# Natuurbranden in Portugal in 2022

107 branden van meer dan 100 hectare in Portugal in 2022, met 95.611 hectare verbrand volgens hun perimeters. Hier staat het hele jaar: wat de officiële reeks zegt, wanneer en waar het brandde en hoe het weer was.

## Het jaar in een paar zinnen

- Volgens ICNF (statistiekbureau INE van Portugal) brandde er in 2022 110.186 hectare in Portugal: 85% van het gemiddelde van de andere jaren van 2011 tot 2025 (129.152 ha). (ICNF (statistiekbureau INE van Portugal))
- De zwaarste week was van 9 juli tot 15 juli: 18.104 hectare verbrand in zeven dagen, 17% van het jaar volgens Copernicus EFFIS. (Copernicus EFFIS)
- De grootste brand was die bij Serra da Estrela, begonnen op 6 augustus 2022, met 25.260 hectare verbrand: 26% van het oppervlak van de 107 branden van dit jaar met een eigen pagina. (WorldFires)
- De gevaarlijkste dag bij een brand dit jaar was 13 juli 2022: een Fire Weather Index van 84 (zeer extreem op de EFFIS-schaal) bij de brand van Faro, berekend door WorldFires met ERA5. (WorldFires · ERA5)

## Maand per maand

Hectare binnen de perimeters per maand waarin de brand begon. Tik op een maand om die op de kaart te zien.

| Maand | Branden | Hectare |
|---|---:|---:|
| januari | 17 | 3.393 |
| februari | 0 | 0 |
| maart | 0 | 0 |
| april | 1 | 258 |
| mei | 2 | 411 |
| juni | 1 | 103 |
| juli | 47 | 46.838 |
| augustus | 38 | 44.361 |
| september | 1 | 247 |
| oktober | 0 | 0 |
| november | 0 | 0 |
| december | 0 | 0 |

## Week na week, vergeleken met andere jaren (Copernicus EFFIS)

Het gemiddelde en de band zijn de klimatologie van Copernicus EFFIS over 2006–2025, inclusief 2022 zelf.

| Week | 2022 | Die week | gemiddelde | laagste en hoogste |
|---|---:|---:|---:|---:|
| 1 (1 jan–7 jan) | 0 | 0 | 74 | 0–767 |
| 2 (8 jan–14 jan) | 43 | 43 | 174 | 0–1.550 |
| 3 (15 jan–21 jan) | 317 | 274 | 343 | 0–2.952 |
| 4 (22 jan–28 jan) | 3.962 | 3.645 | 606 | 0–3.962 |
| 5 (29 jan–4 feb) | 6.821 | 2.859 | 900 | 0–6.821 |
| 6 (5 feb–11 feb) | 7.354 | 533 | 1.059 | 0–7.354 |
| 7 (12 feb–18 feb) | 7.390 | 36 | 1.177 | 0–7.390 |
| 8 (19 feb–25 feb) | 7.475 | 85 | 1.456 | 0–7.475 |
| 9 (26 feb–4 mrt) | 7.708 | 233 | 1.747 | 0–7.708 |
| 10 (5 mrt–11 mrt) | 7.708 | 0 | 1.951 | 0–7.708 |
| 11 (12 mrt–18 mrt) | 7.708 | 0 | 2.598 | 0–9.668 |
| 12 (19 mrt–25 mrt) | 7.708 | 0 | 3.232 | 0–13.758 |
| 13 (26 mrt–1 apr) | 7.708 | 0 | 4.145 | 0–20.039 |
| 14 (2 apr–8 apr) | 7.811 | 103 | 4.428 | 0–20.039 |
| 15 (9 apr–15 apr) | 7.811 | 0 | 4.525 | 0–20.039 |
| 16 (16 apr–22 apr) | 8.069 | 258 | 4.684 | 0–20.039 |
| 17 (23 apr–29 apr) | 8.069 | 0 | 4.762 | 0–20.039 |
| 18 (30 apr–6 mei) | 8.189 | 120 | 4.842 | 0–20.039 |
| 19 (7 mei–13 mei) | 8.360 | 171 | 4.860 | 34–20.039 |
| 20 (14 mei–20 mei) | 8.360 | 0 | 4.916 | 34–20.350 |
| 21 (21 mei–27 mei) | 8.750 | 390 | 5.029 | 34–20.350 |
| 22 (28 mei–3 jun) | 8.750 | 0 | 5.094 | 34–20.350 |
| 23 (4 jun–10 jun) | 8.750 | 0 | 5.367 | 34–20.350 |
| 24 (11 jun–17 jun) | 8.750 | 0 | 7.000 | 34–36.694 |
| 25 (18 jun–24 jun) | 8.853 | 103 | 8.373 | 34–60.087 |
| 26 (25 jun–1 jul) | 8.853 | 0 | 8.728 | 34–60.243 |
| 27 (2 jul–8 jul) | 22.397 | 13.544 | 10.716 | 328–60.801 |
| 28 (9 jul–15 jul) | 40.501 | 18.104 | 12.077 | 391–61.272 |
| 29 (16 jul–22 jul) | 51.807 | 11.306 | 17.531 | 699–91.763 |
| 30 (23 jul–29 jul) | 55.874 | 4.067 | 23.320 | 831–139.456 |
| 31 (30 jul–5 aug) | 58.109 | 2.235 | 28.047 | 944–140.970 |
| 32 (6 aug–12 aug) | 75.608 | 17.499 | 49.698 | 2.223–194.581 |
| 33 (13 aug–19 aug) | 91.058 | 15.450 | 59.161 | 2.310–257.401 |
| 34 (20 aug–26 aug) | 101.478 | 10.420 | 65.935 | 2.431–261.524 |
| 35 (27 aug–2 sep) | 103.664 | 2.186 | 70.960 | 2.786–265.139 |
| 36 (3 sep–9 sep) | 103.929 | 265 | 76.028 | 2.786–269.316 |
| 37 (10 sep–16 sep) | 104.077 | 148 | 80.009 | 4.215–271.764 |
| 38 (17 sep–23 sep) | 104.324 | 247 | 85.599 | 4.215–277.215 |
| 39 (24 sep–30 sep) | 104.324 | 0 | 86.125 | 4.391–277.456 |
| 40 (1 okt–7 okt) | 104.324 | 0 | 87.438 | 5.030–277.513 |
| 41 (8 okt–14 okt) | 104.324 | 0 | 94.174 | 5.350–356.681 |
| 42 (15 okt–21 okt) | 104.379 | 55 | 104.853 | 5.350–562.879 |
| 43 (22 okt–28 okt) | 104.379 | 0 | 104.926 | 5.350–562.988 |
| 44 (29 okt–4 nov) | 104.379 | 0 | 105.092 | 5.350–563.023 |
| 45 (5 nov–11 nov) | 104.379 | 0 | 105.194 | 5.350–563.023 |
| 46 (12 nov–18 nov) | 104.379 | 0 | 105.233 | 5.350–563.330 |
| 47 (19 nov–25 nov) | 104.379 | 0 | 105.290 | 5.350–563.462 |
| 48 (26 nov–2 dec) | 104.379 | 0 | 105.332 | 5.350–563.462 |
| 49 (3 dec–9 dec) | 104.379 | 0 | 105.360 | 5.350–563.530 |
| 50 (10 dec–16 dec) | 104.379 | 0 | 105.384 | 5.350–563.530 |
| 51 (17 dec–23 dec) | 104.379 | 0 | 105.403 | 5.350–563.530 |
| 52 (24 dec–30 dec) | 104.379 | 0 | 105.477 | 5.350–563.530 |

## De grootste geregistreerde branden

- [Natuurbrand bij Serra da Estrela, augustus 2022](https://worldfires.org/nl/brand/serra-da-estrela-2022-08.md) · 25.260 ha
- [Natuurbrand bij Ansião, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/ansiao-2022-07.md) · 8.311 ha
- [Natuurbrand bij Murça, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/murca-2022-07.md) · 7.641 ha
- [Natuurbrand bij Vila Real, 21 augustus 2022](https://worldfires.org/nl/brand/vila-real-2022-08-2.md) · 5.850 ha
- [Natuurbrand bij Leiria, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/leiria-2022-07.md) · 3.691 ha
- [Natuurbrand bij Carrazeda de Ansiães, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/carrazeda-de-ansiaes-2022-07.md) · 3.389 ha
- [Natuurbrand bij Chaves, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/chaves-2022-07.md) · 3.127 ha
- [Natuurbrand bij Oliveira de Azeméis, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/oliveira-de-azemeis-2022-07.md) · 2.747 ha
- [Natuurbrand bij Ourém, 19 augustus 2022](https://worldfires.org/nl/brand/ourem-2022-08-3.md) · 2.288 ha
- [Natuurbrand bij Baião, 11 juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/baiao-2022-07-2.md) · 1.734 ha
- [Natuurbrand bij Vila Pouca de Aguiar, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/vila-pouca-de-aguiar-2022-07.md) · 1.661 ha
- [Natuurbrand bij Oliveira do Hospital, augustus 2022](https://worldfires.org/nl/brand/oliveira-do-hospital-2022-08.md) · 1.448 ha
- [Natuurbrand bij Silves, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/silves-2022-07.md) · 1.322 ha
- [Natuurbrand bij Ponte da Barca, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/ponte-da-barca-2022-07.md) · 974 ha
- [Natuurbrand bij Fatela, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/fatela-2022-07.md) · 921 ha
- [Natuurbrand bij Guarda, augustus 2022](https://worldfires.org/nl/brand/guarda-2022-08.md) · 790 ha
- [Natuurbrand bij Guarda, 7 juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/guarda-2022-07-3.md) · 749 ha
- [Natuurbrand bij Guarda, 2 juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/guarda-2022-07-2.md) · 741 ha
- [Natuurbrand bij Guarda, 18 juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/guarda-2022-07.md) · 696 ha
- [Natuurbrand bij Faro, juli 2022](https://worldfires.org/nl/brand/faro-2022-07.md) · 647 ha

## Bronnen en beperkingen

De oppervlakken op de brandpagina’s zijn met satellieten gemeten perimeters en kunnen afwijken van de officiële statistiek. De jaar- en weekreeks is de schatting van Copernicus EFFIS. De FWI is een eigen berekening met ERA5 op de plek van elke brand: geen officiële gevaarwaarschuwing.
Officiële informatie voor Portugal wordt gepubliceerd door: [ICNF · Instituto da Conservação da Natureza e das Florestas](https://www.icnf.pt) · [ANEPC · Proteção Civil](https://prociv.gov.pt) · [Fogos.pt (ocorrências em tempo real)](https://fogos.pt)

## Bronvermelding

WorldFires, ‘Natuurbranden in Portugal in 2022’, https://worldfires.org/nl/land/portugal/2022 (geraadpleegd op 6 november 2026). Bronnen: ICNF (statistiekbureau INE van Portugal), Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5, NASA FIRMS (VIIRS).

> Experimentele site met automatisch verwerkte open data: kan fouten bevatten en is geen officiële hulpdienst. Bel bij brand het lokale alarmnummer.

Volledige versie met kaarten: https://worldfires.org/nl/land/portugal/2022
