105.360 | 5.350–563.530 |
| 50 (10 dec–16 dec) | 278.798 | 0 | 105.384 | 5.350–563.530 |
| 51 (17 dec–23 dec) | 278.798 | 0 | 105.403 | 5.350–563.530 |
| 52 (24 dec–30 dec) | 278.917 | 119 | 105.477 | 5.350–563.530 |

## De grootste geregistreerde branden

- [Natuurbrand bij Trancoso, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/trancoso-2025-08.md) · 78.447 ha
- [Natuurbrand bij Arganil, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/arganil-2025-08.md) · 68.190 ha
- [Natuurbrand bij Sabugal, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/sabugal-2025-08.md) · 23.594 ha
- [Natuurbrand bij Freixo de Espada à Cinta, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/freixo-de-espada-a-cinta-2025-08.md) · 11.932 ha
- [Natuurbrand bij Guarda, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/guarda-2025-08.md) · 9.523 ha
- [Natuurbrand bij Ponte da Barca, juli 2025](https://worldfires.org/nl/brand/ponte-da-barca-2025-07.md) · 7.225 ha
- [Natuurbrand bij Arouca, juli 2025](https://worldfires.org/nl/brand/arouca-2025-07.md) · 6.555 ha
- [Natuurbrand bij Vila Real, 3 augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/vila-real-2025-08-2.md) · 6.087 ha
- [Natuurbrand bij Mirandela, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/mirandela-2025-08.md) · 5.163 ha
- [Natuurbrand bij Vilarelho Da Raia, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/vilarelho-da-raia-2025-08.md) · 3.493 ha
- [Natuurbrand bij Vinhais, 28 augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/vinhais-2025-08-2.md) · 3.405 ha
- [Natuurbrand bij Lousã, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/lousa-2025-08.md) · 3.388 ha
- [Natuurbrand bij Penamacor, juli 2025](https://worldfires.org/nl/brand/penamacor-2025-07.md) · 3.019 ha
- [Natuurbrand bij Mata de Lobos, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/mata-de-lobos-2025-08.md) · 2.774 ha
- [Natuurbrand bij Figueira de Castelo Rodrigo, augustus 2025](https://worldfires.org/nl/brand/figueira-de-castelo-rodrigo-2025-08.md) · 2.708 ha
- [Natuurbrand bij Aljezur, september 2025](https://worldfires.org/nl/brand/aljezur-2025-09.md) · 2.332 ha
- [Natuurbrand bij Castro Daire, september 2025](https://worldfires.org/nl/brand/castro-daire-2025-09.md) · 2.067 ha
- [Natuurbrand bij Seia, september 2025](https://worldfires.org/nl/brand/seia-2025-09.md) · 1.937 ha
- [Natuurbrand bij Penafiel, juli 2025](https://worldfires.org/nl/brand/penafiel-2025-07.md) · 1.705 ha
- [Natuurbrand bij Figueira de Castelo Rodrigo, september 2025](https://worldfires.org/nl/brand/figueira-de-castelo-rodrigo-2025-09.md) · 1.616 ha

## Bronnen en beperkingen

De oppervlakken op de brandpagina’s zijn met satellieten gemeten perimeters en kunnen afwijken van de officiële statistiek. De jaar- en weekreeks is de schatting van Copernicus EFFIS. De FWI is een eigen berekening met ERA5 op de plek van elke brand: geen officiële gevaarwaarschuwing.
Officiële informatie voor Portugal wordt gepubliceerd door: [ICNF · Instituto da Conservação da Natureza e das Florestas](https://www.icnf.pt) · [ANEPC · Proteção Civil](https://prociv.gov.pt) · [Fogos.pt (ocorrências em tempo real)](https://fogos.pt)

## Bronvermelding

WorldFires, ‘Natuurbranden in Portugal in 2025’, https://worldfires.org/nl/land/portugal/2025 (geraadpleegd op 8 november 2026). Bronnen: ICNF (statistiekbureau INE van Portugal), Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5, NASA FIRMS (VIIRS).

> Experimentele site met automatisch verwerkte open data: kan fouten bevatten en is geen officiële hulpdienst. Bel bij brand het lokale alarmnummer.

Volledige versie met kaarten: https://worldfires.org/nl/land/portugal/2025
